Ukazuje se, že pro dobrý odpočinek není absolutně nutné platit obrovské peníze. Existuje spousta rozpočtových středisek na světě, kde můžete mít dobrý čas a zároveň ušetřit finance. Navrhujeme zvážit pouze některé možnosti pro rozpočtovou dovolenou.

Rozpočet dovolená na moři

Mořská střediska jsou nejoblíbenější turistickou destinací. Opravdu, pro mnoho, to je klidná zábava na pláži, která podporuje kompletní relaxaci a zotavení.

Vietnam

Cena letenky z Moskvy do Ho Chi Minh začíná od 43 920 rublů. Pokud půjdete na dobu až 15 dnů, pak vízum není nutné. Nejlepší je jít do Hanoje v období září-únor. Odpočinek v Mui Ne bude pohodlnější v období prosinec-červen. A v Nha Trang trvá prázdnin od února do srpna.

Ubytování v hostelu bude stát 664 rublů denně a hotelový pokoj stojí od 844 rublů denně. Jídlo v zemi je poměrně levné. Takže pro část polévky budete požádáni o 98 rublů, pro rýži s krevetami - asi 170 rublů.

Plážové dovolené zde mohou být kombinovány se zajímavými výlety. Výlet do tunelů Kuti stojí 2250 rublů. Tyto tunely byly vytvořeny partyzány během vietnamské války s Američany. Dnes je to známá turistická atrakce.

Zatímco v Nha Trang, ujistěte se, že si čas na návštěvu Vinperl Park. Náklady na jízdenku pro 2 osoby jsou asi 3900 rublů. Za tyto peníze se můžete pobavit na koních, navštívit jediný sladkovodní vodní park v zemi a sledovat přehlídku delfínů.

Maroko

Nejlepší čas pro dovolenou v Maroku je období květen-říjen. Pokud máte v plánu zůstat zde méně než 90 dní, pak vízum není nutné. Náklady na vstupenky z Moskvy do Casablance začínají od 31 690 rublů.

Pronájem pokoje v penzionu zde může být za 1400 rublů. Dvoulůžkový pokoj v hotelu bude od roku 1950 rublů. Ceny potravin v Maroku jsou následující: šálek kávy bude stát 77 rublů, rybí paella - 276 rublů a kastrol se zeleninou - 430 rublů.

Znalci relaxace na pláži by měli jít do Tangeru. Zde se nacházejí nejdelší pláže podél pobřeží Atlantského oceánu. Odtud se můžete vydat na výlet do Sahary. Náklady na takovou cestu začíná od 10 tisíc rublů.

V zimě lze plavání v teplém oceánu kombinovat s lyžováním v pohoří Atlas.

Tunisko

Je lepší jít do této země v období březen-červen nebo září-říjen. Pokud máte v úmyslu zůstat zde méně než 90 dní, pak není nutné zvláštní vízum. Cena letenky z Moskvy do Tuniska začíná od 33 tisíc rublů.

Hotelový pokoj pro 2 osoby stojí asi 2 tisíce rublů denně. Náklady na potraviny jsou následující: část rybí polévka bude stát 165 rublů, grilované ryby - 470 rublů.

Střediska Tuniska - ideální místo pro dotek starověku. V Tunisku bude zajímavé projít se po úzkých uličkách Mediny. Nezapomenutelný bude výlet do Kartága, který stojí asi 500 rublů pro 2 osoby.

Můžete vidět poušť na vlastní oči a zůstat s Berbers během cesty na Saharu. Pro dvoudenní prohlídku budete muset zaplatit asi 13 tisíc rublů.

Levná dovolená s dětmi

Zvláště pečlivě na výběr místa k odpočinku jsou ti, kteří mají malé děti. Koneckonců je důležité, aby zde byly nejen pohodlné, ale také zajímavé.

Černá Hora

Nejlepší čas na cestu do této země je období květen - listopad. Náklady na vstupenky z Moskvy do Tivat začíná od 28 tisíc rublů.

Ubytování v hostelu společně bude stát od 1.750 rublů. A cena hotelového pokoje začíná od roku 1900 rublů. Jít do kavárny, měli byste se zaměřit na takové ceny: vepřová kotleta zde stojí 482 rublů, a část smaženého sýra - 419 rublů.

Černá Hora je známá svou přírodní krásou. Zde je Národní park "Durmitor", návštěva, která stojí 209 rublů na osobu a nejhlubší kaňon v Evropě, které všechny v porovnání s Great American Canyon.

Pobřeží Jaderského moře je ideální pro dovolenou na pláži s dětmi. Všechny pláže jsou čisté a vybavené vším potřebným pro pohodlný pobyt. A voda v moři je teplá.

Zájemci o historii a architekturu by měli jít na výlet do Budvy a klášter Ostrog vytesaný do skály. Náklady na takovou cestu je z 3490 rublů.

Srí lanka

V této zemi je lepší jít v období prosinec-duben. Vízum může být vydáno online. Náklady na vstupenky z Moskvy do Colomba začíná od 54 tisíc rublů.

Pro místo v hostelu zde budete muset zaplatit od 673 rublů. Hotelový pokoj pro 2 dospělé a 1 dítě bude stát od 1263 rublů denně. Ceny potravin lze označit za velmi nízké. Část rýže stojí od 75 rublů a dezert s banánem a čokoládou je asi 90 rublů.

V Pinnawelu je jedinečný úkryt pro slony, kde jsou malá zvířata, která zde zůstala bez rodičů, naučena přežít ve volné přírodě a pak vypuštěna do přírody. Děti budou moci sledovat hry a aktivity slonů a dokonce je i krmit. Cena vstupenky zde začíná od 900 rublů.

Ti, kteří milují čaj, budou mít zájem o návštěvu plantáží v Nuwara Eliya.

Fascinující a poučný výlet do klášterů a buddhistických chrámů Srí Lanky.

Rozpočtová dovolená v zahraničí

Na každém kontinentu najdete místa, kde se můžete dobře a levně uvolnit.

USA (New York)

Ideální doba pro cestování je březen-říjen. Cena letenky z Moskvy do New Yorku začíná od 41 tisíc rublů. Cestovat do Ameriky vyžaduje vízum.

Ceny za jídlo a ubytování v New Yorku nelze nazvat rozpočtem. Toto město bylo v tomto seznamu jen kvůli nízkým nákladům na vstupenky, vzhledem k dlouhému letu. Pronájem dvoulůžkového pokoje v hotelu v New Yorku stojí od 3 800 rublů. Pro hot dog budete požádáni o 186 rublů a kuřecí sendvič bude stát 354 rublů.

Příjezd do New Yorku, určitě navštivte Fifth Avenue, Broadway, Central Park a prozkoumat Sochu svobody. Návštěva sochy bude stát turista asi 1 tisíc rublů.

Město otevřelo obrovské množství muzeí, včetně Metropolitan, Madame Tussauds a Solomon Guggenheim. Dvě vstupenky zde stojí kolem 2800 rublů. Znalci malování prostě nemohou ignorovat muzeum moderního umění, ve kterém se nachází dílo Picassa, Matisse, Daliho a Van Gogha. V pátek, od 16:00, je zde vstup zcela zdarma, ale musíte se připravit na obrovské fronty.

Město nabízí turistům zábavu pro každý vkus. Jízdenka do zoo stojí asi 1 000 rublů. Kromě toho můžete navštívit hry NHL a NBA nebo navštívit Metropolitní operu.

Z Brooklynského mostu se otevírá neuvěřitelně krásný výhled. Kromě toho turisté nemusí platit za to.

Gruzie

Rozhodnete-li se navštívit tuto zemi, měli byste si vybrat čas od května do července nebo v září až říjnu. Rusové nepotřebují víza na cestu. Náklady na letenku z Moskvy do Tbilisi budou od 22 330 rublů.

Pro 2 lůžka v hostelu turisté budou požádáni od 361 rublů. Chcete-li zůstat ve dvoulůžkovém pokoji bude stát 900-1900 rublů. Jídlo je zde poměrně levné. Takže část kebabu stojí asi 270 rublů, khinkali - 180 rublů a khachapury se sýrem - 135 rublů.

Náklady na prohlídku Tbilisi stojí asi 1 800 rublů pro 2 turisty. Procházka lanovkou s návštěvou pevnosti Narikal bude stát 90 rublů. Vstupenka do botanické zahrady stojí 45 rublů.

Tbilisi však není jediné zajímavé město v zemi. Turisté by si určitě měli prohlédnout Kakheti, kde jsou hosté obvykle ošetřováni nejlepším gruzínským vínem, starobylým městem Mtskheti a vodopády Svaneti.

Znalci z dovolené na pláži vám mohou doporučit návštěvu Sarpi, Kobuleti nebo Batumi.

Polsko (Krakov)

Ideální čas na cestu do České republiky je květen-září a doba katolických Vánoc. K tomu musí Rusové vydat schengenské vízum. Cena letenek z Moskvy do Prahy začíná od 34 100 rublů.

Ubytování v hostelu je asi 550 rublů na osobu. K pronájmu dvoulůžkového pokoje v hotelu bude stát 2150 rublů za den. Ceny potravin v kavárně jsou následující: kastrol s výplní stojí asi 84 rublů, část kuřete s houbami - od 230 rublů a sklenice piva - od 120 rublů.

Město má spoustu zajímavých míst, které by každý turista měl navštívit. Náklady na vstupenky do muzeí a hradů jsou asi 100 rublů na osobu. Výlet do solných dolů Wieliczka je asi 1500 rublů.

Levná dovolená v Rusku

Naše země je tak obrovská, že zde najdete obrovské množství zajímavých míst, kde můžete mít skvělý a levný pobyt.

Karélie

Turisté by měli jít sem v období květen-září. Náklady na letenku z Moskvy do Petrozavodsk začíná od 18.870 rublů.

Pro denní pobyt v hostelu s turisty bude požádán od 500 rublů. Dvoulůžkový pokoj v hotelu denně bude od 1300 rublů. Náklady na část pstruhové polévky ulovené v místních vodních útvarech jsou asi 410 rublů. Tradiční bramborová patty v Karélii stojí 75 rublů za branku.

Výlet do Karélie vybírají milovníci outdoorové rekreace a aktivní zábavy.Na území republiky se nachází 27 řek a asi 60 tisíc jezer, na jejichž březích byla postavena penzijní a rekreační střediska. Zde se můžete vydat na rafting, rybařit nebo se vydat na rafting na řece v kajaku.

V Karélii se nachází unikátní rezervace "Kizhi", ve které můžete vidět obrovskou sbírku ruské dřevěné architektury.

Blízko hranic mezi Ruskem a Finskem je horský park Ruskeala. To je známé pro jezero s mramorovými plážemi a malebné podvodní jeskyně.

Kaliningrad

Jedná se o nejvíce evropské město v Rusku, kde je nejlepší jít v období od května do září. Cena letenky z Moskvy do Kaliningradu začíná od 13 500 rublů.

Pro lůžko v hostelu s turistem žádají od 450 rublů, a hotelový pokoj pro 2 osoby bude stát 1-3 tisíc rublů. Ceny potravin v kavárnách lze nazvat rozpočtem. Část litevského boršče zde bude stát od 190 rublů a brambory s loveckými párky budou asi 290 rublů.

Co může turist dělat v Kaliningradu? Nejprve navštivte jedno z místních muzeí. Jízdenka do muzea jantaru stojí 150 rublů a výlet do ponorky v Muzeu světového oceánu - 300 rublů.

Jen hodinu jízdy autem od Kaliningradu se nachází hrady Shaaken a Insterburg, které ve středověku patřily do řádu německých rytířů.

Je zde také přírodní zázrak zapsaný na seznamu UNESCO - Curonian Spit.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde