Uspořádání skalky - mimořádně fascinující zaměstnání, které vyžaduje kreativní přístup. V tomto procesu se před vámi otevírá velké množství možností, hlavní je ukázat představivost a představivost.

Co je to skluzavka? Ve skutečnosti je to napodobenina horské krajiny s dokonale vybranými krásnými květinami a rostlinami. Takové složení v zahradě by mělo harmonicky odpovídat celkové krajině, s výhodou ji doplňovat.

Vytvoření skalní zahrady - postupný proces, který vyžaduje pozornost na nuance. V první řadě je třeba vzít v úvahu rozměry samotného skluzu, optimální umístění přechodů, cest, schodů a konstrukce jako celku.

Výběr umístění skluzavky

Je velmi důležité, aby umístění skalky bylo dobře osvětlené. Rostliny vysoké nadmořské výšky vyžadují světlo: je to množství slunečního světla, které ovlivňuje jejich růst a vývoj. Pokud mluvíme o půdě, nejlepší bude kamenitá půda s omezeným množstvím vody.Nadměrná vlhkost je extrémně škodlivá pro horskou flóru, takže je důležité zabránit stagnaci vody v kanalizaci.

Na soukromých pozemcích často tvoří mnoho beztvarých odrůd kamenů, které majitelé někdy používají pro budoucnost skalku. V tomto případě existuje riziko, že místo krásného designu získáte nesmyslnou a směšnou horu kamenů. Zde, zkušený krajináři stále doporučují pečlivě vybírat kameny ve vzhledu, velikosti a tvaru, aby si nádherné horské krajiny.

Jak si vybrat kameny pro skalku

Pro budoucnost skalky se snažte vyzvednout ne více než dvě kameny stejné maximální velikosti a jedné struktury.

Zvažte také charakteristické rysy rostlin a květin, které plánujete pro snímek. Zpravidla se zakládají na vápencových skalách s porézní strukturou, která podporuje pronikání kořenů dovnitř. Tato půda však musí být pravidelně okyselena, protože má alkalickou reakci. A je žádoucí ozdobit mezery mezi rostlinami a kameny mramorovými čipy nebo drceným kamenem. Takže skalka dostane krásný hotový vzhled.

Tip: koupit kameny ve speciálních prodejnách. Pouze tak budete mít jistotu v kvalitě materiálu, protože kameny musí být šetrné k životnímu prostředí a mít heterogenní strukturu.

Nejvhodnější skály jsou žula, travertin, vápenec, břidlice a pískovec. Používejte kameny stejného typu o hmotnosti asi 100 kg a známky eroze. Optimální výška skalky - až 1,5 metru.

Alpské skluzavky

Nejběžnější a nejjednodušší formou je skalní útes. Samozřejmě je to možné v přítomnosti strmého svahu. Práce v tomto případě začíná základnou, kde se kladou velké balvany, a pak se vysazují různé rostliny.

Další pohled je horské složení, které promění design na jedinečné, mimořádné místo krásy. Chcete-li vytvořit takové kouzlo, kamenné bloky jsou skryté v zemi o dvě třetiny a uspořádat chaotické stezky, které tvoří ohromující horské krajiny.

Rozsah barev

Maximální efekt při tvorbě skalky lze dosáhnout chytrá hra barevných přechodů.

Kombinace tří odstínů jsou považovány za luxusní. Například žlutá je v dokonalé harmonii s narůžovělými nebo fialovými květy. Žlutá je tedy vyvážena dvěma podobnými odstíny.

Objekt můžete vizuálně přiblížit kombinací žluté a oranžové barvy a zatlačením na ni modrou. Podívejte se blíže na jakýkoliv design krajiny. Určitě si všimnete, že modré a modré květy zasazené v dálce jsou téměř nepostřehnutelné a rostliny s teplými odstíny naopak přibližují objekty blíže.

Od dávných dob, designéři používají hru kontrastů zdůraznit velkolepost a jedinečnost jiného díky jednomu prvku. Jedna velká rostlina vypadá mnohem jasněji a výrazněji, pokud je obklopena nízko rostoucími druhy ze všech stran. Kompozice s pevnými a rozříznutými listy jsou však oproti sobě výhodnější.

Dominantní prvek

Jak si vybrat rostliny pro horské složení

Výběr plantáží musí brát v úvahu jejich náchylnost ke světlu v místě, kde je plánována skalka. Nezapomeňte, že ne všechny rostliny jsou vhodné pro skluzavky a kombinované s kameny nebo jinými druhy výsadby.

Tak například umístění skalní zahrady v severní části naznačuje typy, které jsou tolerantní k odstínu. Budou také potřebovat dostatek vlhkosti. Patří mezi ně prvosenka, badana, kapradina a hostitel. Světlo milující rostliny, pro které je drenáž půdy méně důležitá, jsou mnohem jednodušší.Takové jsou tulipán, mláďata, tymián, duhovka atd.

Tam je také docela nemnoho univerzálních rozmanitostí, které dokonale vyhovují jak slunci tak stínu - toto je fialová, zvon, krokus, muscari, phlox.

V zimě je krásný kanadský smrk, borovice, jalovec. Největší dojem je tvořen pestrými a stálezelenými výsadbami.

Alpské skluzavka v zemi

Obecně platí, že neexistují absolutně dvě identické skalky, protože každý majitel lokality se snaží do designu přinést něco nového, individuálního. Mimochodem, mnoho lidí si myslí, že nejlepším řešením pro horské složení je možnost bez jakýchkoli stavebních prací (cement, zdivo atd.). Tento přístup v budoucnu umožňuje přepracování celé struktury a značně zjednodušuje pracovní postup.

Zdobíte svou zahradu? Řekněte nám, která verze alpského diapozitivu se vám nejvíce líbila?

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde