Intenzita emocí na debatách může jen žasnout. Zvláště zajímavé jsou rozhovory politických oponentů, kteří se jich účastní. Volby 2018 nejsou výjimkou. Bylo to všechno - od nadšených projevů a končících otevřenými konflikty, hrozícími, že se promění v boj.

Ksenia Sobchak se v rozpravě rozplakala

Ksenia Sobchak, s chamtivostí charakteristickou pro ženy, neodolala útokům jiných kandidátů a vrhla se na živé televizní vysílání "Rusko 1". Opakovaně upozorňovala televizního moderátora Vladimíra Solovyova na skutečnost, že jí není dovoleno vyjádřit svůj názor a je neustále přerušována.

Sobchak označil toto chování za „kolektivní pronásledování“ a „hanbu“, byl na pokraji opuštění studia, ale vzpomněl si, že do politiky vstoupila „vážně a po dlouhou dobu“, když se přitáhla k sobě a pokračovala v diskusi.

Bojujte živě: to, co chtěl Maxim Suraykin dokázat

Poté, co se Pavel Grudinin odmítl účastnit debat, musel Maxim Ševčenko zazátkovat za hlavního ruského komunisty.Byl to on, kdo se stal předmětem úmyslného konfliktu, který uspořádal prezidentský kandidát Maxim Surayikin.

Když byly Suraikinovy ​​slovní argumenty vyčerpané, rozhodl se použít účinnou a dlouho prověřenou metodu přesvědčování - kulaky. Neměli čas, aby si navzájem způsobili těžké škody, strážci je včas oddělili. Ale osadochek, jak se říká, zůstal - jak mohou lidé, kteří něco dokazují pomocí boje, vést zemi.

Grudinina se styděl za debatu a on opustil studio

Co je za zdánlivě prosperujícím státním statkem pojmenovaným po Leninovi, na jehož čele stojí prezidentský kandidát Pavel Grudinin? Podmínky, za kterých lidé žijí a pracují v tomto „ráji“, nejsou zveřejňovány.

Při debatách z 15. března Pavel Grudinin spěšně opustil studio, když se v něm objevila Lidia Filkina, jedna z obyvatel statku. Žena veřejně obvinila kandidáta, že neplní své sliby - své rodině neposkytla volné bydlení. Grudinin odešel pokračovat v rozpravě novináře Maxima Ševčenka, který byl také nepřátelsky přijat dalšími kandidáty. Suraykin dokonce slíbil, že "zlomí čelist."

Podle analytiků je Grudininův odchod z debaty známkou slabosti a neschopnosti bránit svůj názor. Kandidát sám odůvodnil svůj odchod zpožděním letadla a rozhodl se tak účinně opustit ateliér, aniž by zapomněl vyslovit poslední slova.

Sobchak nalil vodu přes Zhirinovsky

Snad jedna z nejpamátnějších epizod debaty je „vodní procedura“, kterou Ksenia Sobchak uspořádala pro neklidného řečníka Vladimíra Žirinovského. Musí se pokusit zastavit tok obscénních výrazů, které Vladimír Volfovič použil ve vztahu k Sobčakovi.

Zhirinovsky, který nebyl zvyklý na takový postoj vůči sobě, byl trochu zaskočen a ve vzduchu se rozlétl do obscénního jazyka.

Plagiátorství od Sobchaka: co ji přimělo házet vodu nad "dědečkem"

Bez ohledu na emoce, se kterými se Sobchak během debat chopil, by neměla vylévat vodu přes Zhirinovsky. To je názor vyjádřený představiteli LDPR, který zahaluje Sobchaka a naléhá na ni, aby „respektoval věk“.

Ksenia Sobchak byl také obviněn z plagiátorství, připomínající situaci ve vzduchu programu "Jeden na jednoho", kde Zhirinovsky stříkající pomerančový džus v Nemtsov. Tento případ byl poté projednán ve všech federálních médiích a nepochybně byl dlouho vzpomínán. Na debatách v roce 2018 se Sobchak rozhodl udělat podobný dojem na publiku. Od samého počátku svého projevu začala nazývat Zhirinovského klaunem a ukončila svůj projev tak velkolepým trikem.

Podle tiskové služby Liberální demokratické strany je Ksenia Sobchak provokatérem s mnoha zkušenostmi, připravenými udělat cokoliv pro humbuk a sebe-propagaci.

Ksenia Sobchak: „Jsem stále v šoku“

Ksenia Sobchak označila její chování za nezbytné opatření. Podle ní je prostě nemožné zklidnit vášnivého řečníka Vladimíra Žirinovského jiným způsobem, a „mírně ho pokropila studenou vodou“, aby se dostala do reality.

Ksenia Sobchak se považuje za oběť v této situaci, nicméně političtí analytici tento trik nazývají vrcholem nemorálnosti. K tomu, že kandidáti bojují v rozpravě, si diváci zvykli. Tento pohled je dokonce zábavný, skutečné emoce ukazují skutečný charakter kandidátů na předsednictví. Ale pak vyvstává rozumná otázka - co uvidíme v živých debatách.

Jak Suraykin získává slávu

Jak ukázala debata, Maxim Suraikin, kandidát strany komunistů Ruska, nemůže Rusům nabídnout nic jiného než urážky a honosné boje. Taková taktika úspěšně pracovala v jiných volbách, kdy se někteří kandidáti snažili získat vlastní „slávu“. O některých politických sloganech a prezentaci programového projevu nešlo.

Publikum si bude dlouho pamatovat boj mezi Surayikinem a Ševčenkem, který možná v roce 2018 zaujme čestné 2. místo v žebříčku nejpamátnějších debatních skandálů.

Proč se Putin neúčastní debaty

Jiní prezidentští kandidáti nashromáždili Vladimírovi Putinovi mnoho otázek, které by ho chtěli žít během volebních debat. Současný vůdce země se však odmítl účastnit, citoval zaměstnanost.

Kandidáti z komunistické strany trvají na setkání s Putinem, ale tisková služba Kremlu dala jasně najevo, že současný prezident se s veřejnými oponenty nesetká.

Kandidáti z jiných stran se také nechtějí vyjádřit k Putinovým hlavním bodům jeho „tvůrčího“ programu a prohlašují, že by se chtěli hádat se svým hlavním soupeřem a ne mezi sebou. Vladimír Putin svým rozhodnutím neporušil volební pravidla. V souladu se zákonem má právo posílat zastupitele místo sebe, což má ve skutečnosti po celou dobu volebních debat od roku 2000.

Známá politologka Anna Fedorová tuto debatu označila za „melancholickou mumlání“, ale o debatě před prezidentskými volbami v roce 2018 je to těžké říct. Jasná, podle jejího názoru, Ksenia Sobchak „učinila“ tuto debatu, operovala se sklem lépe než s výroky o zahraniční a domácí politice.

V této souvislosti zbývá jen doufat, že za všemi boji a skandály publikum stále slyší konstruktivní myšlenky prezidentských kandidátů.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde