Achiménez je nádherná vytrvalá pokojová rostlina, která byla milovaná mnoha hospodyněmi pro bohaté kvetení a krásu. S náležitou péčí vás květ potěší zářivě velkým „oblečením“, které nenechá nikoho lhostejného.

Ahimenez kvete dlouho, střídavě rozpouští květy na stoncích, které vypadají jako zvony. Cítí se dobře v bytě, na balkóně, v zemi.

Ahmenez známý od 18. století. Tehdy byly první křoviny této květiny nalezeny v otevřených prostorách Jižní a Střední Ameriky. Mírné mírné klima těchto míst jim umožňuje kvetoucí po celý rok. V našich podmínkách pro bohaté kvetení bude muset vynaložit úsilí. Nedělejte si starosti, nebudete muset dělat nic za hranicí možného, ​​stačí přijmout tipy a doporučení uvedené v článku a rostlina vás potěší neustálým kvetením a rychlým růstem.

Ahimeneza: specifické rysy a rozdíly

Barevné květy achimenů jsou velmi podobné jejich příbuzným, fialkám a gloxinii.Oba ti a jiní kvetou během teplého období a potěší ženy v domácnosti s různými barvami. Z řečtiny se název květiny překládá jako „ten, kdo se bojí zimy“.

Rozmanitost barev je prostě úžasná - červená, fialová, růžová, modrá, žlutá atd. To vám umožní vytvořit skutečnou květinovou zahradu, která má k dispozici pouze jeden typ této rostliny.

Ahimenez okvětní lístky mohou také lišit nestandardní design a formu. Kromě klasického oválného tvaru jsou zde rostliny s kulatými, froté a vyřezávanými zubatými hranami.

Výška amenů je od 20 do 60 centimetrů. Rostlina je huňatá a puchýřovitá, v závislosti na druhu.

Kořeny květin jsou reprezentovány oválnými hlízami připomínajícími kužel olše. Jsou umístěny v horní vrstvě půdy, takže je důležité, aby nedošlo k jejich poškození.

Jak se starat o Ahimenes

Bez ohledu na věk a způsob chovu achimenů budou pravidla pro péči o tuto rostlinu stejná.

Vše, co je nezbytné pro svěží a hojné kvetení, rychlý růst a rozvětvení květu je:

  • hojné včasné zalévání
  • zvlhčování vzduchu
  • uvolnění
  • periodické krmení

Stejně jako většina pokojových rostlin, ahimenez potřebuje určité podmínky, dodržování, které přispívá k jeho růstu. Tato květina nemůže být nazývána vrtošivá, stačí dodržet obecná pravidla péče, aby se získal úžasný výsledek.

  • Ahimenez má velmi ráda světlo, ale na otevřeném slunci byste neměli umístit hrnec s květinou. V poledne se pokuste přesunout na stinnou stranu, jinak listy začnou vysychat a padat.
  • Rostlina preferuje vlhkou půdu a vzduch, což je velmi důležitá podmínka pro řádnou péči. V horkém počasí by měla být květina napojena a stříkána častěji kolem vzduchu, ale ne na listy samotné.

  • Zalévání se provádí pomocí usazené vody při teplotě místnosti
  • během kvetení se ujistěte, že je půda vždy mokrá. Nemůžete přesušit rostlinu, ale nedoporučuje se nalévat. Po zalévání je nutné z nádoby nalít vodu.

Pokud chcete, aby vás rostlina vždy potěšila bohatým kvetením, vyberte pro ni speciální hnojivo. Nakupujte pouze osvědčený substrát pro okrasné rostliny. Krmte Ahimenes 2 krát měsíčně hnojivem zředěným v souladu s pokyny.

Ahimenes požadující určitý teplotní režim. Během aktivního období kvetení udržujte teplotu vzduchu v rozmezí 20-30 ° C. V zimě, když je rostlina v klidu, přesuňte hrnec na místo s teplotou 5 až 15 stupňů.

Ahimenes milují čerstvý vzduch, nebojí se průvanu. To je důvod, proč můžete snadno najít místo pro květiny na každém parapetu vašeho domu, balkonu nebo dokonce na ulici.

Zima je období spánku pro květinu. Nevyžaduje zvláštní péči, stačí, aby se voda pravidelně uvolňovala a uvolňovala.

Jak transplantovat achimeny

S nástupem jara pro ženy v domácnosti přichází nepříjemné období. Je čas na plánované rostliny.

Transplantace Akhimenez se provádí v únoru nebo v březnu, s prvním oteplováním a koncem hibernace.

Tip! Ahimenez potřebuje transplantaci pouze v případě, že jsou příliš velké a nevejdou se do hrnce. Rostlina zároveň absorbuje více vlhkosti a je nutné vyrábět zalévání častěji.

Pokud se květy začnou vysychat a rostlina uschne, pak je to první znamení, že ahimenez musí být transplantován.

Ahimenez transplantován způsobem překládky. Před zahájením procedury nalijte květinu a odstraňte ji z hrnce se zemí.

Umístěte rostlinu do větší nádoby a přidejte do ní další půdu. Ujistěte se, že na dno nového hrnce položíte odtok. Vodní květ znovu. Ahimenez snadno snáší přesazování, dokonce i během období květu.

Který hrnec vybrat pro achimenes

Ahimenez kořeny jsou umístěny na povrchu půdy, takže není třeba pro prostorné hrnce. Rostlina se bude cítit skvěle v široké a mělké kapacitě.

Spodní část hrnce je pokryta štěrkovými kameny nebo drobnými kousky cihel. Druhou vrstvou zeminy je směs písku, drnu, listové zeminy a dřevěného uhlí.

Kořeny rostliny nemusí "zahřívat" v zemi. Stačí je postříkat malým množstvím zeminy.

Tip! Po transplantaci musí být rostlina umístěna v teple, dokud se neobjeví nové letáky.

Jak pěstovat Ahimenez z řízků

Nejběžnější způsob, jak zvýšit počet hrnců s achimenez je reprodukce řízky.

Chcete-li to provést, odřízněte horní rostlinu nebo boční list z dospělé rostliny a zasadit ji do země pod film nebo sklo. Řezání musí být pravidelně zavlažováno, je důležité, aby byla země vždy mokrá.

Pro intenzivní růst používejte obohacenou půdní směs smíšenou s pískem ve stejném poměru. Použijte také růstové stimulátory nebo další zdroj tepla. Po měsíci budou řízky silnější a je třeba je přesunout na trvalé místo.

Ahimeneza je nenáročná rostlina, která může být domácí výzdobou v zimě a infield v létě. Stačí získat jeden výhonek této krásné květiny, aby se z ní stala obydlí v opravdové zahradě plné jasných barev květů achimenů.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde