Malé kuchyně neomezují designéry, aby vyvíjeli zajímavé a originální projekty. I když je plocha vaší kuchyně 2 nebo 4 m2, neměli byste se vzdát kreativních a jasných představ o svém designu. Ale i pro příznivce klasiky a minimalismu máme skvělé příklady moderního designu, které budou v roce 2017 stejně důležité.

Tapeta pro malé kuchyně: aktuální design 2017

Dokonce i ve skromné ​​malé kuchyni můžete vytvořit neobvykle útulný design a vybrat si správnou tapetu. K tomu vezměte v úvahu celkový styl interiéru a další prvky místnosti (architektonické prvky, osvětlení).

Podle tradice, v malých kuchyních pomocí pastelových světlých barev. Design vypadá harmonicky, když je kuchyňská zástěra dlážděná, a zbytek stěn je pokryt světelnou tapetou, monofonním nebo nízkoprofilovým vzorem.

Efektivně vypadají kontrastní kombinace. Bílá - základní univerzální pozadí, které bude dokonalým doplňkem ke všem ostatním barvám.

Vizuálně zvětšit plochu místnosti může odvrátit vzory očí na plátně.

Místo objemných stěn mohou lehké příčky fungovat jako zónový prvek. Pomocí barevných tapet se můžete také zaměřit na funkční oblasti.

Níže na fotografii moderní černé a bílé tapety dokonale doplňují design malé kuchyně. Tato možnost je však ideální pro místnosti jakékoli velikosti. Monochromatický design účinně doplní neobvyklý nábytek a výrazné doplňky.

V dobře osvětlené místnosti jsou tmavé barvy docela přijatelné. Ale nezapomeňte, že tyto odstíny by měly být používány více dávkovány a je žádoucí je kombinovat s neutrálními pastelovými barvami.

Perfektní řešení pro mini-kuchyň je tapeta s malým potiskem, ale velký výkres vyžaduje profesionální přístup k výběru, proto je před rozhodnutím o takovém pohybu lepší konzultovat zkušeného specialisty.

Úspěšná kombinace palety obkladů, doplňků, tvaru a umístění předmětů interiéru, barvy sady nábytku, může vizuálně zvětšit plochu kuchyňského prostoru.

Nevšední kouzlo malé kuchyně dá dotek Provence. Francouzská atmosféra pomůže vytvořit tapetu s kontrastními barvami pastelových odstínů.

Pruhované tapety ne vždy vypadají organicky v malé místnosti, ale podlaha s podobným vzorem je skvělým řešením pro optimalizaci prostoru.

Světle zbarvená tapeta nepochybně činí prostornější a prostornější kuchyni. Takovou koncepci můžete diverzifikovat pomocí tematických obrazů do kuchyně, fotografií, kreseb, zajímavých aplikací.

Související barvy v designu činí interiér každého pokoje útulným a stylovým.

Částečná výzdoba tapety (například jedna stěna nebo nějaký architektonický prvek) vždy vypadá zajímavě a neobvykle.

Kompetentní kombinace - především. Barva stěn by tedy měla být v souladu s odstínem a texturou nejen nábytku, ale i dalších prvků interiéru.

Kreativní design na plátnech kompaktní kuchyně bude skvělou výzdobou, která doplní základní bílé pozadí.

Neobvyklé nápady na osvětlení v malé kuchyni

Správné světlo pro malou kuchyňku, jako kvalitní kosmetiku pro krásný make-up. Není to jen estetika v malém prostoru, ale také způsob, jak ji vizuálně rozšířit.

Malá kuchyňka bude díky osvětlení uvnitř skříně objemnější. Zvýrazněním průhledných fasád a polic můžete dosáhnout velmi působivého výsledku.

Místo tradičního lustru nad stolem můžete zavěsit více originálních lamp. Je žádoucí, aby poskytovaly měkké světlo, změnilo jas a výšku osvětlení.

Podobnou techniku ​​lze použít i v jiné oblasti kuchyně.

S pomocí neobvyklé kreativní lampy nad stolem se můžete zaměřit na speciální design jídelny. Stín z látkové lampy umožní příjemné teplé světlo a vytvoří útulnou a domáckou atmosféru v kuchyni.

Maximální rozptýlené bodové osvětlení je vynikající volbou pro kompaktní kuchyni, zejména pokud mají fasády lesklé povrchy. Světelný efekt se díky odrazům odrazeným v lampách zdvojnásobuje.

Několik originálních designových projektů malé kuchyně v roce 2017

1. Patchwork - základ návrhu malé kuchyně

Hlavní akcenty designu této malé kuchyně se dotkly stěn a podlah. Světlé barvy jsou vyváženy dřevěnými texturami kuchyňských panelů.

2. Mini loft

Tato malá kuchyňská linka o velikosti 4 m2 má přilehlou dispozici s obývacím pokojem. Jak plánoval projektant, celkový prostor malého bytu by měl být co nejvíce otevřený a volný. Tak vznikla myšlenka na vytvoření kompaktní kuchyně sousedící s koupelnou se skleněnou přepážkou. Průhledný plot zcela neporušuje interiér: kuchyň a koupelna jsou součástí volného, ​​otevřeného prostoru.

Kuchyně je čtvercového tvaru a má více pro párty a příjemnou zábavu v rodinných večeřích než pro kulinářské experimenty. Místo jídelního stolu se nachází velkolepý barový pult s ušlechtilým základem.

Nedaleko od samotné kuchyně, v blízkosti obývacího pokoje, se nachází samostatný prostor s příjemným konferenčním stolkem, kde si můžete vždy dát občerstvení nebo pití čaje.

Ve výzdobě kuchyně, stejně jako v obývacím pokoji, se používají klasické motivy půdního stylu - přírodní textura dřeva a kov. Cihlové zdi se staly dalším jasným texturovaným přízvukem.

Samozřejmě, při pohledu na skleněnou přepážku mezi koupelnou a kuchyní nevyhnutelně vzniká otázka soukromí. Ale i zde budou mít návrháři své vlastní triky: stačí stisknout tlačítko na dálkovém ovladači, protože průhledné sklo se stane matným. To je skvělý příklad použití elektrochromního skla. Kromě toho má takový plot další funkci osvětlení. Ve večerních hodinách se světlo z koupelny příjemně osvětluje jak kuchyní, tak obývacím pokojem.

Výhled z koupelny na kuchyň a jídelní kout

Malý design kuchyně 2017 na fotografii

Pokud plánujete nový design pro kompaktní kuchyni, doufáme, že naše příklady na fotografii pomohou při výběru optimálního řešení a budou užitečným zdrojem vaší inspirace.

A jaký design se vám nejvíce líbil? Uvítáme vaše připomínky v komentářích.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde