V moderním světě již není letní dům místem, kde je obvyklé pracovat výhradně na zahradě nebo v zahradě. Stále častěji se lidé zabývají krajinářskou tvorbou a vytvářejí útulnou atmosféru. Proto, aby se bez krásné lavice prostě nebude fungovat, protože to je ideální volba pro příměstské oblasti.

Dřevěná lavička: moderní klasifikace

Na první pohled se může zdát, že si můžete vyzvednout lavičku během několika minut, aniž byste museli vynaložit velké úsilí. Ve skutečnosti existuje poměrně velká klasifikace, díky které si můžete vybrat nejvhodnější variantu s ohledem na všechny charakteristiky území a osobní přání.

Stacionární lavice

Pokud jste konečně udělali všechno na území chaty a vybavili si místo k odpočinku, pak doporučujeme zvolit stacionární lavičku. Tato volba je dlouhou dobu instalována na určitém místě. Podpůrné sloupy se do země ponořují poměrně hluboko, takže pohyb lavice v budoucnu bude poměrně problematický.

Mobilní lavice

Mobilní lavice mohou být přesunuty na libovolné místo. Z určitého hlediska je tento design univerzálnější, protože může být používán celoročně. Bude nutné jej přesměrovat z otevřeného prostoru na altán, pod kůlnu nebo do domu. Je také lepší koupit mobilní lavičku, pokud design stránky ještě není připraven, ale opravdu chcete vytvořit útulnou atmosféru.

Měli bychom také zvážit klasifikaci laviček jejich umístěním.

Přední lavice

Tento výrobek je často vyroben z drahého dřeva za použití kovaných prvků. Díky tomu mají vysoké náklady, takže si je každý nemůže dovolit. Chcete-li vytvořit přední lavičky, které potřebujete na verandě nebo téměř u vchodu do domu. Mimochodem, oni jsou často vybráni jako místo pro focení.

Jídelní lavice

Je-li prostor vaší chaty velký, pak rozhodně doporučujeme udělat si oddělený jídelní kout. To může být malá terasa, místo u grilu nebo speciálně vybavený prostor. Samozřejmě, lavičky jsou nepostradatelným atributem takového místa.

Často jsou poměrně objemné, což je děláno pro pohodlí. Můžete také použít další polštáře, díky nimž je potěšením sedět na takové lavičce.

Vodní a zahradní lavičky

Tyto typy jsou si navzájem velmi podobné, protože nejčastěji mají jednoduchý tvar bez dodatečných dekorativních prvků. Vodní lavice však musí být pokryty vrstvou odpuzující vodu. Jinak se dřevěné konstrukce velmi rychle stávají nepoužitelnými.

Pokud jde o zahradní lavičky, jsou často umístěny v zahradě a dokonce i na zahradě. Nevyžadují dodatečné nátěry, ale doporučujeme zvolit lakované konstrukce. Jsou odolnější a jsou vynikající pro tuto oblast.

Relaxační lavičky

Pokud jsou předchozí možnosti nejčastěji používány pro dovolenou s rodinou a přáteli, pak tento typ má zcela jinou funkci. Tyto stavby jsou vždy umístěny daleko od společného prostoru, v odlehlém koutě, v zahradě, pod stromem nebo u fontány. To vše je potřeba k vytvoření speciální relaxační atmosféry.

Je ideální pro šálek ranní kávy pod širým nebem, čtení vaší oblíbené knihy nebo jen snění. Proto, je-li krásné terénní úpravy se předpokládá na vaší letní chatě, pak se určitě vybavit místo pro takové lavičce.

Výběr podpory na lavičce

Dřevěná lavička - ideální pro dávání. Je však stále velmi důležité zvolit pro něj správnou podporu. Každý typ má své výhody a nevýhody, které je třeba vzít v úvahu.

Ocelové sloupy mají poměrně nízkou cenu, takže si jich vybírá mnoho. Stále však podléhají vlivům prostředí. Přesto je životnost takových konstrukcí často delší než deset let.

Na rozdíl od předchozí verze jsou litinové podpěry velmi těžké, trvanlivé a proto poměrně drahé. Měly by být vybrány v případě, že stavba je u konce a neplánujete žádné zvláštní změny.

Betonové výztuže vypadají úžasně krásně, pokud správně staví konstrukci. Jejich cena je nízká, takže mnoho lidí dělá takové lavičky sami.

Dřevěné podpěry vám umožní vytvořit skutečně harmonickou lavičku. Je vhodný pro návrh libovolného místa. Mějte však na paměti, že tyto struktury vyžadují zvláštní péči.

Pravidla péče o lavičku ze dřeva

Jistě víte, že hlavní věcí, kterou je nutné chránit výrobky ze dřeva, je vlhkost. To je důvod, proč mnoho odborníků stále doporučuje zvolit mobilní lavice. Pokud je to nutné, mohou být převezeny do domu a použity pouze za dobrého počasí.

Ať už si vyberete jakoukoliv verzi lavice, věnujte zvláštní pozornost materiálu, který byl použit. Přednost má dřevo, které je více či méně odolné vůči vlhkosti a hnilobám. Patří mezi ně dub, třešeň, líska a modřín.

Před montáží doporučujeme pokrýt lavičku speciálním lakem, který ji chrání před vlhkostí. Ujistěte se, že dřevo ze staré barvy, pokud používáte lavice není první sezónu.

Pokud si však všimnete stopy hniloby na alespoň jedné desce, pak byste měli určitě nahradit. To pomůže zabránit šíření do jiných položek ze stromu.

V horkém počasí se pohybují lavičky ve stínu. Pomůže to prodloužit jejich životnost. Pokud se rozhodnete pro stacionární model, můžete nainstalovat velký deštník, který jej zakryje před slunečním zářením nebo deštěm. K odpočinku na takovém místě by bylo opravdu pěkné.

Další věc, kterou musíte udělat, je pravidelně kontrolovat všechny spojovací prvky. Postupem času se mohou trochu uvolnit, takže je velmi důležité, abyste to v čase sledovali.

Lavičky opravdu potřebují v zemi. Díky nim můžete posedět nejen v domě, ale i na čerstvém vzduchu, obklopeném blízkými lidmi.

Jaké lavičky jste si koupili pro letní chatu?

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde