Černá Hora je přátelská malá země, která je známá milovníkům rozpočtu a ekologicky šetrné rekreace obklopené čistou přírodou, starobylými památkami a vzduchem Jaderského moře. Mnoho turistů, kteří navštívili Černou Horu porovnávají tuto zemi s Krymem. Klima obou regionů je v mnoha ohledech podobné, takže většina rekreantů snadno vnímá změnu počasí a některé z rozmarů přírody, jako jsou větry a bouře.

Černá Hora - výběr nenáročných turistů, jejichž hlavním cílem je získat radost z jednoty s přírodou a mořem. Toto je oblíbené místo pro milovníky klidu a pohody, relaxace s rodinou a dětmi. Ceny za poukázky, ubytování v hotelu, doprava, výlety jsou v porovnání se sousedními evropskými zeměmi poměrně dostupné.

Střediska a regiony Černé Hory

Černá Hora je poměrně kompaktní zemí, kterou můžete během dne snadno projet autem.

Turistickým centrem země je riviéra Budva.Zde jsou malebné písečné pláže, které sousedí s památkami staré architektury a moderních zábavních center. Hlavní středisko Černé Hory - Budva, město s dlouhou historií, uctívaným místem na Jadranu. Kromě turistů Budvy láká letovisko Becici, které je známé mnoha kilometry malých oblázkových pláží.

Sveti Stefan je resort orientovaný na zabezpečená střediska, pro něž není zábava a exkurze hlavní. Zde jsou módní hotely a velká nákupní centra. Turisté jsou obzvláště ohromeni starobylou pevností postavenou v 15. století na ochranu proti pirátům. Dnes se změnil na luxusní hotel, kde se často objevují hollywoodské hvězdy.

Na severu Jadranu Mora se nachází Herceg Nova Revere. Nejoblíbenější letovisko této oblasti - Herceg Novi je zaměřeno na rodinnou dovolenou. Ohromující příroda, čistý vzduch a velké množství atrakcí láká lidi z celého světa. V sezónách sametu je zde celkem přeplněné, dobré pláže, rozvinutá infrastruktura a mírné klima lákají lidi.

Riviéra Ulcinj je známá dobrými a cenově dostupnými hotely, čedičovými plážemi a slunečným počasím. Jsou zde pouze 2 střediska: Ulcinj a ostrov Ada-Bojana, oblíbené místo pro dovolenou přírodovědců.

Kromě plážové dovolené je Černá Hora známá svými lyžařskými středisky Zabljak a Kolasin. Ani v létě tu nebude nuda. Turistům jsou nabízeny pěší túry, jízda na kajaku, jízda na koni a paragliding.

Registrace víz a celních dokladů

Občané Ruska mohou navštívit Černou Horu v bezvízovém režimu. Pojištění také není nutné, ale je lepší ho vydat a před odjezdem do země.

Země je loajální k dovozu a vývozu cizí měny, ale velké částky budou muset být deklarovány při vstupu. Registrace hraničních a celních postupů pro občany Ruské federace je zjednodušena na maximum a trvá 10-15 minut přímo na letišti.

Jak se dostat do Černé Hory

Mezinárodní letiště Černé Hory se nacházejí v Podgorici a Tivatu. Průměrná cena letu z Moskvy do hlavního města země je od 9000 rublů jedním způsobem. Navíc v létě létají tímto způsobem desítky charterových letů, takže s letem nebudete mít žádné problémy.

Dovolená Černá Hora 2018: cena za nejlepší hotely a hotely

Průmysl cestovního ruchu v Černé Hoře se nedávno začal rozvíjet po letech stagnace. Dnes, téměř v každém letovisku, najdete hotel elity, levný tříhvězdičkový hotel nebo skromný penzion.

Módní hotely více v Budvě, Kotoru a samozřejmě v letovisku Sveti Stefan. Turisté, kteří jsou zvyklí na jednoduché podmínky, mohou najít jednodušší možnosti. Po celé zemi rozptýlené velké množství hotelů, životní náklady, ve kterých se pohybuje od 50 eur za den.

Pokud se chystáte do Černé Hory společností, pak bude levnější pronajmout byt, který bude stát v průměru 40 eur za den.

Nejoblíbenějšími turisty jsou vily. To je skvělá příležitost mít k dispozici útulný dům s vlastní kuchyní a domovem. Jedinou nevýhodou takového bydlení je vzdálenost od moře od 100 do 500 metrů.

Co vidět v Černé Hoře

Černá Hora je země schopná uspokojit potřeby většiny turistů. Někdo jde do této země ležet na plážích, někdo má zájem o starobylé památky, chrámy a svatá místa.

Hosté v zemi mají na výběr. Nabízíme Vám několik turistických destinací, které musíte navštívit, abyste zažili chuť a atmosféru této země.

Klášter Ostrog

Žádný výlet do Černé Hory není úplný bez fotografií z kláštera Ostrog, který je vytesán do skály v nadmořské výšce 900 metrů. Jděte do svatyně je velmi obtížné, kteří se chtějí dotknout starých hradeb bude muset vylézt na úzký horský hadí.

Podle legendy má toto místo léčivé účinky.V klášterních knihách je mnoho záznamů o lidech, kteří byli uzdraveni a další zázraky. Během druhé světové války, klášter zasáhl leteckou bombu, ale nevybuchl, což je další důkaz zázračné moci tohoto místa.

Potápění a plachtění v Kotorském zálivu

Potápěči z celého světa přijdou do Kotorského zálivu, aby se ponořili do velkolepého podmořského světa. Nezapomeňte se ponořit do Modré jeskyně a podívat se, jak se slunce třese nad hladinou moře v desítkách odstínů modré.

Vezměte si peníze a pronajměte si loď. Plachtění je to nejlepší, co se vám může v Černé Hoře stát. Budete dýchat v nádherném čistém vzduchu, který není na pobřeží, obdivujte přímořské vesnice, cypřišové háje. Navštivte ostrov Sv. Jiří s chrámem stejného jména, ostrovem St. Marco se stálezelenými háji.

Resort Igalo

V tomto místě je vše, co se tělo zotavuje, minerální voda Igalka, léčivé bahno a krása subtropického klimatu. Pro turisty vyvinul komplexní program bahna, které pomáhají v boji proti chorobám kloubů, nervů, kostí.

Hotelové ubytování stojí v průměru 70 eur za den, včetně stravování a léčebných procedur. Kromě toho jsou turistům nabízeny četné vily, které lze pronajmout na celou sezónu. Tato možnost je přijatelnější a ekonomičtější, náklady na pronájem jsou v průměru 150-200 eur měsíčně v závislosti na ročním období a vzdálenosti.

Dovolená na pláži

Délka pláží Černé Hory je 73 km. Oni jsou rozptýleni v různých částech země a jsou umělé betonové platformy a malé pískové mohyly. Pláže v Tivatu, Igalo, baru a Herceg Novi jsou považovány za oblíbené turistické cíle. Většina z nich je dobře umístěna, spolehlivě chráněna před vlnami a větrem v zátokách se strmými útesy.

Jaké peníze vzít do Černé Hory

Oficiální měnou Černé Hory je euro. Přepočet měny se provádí ve výši 1 euro = 70 rublů.

Odpočinek v Černé Hoře je skvělou příležitostí pro jednu dovolenou na pokrytí téměř všech atrakcí této barevné země. Během jedné cesty si můžete odpočinout na pláži, projít se po starobylých stezkách, podívat se do starobylých jeskyní a zajistit nákupy v hlavních nákupních centrech Becici a Budva. Návštěva Černé Hory, když na tuto zemi nikdy nezapomenete.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde