Komfort, teplo slunečních paprsků, vůně květin a polí, krásné počasí a chuť pastorační země - to jsou koncepty, které charakterizují design interiéru ve stylu Provence. Jméno stylu bylo na počest malebné jižní francouzské provincie Provence, a v XIX století to stalo se neuvěřitelně populární v Evropě. Provence styl, nebo francouzské země, přitahuje atmosféru lehkosti a zdánlivou jednoduchost, kombinace pohodlí, pohodlí, starověku a luxusu.

Registrace pokojů ve stylu Provence se často nachází v venkovských domech, protože samotný název stylu předpokládá blízkost přírody, změřený venkovský život. Sofistikovanost, jemnost a lyričnost tohoto stylu však umožňují úspěšně aplikovat, rozvíjet design moderního městského bytu.

Provence ve stylu Provence

Barva Charakteristickým rysem stylu Provence je převaha jemných světlých barev.Při vytváření obývacího pokoje se upřednostňují přírodní přírodní tóny: bílá, krémová, modrá, levandulová, béžová. Barevné kontrasty a jas nejsou povoleny, všechny barvy jsou uchovávány v tlumených tónech

Pokoj dekorace. Hlavním rysem francouzské země obývací pokoj je použití pouze přírodních materiálů. Pro stěny se používají hrubé bílé omítky, často vyráběné tak, jako by se náhodně, nerovnoměrně, s účinkem prasklého povrchu. V některých provedeních jsou některé části stěny vyrobeny z kamene nebo zdiva, je možné jej zakončit dřevěnými prkny. Stěny mohou být pokryty tapetou s bledými květinovými vzory, vzory v pásech nebo v buňce.

Strop obývacího pokoje je obvykle bílý, neměl by přitahovat pozornost. Stropní dekorace jsou nosníky. Mohou být vyrobeny ze dřeva nebo malovány v odstínech hlavního tónu obývacího pokoje. Plně dřevěný strop s příčnými nosníky vypadá útulně, ale tato možnost se v městských apartmánech s nízkými stropy nachází jen zřídka. Interiér obývacího pokoje ve stylu Provence je nekompatibilní s linoleum, laminátem nebo kobercem.

Podlahy by měly být prkno, nejlépe světlý odstín s prvky opotřebení, desky mohou být otevřeny matným lakem. Pro podlahy lze použít také dekorativní kámen nebo velké keramické obklady.

Kuchyně ve stylu Provence

Sofistikovanost a jednoduchost stylu Provence je zřetelně ztělesněna ve světlých a prostorných pokojích. V podmínkách městských bytů tento kuchyňský obývací pokoj plně splňuje tento požadavek. Kombinace kuchyně s obývacím pokojem výrazně zvyšuje prostor v místnosti a styl Provence v interiéru vytvoří útulnou atmosféru a zdůrazní originalitu bytu.

Jedním z hlavních úkolů při návrhu interiéru kuchyně a obývacího pokoje je územní členění. Běžná praxe zónování prostoru je uspořádání oblouků, nicméně, tento prvek Provence-architektura stylu je vzácná. K oddělení obývacího pokoje a kuchyně se často používá barový pult nebo nábytek - pohovka nebo jídelní stůl.

Barevné schéma obývacího pokoje a kuchyně je udržováno ve stejných světelných barvách, ale strop a podlaha jsou zpravidla konstruovány jinak. Hrubě omítnutý bílý kuchyňský strop může být ozdoben dřevěnými trámy a v obývacím pokoji je ponechán jednoduše v podobě hladkého světlého povrchu.

Území prostor kuchyně a obývacího pokoje ve stylu Provence je také možné s pomocí podlahy: v kuchyni podlahy používají dlaždice nebo kamene, av obývacím pokoji - dřevo. Jídelna může být také vyzdobena dlaždicemi, pokud je přímo vedle kuchyně. V tomto případě, na podlaze v jídelně je vhodné položit koberec s mírným odíráním.

Interiér stylu Provence

Nábytek s nádechem starověku dává do obývacího pokoje zvláštní dojem. Samozřejmě, moderní materiály nejsou povoleny, pouze dřevo může být použito na nábytek. Ideální možností je starožitný nábytek - stoly a židle se zakřivenými nohami, skříně zdobené ornamenty. Je-li takový nábytek obtížný, upřednostňují se uměle staré předměty.
Barvou je žádoucí vybrat nábytek ze světlého dřeva nebo malovaný ve světlých barvách. Nábytek je doplněn detaily z tepaného železa, zdobené zlacením, originálním řezbářstvím.

Kuchyň-obývací pokoj může být vyzdoben otevřenými kuchyňskými policemi nebo skříněmi, nádobí v tomto případě je dalším detailem interiéru. Velkolepý detail interiéru kuchyně a obývacího pokoje je masivním bufetem. Chcete-li zachovat rustikální styl, měli byste skrýt moderní kuchyňské spotřebiče co nejvíce - mikrovlnná trouba, lednice, myčka, kávovar. Přednost se dává integrované technologii

Pro čalounění čalouněného nábytku se používají lehké tkaniny z tlumených uklidňujících odstínů s jemným květinovým vzorem. Kontrastní, ale ne jasné, mohou být malé polštáře na pohovkách, pláštěnkách na houpacích židlích nebo proutěných židlích.
Útulnost a domácí kouzlo vytvořené množstvím textilií.Místnost ve stylu Provence by měla být proniknuta slunečním zářením, takže pro zdobení oken jsou vybrány lehké tkaniny: tyl, satén, chintz s malým barevným vzorem. Záclony a záclony jsou často zdobeny volánky a volánky.

Velký jídelní stůl z přírodního dřeva je pokryt vyšitým ubrusem. Ruční výšivky, pletené krajkové ubrousky, domácí koberce odpovídají stylu a dávají zvláštní kouzlo do obývacího pokoje. Zvláštní rys Provence je množství roztomilých cetku, umístil na policích, nočním stolku a stolech: vázy, koše, figurky. Výzdoba kuchyně-obývací pokoj je symbolem provincie Provence - kohoutí figurka z porcelánu, skla nebo dřeva.

A samozřejmě, rustikální barva je nemyslitelná bez zeleně a květin v domě. Květiny by měly být všude - rostliny ve venkovních dřevěných vanách, dekorativní květinové rostliny v bílých nádobách na parapety, řezané květiny ve vázách. Kuchyně je zdobena spoustou sušených rostlin, cibulí a česneku, kytic květin.
Interiér ve stylu Provence vám umožní vytvořit příjemnou a útulnou atmosféru, která vám umožní plně relaxovat od každodenních starostí.

1 KOMENTÁŘ

  1. Chcete-li se ubytovat tak pohodlně, musíte mít velkou plochu. Máme velkou chalupu z věže pouze u chaty. Ve městě jsme se skromněji usadili.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde