Pokud ve světě existuje harmonie kontrastů, Altaj je jeho nejjasnějším potvrzením. Když se podíváte na nepopsatelnou přírodní krásu regionu, nedobrovolně si otřete oči. Je to sen? Sibiřské krásy se nacházejí v zeleném akvarijním prostoru hor a lesů. Nekonečné otevřené prostory zdarma rekreantům z každodenních problémů, což je opravdu šťastný.

Manzherok je oblíbená turistická vesnice

Někdy se zdá, že při vytváření světa byla některá místa v privilegovaném postavení - byly tak zbytečně bohatě obdařeny řadou malebných přírodních koutů. Jedním z těchto míst je vesnice Manzherok na břehu řeky Katun, kolem které se nacházejí unikátní památky Altaj: Tyrkysová Katun, Čertův prst, Jeskyně Tavdinskaya, Vodopády Kamyshin, Jezero Manzherokskoe. Můžete je navštívit sami nebo s exkurzí.

Ačkoli Manzherok se nachází ve vnitrozemí Altaj, ale civilizace ho nevynechala.Čerpací stanice, levné restaurace, obchody, pobočky bank, lyžařské středisko, parky, hotely - vše je zde pro relaxaci v létě. V jezeře Manzherok si můžete zaplavat a dostat suvenýr - Chilim ořech, a pak, za 350 rublů na osobu, můžete vylézt na nejvyšší bod hory Sinyukha. Do vesnice Manzherok se dostanete za čtyřicet minut, autobusem směr Chemal z města Gorno-Altaisk.

Nejen příroda obce Manzherok láká turisty. Na území osady je dům postaven vzhůru nohama. Náklady na návštěvu převráceného domu jsou 200 rublů na návštěvníka. Nejen děti, ale i dospělí jsou potěšeni originálním designem, ve kterém fotografie zůstávají elegantní. Upozorňujeme, že pokladna zajímavého domu nefunguje bankovním převodem.

Nejlepší možnosti ubytování v Altaj v létě 2018

"Jeho panství"

Pěthvězdičkové rekreační středisko "Jeho panství" je ideálním útočištěm pro unavené průzkumníky Altaj. Podle turistů je "Jeho panství" nejzajímavější základnou na březích řeky Katun pro rodiny s dětmi. Čestný servis, ochotný personál, krásné pozemky, útulné domy, chutné jídlo vám umožní plně si vychutnat dovolenou v Altaj. Tři vyhřívané bazény, několik koupelí, altány s grilem u domů - vše za rozumnou cenu, která závisí na sezóně, kategorii ubytování a pohybuje se od 2000 do 3500 rublů.

"Orlické hnízdo"

Nejobvyklejší dřevěné domy turistického komplexu „Orlické hnízdo“ v Altajech jsou o nic méně zajímavé než architektonické stavby. Náklady na odpočinek v Orlí hnízdo závisí na počtu: ekonomická třída cena je 950 rublů, cena za apartmá je 3.750 rublů. Snídaně je zahrnuta v ceně a můžete najíst a povečeřet v restauraci nebo v kavárnách vesnice Barangol. Pro děti jsou k dispozici všechny momenty: od dětské postýlky až po paže volánky v obrovském bazénu. Čekáte na dobře upravenou plochu, a pokud chce duše více, můžete se vydat na výlet do hor.

Hotelový komplex "Areda"

Pohodlné pokoje, chutné pokrmy z domácí kuchyně, nádherná zábava jsou k dispozici, když přijdete do vesnice Chemal, předem rezervované ubytování v hotelovém komplexu "Areda". V noci svítí v prostoru světla, která z hotelu dělají báječné místo. Recenze rekreantů o „Ared“ jsou pouze pozitivní, proto doporučujeme, abyste si rezervovali místa pro letní dovolenou v Altai prostřednictvím své oficiální stránky.

Chemal okres - must-vidět místo

Klima v regionu Chemal ve srovnání s ostatními oblastmi Altaj je mírné. Je to skoro nikdy větrno. V okrese Chemal musíte navštívit Karakolská jezera, kostel sv. Jana Teologa v Teologickém Skete (Otec Patmos) a vodní elektrárnu Chemal.

Kostel svatého Jana Božího na ostrově Patmos

Význam chrámu získal kostel sv. Jana teologa na ostrově Patmos. Vstup do areálu je volný. Posvátný ostrov ohromuje luxusem a širokou otevřeností prostoru. Obrazy kamenů, světlé barvy ikon, lesk barokního zlacení oltářů a ikonostas. Vzduch v chrámu Jana Božského je jasný a vlhký. Soudě podle recenzí, turistům se zdá, že jeho vibrace prochází celým tělem. Nedobrovolně si vzpomínáš na tisíce církevních svíček, hvězd osvětlujících noc, tisíce tichých modliteb, které zde byly slyšeny již mnoho let.

Chemická vodní stanice

Hydraulická stanice Chemal je obzvláště malebné místo, kde jsou turistům nabízeny extrémní bungee jumping a suvenýry a potraviny. Milovníci vodních elektráren Chemalsk určitě milují milovníky kebabu nejen pro svou krajinu, ale také pro zábavu ve venkovním prostředí s voňavým masem.

Karakolská jezera

Zvláštní pozornost si zaslouží jezera Karakol v Altaj, protože turisté milují toto místo, ale aby se vyhnuli problémům na silnici, musíte vědět, jak se dostat do malebného koutu přírody. Pouze autobusem po asfaltové silnici z města Gorno-Altaisk do vesnice Elekmonar, ale není tam žádná dobrá cesta k jezerům (ze slov vůbec).Off-road potřebují terénní vozidla nebo UAZ, které si turisté pronajímají v nejbližších rekreačních táborech za cenu 500 rublů na osobu. Veškerá přeprava přichází do Sorgatova traktu, odkud bude nutné vylézt na jezera pěšky nebo na koni. Vařte dalších 800 rublů. Nejméně tři hodiny budete muset strávit na cestě k jezeru Karakol, takže zásoby na jídlo nebo finanční zdroje, aby si občerstvení v rekreačních střediscích.

Aya je tajemné a neobvyklé místo Altaj

Teplé Aya Lake, ačkoli placené, je vždy přeplněné, protože zbytek je omezen na výběr míst ke koupání. Ledové vody řek a jezer v Altajech nemají na výběr a jezero Aya je vybaveno lehátky, šatnami, katamarány, lupiči a kavárnami. Pokud chcete ušetřit na vstupu do jezera Aya, pak si koupit jízdenku na 50 rublů v kempu Birch. Vstup do parku je dražší - 200 rublů. I přes mnoho turistů, na jezeře Aya, můžete relaxovat od shonu.

Fascinující přírodní místa Altaj

Jít na turné po Altaj, nezapomeňte si vybrat turné, které zahrnuje následující zajímavé zákoutí přírody:

Jezero Teletskoe - největší v Altaj a znamená "zlatý"

Majestátní hora Belukha

Mountain-Altai Botanická zahrada, která vyzývá k zapomenutí práce a zármutků a sedět, lehnout si, dýchat jalovce.

Kultovní svatyně - Tarkhatinsky megalitický komplex

Petroglyphs Elangash údolí - rockové umění

Kalbak-Tash trakt

Mount Sarlyk

Pokud je cílem letní dovolené v roce 2018 v Altajské oblasti obdivovat přírodní památky, je Národní park Sailyugemsky tím pravým místem.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde