„Pes je nejlepší přítel člověka“ je dobrá stará citace, populární fráze a pravda! Ale kolik toho víme o našich přátelích? Různá plemena, specifické chování, nekonečná oddanost majiteli - ne všechno, co může překvapit domácí zvířata. Dnes odhalíme 50 zajímavých faktů, které pomohou lépe porozumět našim favoritům.

  1. Psi milují spát na posteli svého pána, a to - 50%.

2. Nejčastějším problémem u psů je obezita. Takže, pokud máte rostoucí „pohromu“, je to důvod přemýšlet a jednat!

3. Práva zvířat byla poprvé uvedena v japonském právu v 18. století. Podle zákona byl trest smrti udělen za zabití psa a lidé jsou povinni apelovat na psy bez domova jako na „vaši čest“.

4. Bible zmiňuje 14 psů.

5. Nejvyšším psem je Německá doga. Jeho výška na zadních nohách dosahuje 2,2 metru.

6. Zvažte, že vás pes vnímá jako vůdce smečky.

7. Pes nemá rád vaše objetí. Pro ni je to signál dominance.

8. Velký pes má v domě těžký čas.A nejmenší plemeno je Chihuahua. Nejmenší váží 900 gramů a jeho růst, jako plechovka Coca-Cola.

9. Nejstarší pes je 30 let. Ve vztahu k lidskému životu je to více než 200 let. V roce 2013 dosáhl ctihodný teriér 30 let.

10. Někdy se psi chovají jako lidé: mohou pít velmi rychle, a dokonce i škytavku na večeři.

11. Věděli jste, že počet zubů u dospělého psa je jeden a půlkrát větší než u štěněte? Pro informaci, u štěněte - 28, u dospělého - 42 zubů.

12. Na Novém Zélandu provedl experiment. Jak se ukázalo, tři psi jeli docela dobře za volantem auta na rovné silnici a dokonce se naučili otáčet!

13. Známý znak „@“ je nám všem znám jako „psa“, ale toto je jen naše! Například v České republice je to sleď, v Kazachstánu - ucho měsíce, v jiných zemích - závin, šnek, opice.

 

14. Celkový počet skutečných plemen je 703 druhů.

15. U dlouhosrstých psů je vnitřní chladicí mechanismus účinnější.

16. Vize u štěněte se začíná dobře rozvíjet pouze ve věku 1 měsíce.

17. Chuťové receptory u psů jsou mnohem chudší než lidé: 1700 versus 9000 - rozdíl je významný!

18. Mějte na paměti, že psí čich je stokrát tisíckrát silnější než člověk, takže si udržujte své dobroty na bezpečném místě.

19. Mimochodem, o lahůdkách. Čokoláda je pro psa nebezpečnou sladkostí. Látka obsažená v ní ničí nervový systém zvířete. Ano, srdce má destruktivní účinek. V lidském těle se rozkládá enzymy.

20. Stejně jako novorozenci u lidí se i štěňata Chihuahua narodila s fontánovými prameny. Jedná se o měkkou skvrnu v horní lebeční zóně, která s věkem postupně tuhne.

21. Intelektuální vývoj psů, jako dvouleté dítě. Mohou počítat až 5, rozumějí asi 300 gestům a slovům, dokonce úspěšně zvládají elementární aritmetické problémy.

22. U velkého psa je srdeční tep v normálním stavu 70-100 úderů za 1 minutu - stejně jako u lidí. U malých plemen - od 100 do 140.

23. Je to díky mokrému nosu, pes snadno určuje, odkud pochází vůně.

24. Exotické jméno plemene „Chihuahua“ se objevilo na počest mexického státu, kde našli tyto drobné drobky.

25. Dobře pes „Boxer“, rád si hraje s předními tlapkami, odkud vlastně pochází jméno jeho plemene.

26. Prvotřídní místa v Titanicu zachránila tři psy před smrtí. Pekingese, Newfoundland a Pomeranian Spitz zázračně přežili.

27. Na tlapkách čistokrevných psů „Lundehund“ šest prstů.

28. Majitelé psů jsou o 65% více mobilní než ti, kteří nemají oblíbená domácí zvířata.

29. Psi - přímí potomci vlků.

30. Když pes pije, jeho jazyk se podobá tvaru lžíce, ale jen zabalený.

31. Před zahájením důležité akce nebo činu, pes instinktivně vyžaduje souhlas a chválu od vůdce.

32. V Rusku se toulaví psi naučili používat metro pro své vlastní účely. Chcete-li získat jídlo, s jistotou jedou z jedné stanice do druhé při hledání nejvíce obydlených oblastí.

33. Poté, co v Řecku vynalezl hřebeny, které chránily psy před vlčí agresí.

 

34. Pes nejprve vyhodnocuje předmět sledováním pohybu, pak upozorňuje na jas a teprve na konci formuláře.

35. Ve jménu psa dostali Kanárské ostrovy své jméno. Obyvatelé psa byli na stejné úrovni jako bohové. Mimochodem, na počest těchto stejných ostrovů se ptáci nazývali kanárky.

36. U psa již 3 páry očních víček - dolní, horní a blikající.

37. V roce 1988, v Americe, u zvyků, psi Barko a Rocchi hlídkovali na hranicích mezi Mexikem a Texasem tak efektivně (tzv. Zóna kokainové uličky), že potěšili drogové barony, kteří byli pak nabídnuti za 30 tisíc dolarů.

38. Pes slyší ultrazvuk dobře. Vzhledem k tomu, Paul McCartney přidal tento zvuk jeho milovaný pes na konci "Den v životě".

39. V roce 1994 byl zaznamenán rekord nejrychlejšího chovu chrtů. Jeho maximum je 67,3 km / h. Do dnešního dne zůstává záznam stejný.

40. Ve starověké Číně byla císařova náhradní obranná „zbraň“ pekingským mini-psem.Skrýval se v rukávu svého vůdce, vycítil nebezpečí a okamžitě zaútočil na nepřátele.

41. V době antického Ruska, podle zákona XIV století, byl pes velmi cenným zvířetem - mohl být vyměněn za 3 nejlepší koně, stádo ovcí nebo 1 vůl.

42. Korejský vědec v roce 2005 poprvé vyrobil klonování psa. Dnes lze postup opakovat za 100 tisíc dolarů.

43. Když pes výjimečného budoucího básníka Lorda Byrona nemohl jít na Cambridge College, udělal jakýsi protest a přinesl si s ním medvídě.

44. Ženy z Mississippi byly nesmírně pobouřeny skutečností, která se stala v SSSR. Všichni věděli, jaký osud čeká Laika, která letěla do vesmíru. Ženy v domácnosti napsaly dopis s OSN s návrhem použít malé indiány pro vědecké experimenty: „Máme tolik duší, kolik chceme,“ protestovali, „a pro experiment, jak se ukázalo, není rozdíl, zda jsou to živí tvorové nebo ne!“

45. „Exit dry from water“ je výraz, který se ve skutečnosti vztahuje na psy Newfoundland. A ve skutečnosti se nedostanou mokré do vody a membrány na tlapách jim umožní dokonale plavat.

46. ​​Hollywoodská hvězda - pes? Zní to divně, ale je to fakt! Ve sbírce německého ovčáka Rin Tin Tin existuje až 22 dohod o natáčení filmů. A podepsal je tlapou tlapky.

47. Specifický zápach z vašeho domácího mazlíčka, připomínající žetony, ještě není důvodem, proč ho potrestat za krádež. Důvodem mohou být mikroby, které se nahromadily na tlapách, což je vůně čipů. Takže především hodinky hygieny!

48. Pes je přirozeně dravcem, proto by potravou mělo být převážně bílkovinné zvíře a méně sacharidů (obilniny, brambory atd.)

49. Pejsek boxer a husa se stali nejlepšími přáteli po nenapravitelné události: pes byl po nehodě slepý. Gus nezanechal zvíře v nesnázích, ale stal se pro něj průvodcem, nasměroval ho křikem a krkem.

50. Slyšící psi jsou desetkrát citlivější než lidé, proto 70% majitelů věří, že jejich mazlíčci úspěšně předpovídají bouři.

A konečně bylo zjištěno, že poslední 51. fakt: když pes vrtí ocas doleva, je to alarmující signál. Buďte na pozoru!

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde