Skalní krystal je minerál, který se stává přirozeným i umělým. Oba druhy mají navíc odlišné vlastnosti a vlastnosti. Drahokam je velkoplošná krystal křemene, který překvapuje svou absolutní průhledností. Krystaly tohoto kamene jsou tak čisté a dokonalé, že ve starověku byla skála vnímána ledem, který se časem proměnil v kámen.

Mimochodem, krystal má neobvyklé, ale velmi zajímavé vlastnosti - pokud se ho dotknete, cítíte mírný chlad, na jehož základě následoval názor na ledový původ minerálu. Další důvod, proč si lidé tak často mysleli, že krystaly tohoto kamene se nacházejí v horách, hluboko uprostřed sněhu a ledu.

První, kdo srovnal krystaly křišťálu a ledu ve vědeckých zájmech je Robert Boyle (vědec původem z Anglie), kdo zjistil, že oni mají různé charakteristiky (váha, hustota, etc.), v důsledku kterého on rozuměl, že tyto \ t látek.Skalní křišťál je také jedinečný v tom, že je velmi křehký, zatímco má vysokou tvrdost - 7 jednotek na stupnici Mohs.

Krystaly skalního krystalu vznikají v prasklinách rudních žil a vytvářejí tzv. Křišťálové sklepy. Pokud je prázdný prostor, pak kámen stále roste, dokud zcela vyplní volný prostor. Kámen tak může měřit od několika centimetrů až po několik metrů.

Je pozoruhodné, že příroda sama o sobě dává tomuto kameni řez, který vytváří hexagonální hranol se špičatými konci kosodélníkového tvaru. Výška jednoho krystalu je obvykle několikrát větší než jeho šířka. Jedinečným typem kamene je bipyramidový krystal, který nemá prizmatickou složku, a proto je jeho alternativní název krystal diamantu. Obvykle jsou tyto kameny milované klenotníky, kteří je aktivně využívají při tvorbě drahých výrobků, a hlavní výhodou takového nerostu je, že nevyžaduje další zpracování nebo řezání.

Kam mám těžit a jak používat drahokamu

Největší ložiska čistého nerostu se těží na území jižního Jakutska. Také, křišťál může být nalezený v Alpách (francouzský a švýcarský), v Urals, v horách Krymu a Karpaty. Nicméně, křišťál není vzácný kámen, takže se těží v jiných částech světa - Madagaskar, Čína a Brazílie.

Kvalita skalního křišťálu je dána jeho brilancí po broušení a leštění, stejně jako mírou průhlednosti. S pomocí minerálu vytvářejí čočky, které se aktivně používají ve špercích. Někteří řemeslníci dělají z tohoto kamene šálky, misky a další pokrmy. Zvláštní hodnota jsou malé krystaly, které se po broušení používají k vložení šperků.

Skalní křišťál je levný minerál, který patří k okrasným kamenům, a cena jednoho karátu je asi 5-7 dolarů. Náklady na hotové šperky s tímto kamenem jsou však mnohem vyšší, protože bere v úvahu složitost ruční práce a materiál, který se používá k vytvoření výrobku. Například velká křišťálová koule mající pravidelný geometrický tvar má zvláštní hodnotu.

Jak identifikovat falešné?

Často se pod rouškou minerálu snaží prodat obyčejné sklo, takže musíte být velmi opatrní při nákupu výrobků z křišťálu. Hlavní rozdíl mezi sklem a křišťálovým krystalem - když je v kontaktu s lidským tělem, krystal prakticky nemění jeho teplotu, na rozdíl od skla.

Další metodou je, že můžete držet čepel nože na minerálu, pokud je sklo, pak na něm zůstanou škrábance, ale pro krystal tento test projde bez stopy. Nicméně, tam je umělý krystal, který má podobné fyzikální vlastnosti. V tomto případě může pouze klenotník rozlišit falešný od přírodního křišťálu.

Léčivé vlastnosti křišťálu

Od dávných dob využívali tibetští obyvatelé minerál k hojení modřin a ran, protože chlad z kamene zmírňuje bolest a urychluje regeneraci buněk a sluneční paprsky procházející hranolem dezinfikují otevřenou ránu. Ve starověkém Řecku byl drahokam použit jako nádobí bohů, králů a lidových hrdinů. Je známo, že všichni používali nápoje pouze z křišťálových pohárů, protože neutralizovali jed, který mohl být uvnitř.

V moderním světě je drahokamu používán jako antipyretikum, důvodem je triviálně jednoduchý - minerál vždy zůstává chladný. Pokud jde o moderní medicínu, lékaři v Číně stále používají malé křišťálové koule pro masáž. K stimulaci biologicky aktivních bodů se také používají malé krystaly.

Magické vlastnosti křišťálu

Pokud mluvíme o mystické síle krystalu, pak nejjednodušší způsob, jak přemýšlet o křišťálových koulích, které milují kouzelníky a čarodějnice. Od dávných dob se věřilo, že tento minerál dává svému majiteli dar jasnozřivosti, ukazuje mu minulost a budoucnost, odpovídá na obtížné otázky a skryté hádanky.Bylo důležité nechat míč v temné místnosti, vstup slunečního světla nebyl povolen.

Ve středověku, krystal byl aktivně používán alchymisty. Věřili, že skalní krystal byl schopen přijímat kosmické signály a otevírat brány do astrálního světa nebo „třetího oka“ člověka. Kámen také pomáhá při nespavosti, zbavuje člověka strachu a úzkosti. Stříbrný prsten s křišťálem je kouzlo ze zimy a omrzliny. Existují také odrůdy kamene, které mají jedinečné magické vlastnosti, například kameny „Cupidova šíp nebo„ Venuše “dávala svému majiteli štěstí a lásku, ale zelený odstín minerálu se vyléčil ze všech nemocí.

Kdo je vhodný drahokam znamení zvěrokruhu

Vzhledem k tomu, že minerál má několik typů, má každý z nich jiný účinek na člověka. Na tomto základě je každý druh vhodný pouze pro některá znamení zvěrokruhu. Pokud mají být astrologové přesvědčeni, pak je kouřový krystal vhodný pro lidi patřící k prvkům vody nebo vzduchu, ale je kontraindikován pro Viry a Kozorohy a může být použit pouze tehdy, když se potřebujete zbavit závislosti na drogách nebo alkoholu. Pokud jde o Streltsov a Beran, křišťál je přísně zakázán těmto značkám. Speciální typ kamene - černý drahokam, který vám umožní najít spojení s jiným světem. Předpokládá se, že černý minerál může nosit pouze Štír.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde