Cestou se většina našich občanů věnuje pouze jednomu kritériu - ceně. To je pravda, protože každý by chtěl relaxovat na Bali nebo na Maledivách, ale tvrdá realita vás učiní realističtějším rozhodnutím. Nejoblíbenějšími destinacemi cestovního ruchu v Rusku jsou samozřejmě Egypt a Turecko. Nicméně, mnoho turistů po celém světě chce relaxovat nejen levné, ale také bezpečně.

Mapa rizik vytvořená výzkumnými pracovníky britské pojišťovny identifikovala nejbezpečnější země. K tomu vezměte v úvahu počet trestných činů (teroristické útoky, vraždy, krádeže), úroveň zdravotní péče a dopravní dostupnost. Rovněž je zohledněno riziko epidemií, válek a přírodních katastrof.

Existuje kategorie lidí, kteří jsou přesvědčeni, že létání a cestování jsou nebezpečné. Zároveň zapomínají, že sami nežijí v nejbezpečnějších zemích. Pokud si vyberete jednu z níže uvedených zemí, můžete být klidní a sebejistí ve své cestě.

10. Nový Zéland

Ostrovní oáza, ve které chcete navždy zůstat a zůstat v ní - to je Nový Zéland. Za prvé, tato země je extrémně drahá pro cestovní ruch, protože není snadné se sem dostat a let sám stojí hodně. Nový Zéland je považován za rozvinutou zemi a je daleko od sousední země, což vysvětluje vysoké náklady na některé zboží a služby. Zbytek zde bude nejen příjemný a fascinující, ale také bezpečný, protože bezpečnostní index na Novém Zélandu je 7,42.

9. Dánsko

Malebná skandinávská země s vlastní měnou a vysokou úrovní rozvoje je ideální pro rodinnou dovolenou, protože každý zde žije v klidu a míru. Trestné činy, přírodní katastrofy a nemoci jsou zde velmi vzácné, takže strašné zprávy o této zemi nebudou nalezeny. Index zabezpečení je 7,41.

8. Singapur

Malá, ale zároveň vysoce rozvinutá země v Asii, která zároveň slouží jako město a stát - Singapur. Město-stát je známý pro atrakce a místa pro zábavu, ale musíte být připraveni na to, že tam bude muset opustit více než sto dolarů. Zde vysoká životní úroveň, dobré platy a úžasná atmosféra, ale co je nejdůležitější - je to naprosto bezpečné. Trestné činy jsou spáchány velmi zřídka, takže bezpečnostní index Singapuru je 7,34.

7. Katar

Stát na Blízkém východě, sousedící se Saúdskou Arábií, je známý pro své nádherné klima, písečné pláže a vysoké ceny. Zbytek je příjemný a zůstane jasnou vzpomínkou na život. Kvůli vysokému rozvoji kriminality se snížil, a přírodní katastrofy a teroristické útoky neobtěžují Katar. Díky tomu se země stala jedním z nejbezpečnějších na světě s indexem bezpečnosti - 7,28.

6. Norsko

Norsko je skandinávský stát s vysoce rozvinutou ekonomikou. Je zde příjemné a příjemné žít a zbytek, i když drahý, je zcela oprávněný. Jít do Norska, můžete navštívit řadu atrakcí a vychutnat gurmánskou kuchyni v místních restauracích, bez obav o své dovolené. V současné době je jednou z nejbezpečnějších zemí světa, bezpečnostní index je 7,27.

5. Rakousko

Bezpečnější evropská země, kde není místo pro války a teroristické útoky - Rakousko. Pokud by to nebylo pro vzácné případy rasismu, Rakousko by se snadno stalo jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. Nyní je asi 1 násilná smrt na 100 tisíc lidí ročně. Dodržování zákonů, vysoká životní úroveň a vzdělání - to vše činí zemi bezpečnou jak pro bydlení, tak pro turistiku. Index zabezpečení - 7.08.

4. Portugalsko

Další bezpečnou zemí pro život a rekreaci v Evropě je Portugalsko, stát, který je nejzápadnější pro kontinentální Evropu a nachází se v jihozápadní části Pyrenejského poloostrova. Existují stovky zlatých písečných pláží, teplá voda a krásné hotely, díky kterým je zbytek zde nejen bezpečný, ale také velmi příjemný. Index zabezpečení - 7.07.

3. Finsko

Finsko bylo první ze tří nejbezpečnějších zemí na světě - země v severní Evropě s 5,5 miliony obyvatel. Ceny jsou zde průměrné, podnebí není nejpříjemnější, ale led, jedinečné výhledy a hory - to vše dělá turisty každý rok, těší se mrazivému tichu a kráse přírody. Index zabezpečení - 7.04.

2. Švýcarsko

Nejdražší země v Evropě, jak pro turistiku, tak pro život - Švýcarsko. Tady je třeba si uvědomit, že tady je naprosto všechno drahé, ale krása Alp a luxusních hotelů stojí za to. Bankovní sektor je zde dobře rozvinutý, což láká bohaté lidi z celého světa. Švýcarsko je mezinárodní bankovní centrum, takže místní obyvatelé necítí cenovou úroveň, ale turista zde nebude snadné. Švýcarsko je zároveň jednou z nejbezpečnějších zemí na naší planetě a takový bod na cestě je velmi důležitý.

Nízká kriminalita je zajištěna místním systémem vymáhání práva, jehož přesnost lze přirovnat k švýcarským hodinkám. Vysoká úroveň vzdělání a nezařazený status (neutrality) - to dává Švýcarsku příležitost být pryč od všech globálních konfliktů a válek, takže se řadí na druhé místo mezi nejbezpečnějšími zeměmi. Index zabezpečení - 7.01.

1. Island

Úžasná země ledu, kde je něco vidět - to je Island. V posledních letech se země stala populární a náklady na noc v hotelech mírně poklesly. V OSN se Island stal tou nejlepší zemí, ve které žije, protože to byla ona, která se stala nejbezpečnější zemí naší planety. Příroda a okolní ticho zanechají na hosta příjemný dojem a vysoká úroveň bezpečnosti, nepřítomnost přírodních katastrof a násilných úmrtí učiní zbytek tak pohodlným a klidným, jak jen to bude možné. Statistiky budou orientační, podle kterých byl v loňském roce zaznamenána jedna násilná smrt, zatímco počet obyvatel je asi 350 tisíc. Index zabezpečení - 6.16.

Co se týče Ruska, v žebříčku se umístilo na 108. místě a Ukrajina (116) a Rusko jsou jedinými evropskými zeměmi, které jsou ve své bezpečnosti do Spojených států podřadné (65.).

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde