Obsah:

 1. Co potřebujete pro manikúru?
 2. Kompletní seznam nástrojů pro manikúru

Počet manikérek každým dnem roste. Náklady na služby profesionálního průvodce nehtem jsou poměrně vysoké. Můžete si však vždy vytvořit stylový a originální design nehtů. To bude vyžadovat základní sadu nástrojů, které popisujeme v našem podrobném přehledu.

Co potřebujete pro manikúru gel lak

Domácí manikúra není o nic horší než salón, pokud znáte pravidla pro jeho realizaci. Pro domácí péči nemůžete dělat bez profesionálních nástrojů, protože poskytují optimální výsledek vaší práce.

Ne všichni jsou seznámeni s úplným seznamem potřebných nástrojů. Většina dívek je omezena na pilníky na nehty, nůžky a gelové leštidla. Ale pro komplexní péči budete potřebovat několik důležitějších detailů, které vám pomohou vytvořit perfektní manikúru.

Chystáte se do obchodu s manikúrou na nákupy, měli byste se předem rozhodnout, jaký typ manikúry chcete vidět na nehtech. Může to být:

 • klasická řezaná manikúra s odstraněním kůžičky
 • Evropská manikúra - suchá nebo neřezaná, která se provádí bez namáčení
 • hardwarová manikúra

Výběr typu manikúry závisí na sadě potřebných položek pro práci.

Co potřebujete pro manikúru doma: kompletní seznam nástrojů

Nůžky nebo pinzety

Tyto nástroje jsou nepostradatelné i v případě neřízené manikúry. Pomohou upravit délku nehtů a odstranit otřepy, odstřihnou kůži na dně nehtu.

V sadě na manikúru můžete přidat speciální nástroj určený k odstranění nadbytku nehtů - to je knipper. Jeho hlavní výhodou je bezpečnost, která je dosahována mírně ohnutými lopatkami dovnitř.

Nástroje pro korekci kutikuly

Jedná se o oranžové tyčinky a kovový posunovač. Oba nástroje jsou zpravidla používány po změkčení kůžičky a nanesení odstraňovacího gelu.

Předpokládá se, že použití pomerančových tyčinek významně snižuje riziko poranění nehtu, což je vhodnější doma.

Navíc si můžete zakoupit škrabku. To je kůžička manikúra nůž. Stírací lopatky jsou velmi ostré, takže je nejčastěji používán profesionálními řemeslníky se zkušenostmi.

Namáčecí lázeň

Jedná se o samostatnou nádobu nebo jen o dost hlubokou misku. Je naplněna vodou mýdlovou vodou nebo jinou tekutinou, která změkčí pokožku.

Soubory na nehty

Nehty soubory nemohou dělat jak v salonu, tak v domácí manikúru. Ale které pilníky na nehty jsou potřeba? Je lepší mít několik pilníků s různou abrazivitou - tuhost pracovního povrchu.

Manikúra buff

Další typ pilníku na nehty, jen velmi měkký. Používá se pro leštění nehtů, což jim dodává lesk a hladkost.

Odstraňovač gelového leštění

Jedná se o nástroj, který odstraňuje jakýkoliv nátěr z nehtů: normální nebo odolný gel. Vyberte si produkty bez acetonu, nepoškozují pokožku rukou. Profesionální nástroje typicky zahrnují pečující přísady, takový jako avocado extrakt, jak v Gentel Ramover kapalina od Maybelline.

Odstraňovač laků se prodává v různých formátech: v klasické láhvi nebo ve sklenici se speciální houbou namočenou v tekutině. Volba závisí pouze na vašich preferencích.

Fólie pro odizolování

Fólie pomůže zbavit se velmi odolného nátěru na nehtech. Prsty jsou zabaleny v kusech fólie s bavlněnými podložkami, které jsou k nim připevněny odstraňovačem polštářku.

Odmašťovací nátěr

Odmašťovač se používá v poslední fázi přípravy nehtů pro aplikaci gelu. Pomáhá gelovým lakům lépe "spárovat" s povrchem nehtu. S odmašťovacím povlakem vydrží manikúra déle.

Základní gel leštidlo nebo základ

Základní nátěr také zvyšuje odolnost manikúry, chrání nehtovou desku před průnikem barvicích pigmentů do struktury nehtu. Profesionální nářadí navíc vyrovnává nehtovou desku, vyplňuje drobné trhliny v nehtu, zabraňuje odlupování.

Gel na leštění pro manikúru

Lucky se nestane moc. Kromě toho, nevýznamná cena pokrytí vám umožní neustále doplňovat svou manikúru s barevnými sklenicemi. V salonu řemeslníci obvykle používají profesionální gelové leštidla, která vám umožní vytvářet ohromující návrhy bez plynulých a průsvitných míst. Doma také stojí za to použít glazované gely od důvěryhodných firem. Nabízíme 5 nejlepších profesionálních leštících gelů, které vám nikdy nedovolí vytvořit design:

 • gelový lak Shellac CND
 • Beautix UV Gel
 • Akzentz Luxio
 • F.O.X. Profesionální polský gel
 • Špičkový gel Bohemia

Profesionální leštící prostředky na gely musí splňovat několik kritérií:

 • trvání uchování povlaku na nehtech, bez odlupování, praskání, mazání, bez ztráty lesku
 • správná konzistence gelového leštění - nátěr by měl být aplikován snadno a bez šíření
 • vhodný kartáč pro aplikaci
 • jednoduché odstranění gelu bez poškození nehtové desky
 • neškodné složení

Vrchní nátěr na nehty

Pokrytí nehtů vrchním lakem je poslední fází tvorby manikúry. Vrchol poskytuje nehtům krásný lesklý povrch, což dodává designu speciální lesk.

Gelová leštící lampa

Chcete-li vytvořit gel polské manikúru budete potřebovat speciální lampu, jinak nátěr prostě nebude suché. Svítidla se dodávají ve třech typech:

 • ultrafialová (UV) lampa

Výhody:

 • nízká cena lampy
 • různé velikosti, například dvě ruce lze sušit najednou ve velké lampě
 • schne naprosto všechny druhy gelu

Nevýhodou je doba trvání gelu na sušení. Takže 36 wattová lampa pro vysušení gelového leštění po dobu nejméně 2 minut. Používáte-li lampy s nízkým výkonem, riskujete, že nebudete sušit spodní vrstvu.

 • LED "LED" lampa - poskytuje rychleschnoucí gelový lesk, až 30 sekund, nepoškozuje pokožku. Nesmí se používat pro všechny lešticí přípravky na gely.
 • Kombinovaná (CCFL + LED) lampa - nejlepší volba doposud. Rychle schne všechny typy gelu.

Olej kůžičky

Olej se používá k mazání kůže kolem nehtů. Pohlcuje se do pokožky a vyživuje ji užitečnými pečujícími látkami, vizuálně činí manikúru přesnější.

Toto je základní seznam nástrojů, které budete potřebovat pro domácí manikúru. Nepochybně, jak se seznámíte s různými typy nehtů, tato sada se bude postupně rozšiřovat. Nezapomeňte, že krása manikúry nezávisí na dekoru, ale na dobře upraveném a elegantním vzhledu nehtových talířů a rukou.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde