Jak pěstovat obočí doma?

0

V posledních několika letech byla věnována zvláštní pozornost obočí. A pokud dříve v módě byly jemnější, ale teď všechny dívky mají tendenci růst jejich přirozený tvar a tloušťku. Zdálo by se, že je to jen tak, aby je zastavil, ale ne vždy je všechno tak jednoduché. Následujte naše rady a výsledek nebude trvat dlouho.

Rostoucí obočí: základní pravidla

Na krásném, širokém obočí teď sní o mnoha dívkách. Často mohou růst jen několik měsíců. Toho však lze dosáhnout pouze dodržováním základních pravidel.

Odmítnutí pinzety

Snad první pravidlo opomíjené mnoha dívkami je úplné odmítnutí pinzety. Můžete ho dokonce odhodit nebo dát někomu. Nezapomeňte, že chlupy rostou, pokud nejsou vytrhané po dobu alespoň jednoho měsíce, a pokud možno dva.

Samozřejmě to může být docela obtížné kontrolovat, když obočí začne růst. Ale věřte mi, že výsledek stojí za to.

Pokud okraje vypadají velmi neuspořádané, doporučujeme navštívit mistra, který pro vás vybere nejlepší tvar.Ale nezapomeňte, že jste v procesu pěstování. Během opravy vám pak ukáží, co hledat a jaké chlupy se zbavit, aby se nepoškodil tvar.

Správné mytí a čištění

Při každodenním použití různých kosmetických přípravků je velmi důležité dbát na správné čištění pokožky. K odstranění zbytků make-upu samozřejmě používejte myceliální vodu a pěnu. Věnujte pozornost kůži pod obočím, protože je třeba ji také vyčistit.

Doporučujeme také návštěvu kosmetičky, která vybere prostředky na základě stavu vaší pleti. Například, někdo může potřebovat slupky s kyselinami, zatímco jiní jen potřebují změnit krém. To vše nejenže povede kůži ke kvalitnějšímu stavu, ale také přispěje k růstu obočí.

Pokud je to žádoucí, po odstranění make-upu, můžete použít olej na obočí s vatovým tamponem. Zároveň je však velmi důležité opatrně odstranit zbývající olej v dopoledních hodinách, aby se póry nezalepily.

Pravidelná masáž

Mnozí jsou překvapeni skutečností, že pro růst obočí je třeba pravidelně provádět masáž. Nejlepší je tento postup opakovat nejméně třikrát týdně. Díky tomu budou vlasy silnější.

Aby byl postup co nejúčinnější, vezměte si kartáček na zuby nebo hřeben na obočí a nasaďte na něj doslova kapku oleje nebo lopuchového oleje. Masírujte obočí několik minut jemnými kruhovými pohyby. Pak je můžete lehce masírovat prsty tak, aby byly vlasy více nasycené.

Česání obočí

Každý den je nutné hřebenat nejen vlasy, ale i obočí. Díky tomuto efektu můžete snadno zajistit průtok krve do žárovek, což stimuluje jejich růst.

Mimochodem, někteří mistři doporučují použít kondicionér nebo balzám na ně. Díky tomu budou měkčí.

Správná výživa

Jistě víte, že stav vlasů a kůže je odrazem stavu našeho zdraví. Proto, pokud si všimnete, že se obočí nebo vlasy ztenčily, pak je to příležitost zamyslet se nad tématem výživy. Příliš přísná strava nebo časté používání sladkého, rychlého občerstvení je tabu pro ty, kteří se starají o své zdraví.

Ve vaší stravě musí být maso, ryby, obiloviny, stejně jako čerstvá zelenina a ovoce. Každý výrobek má odlišnou skupinu prospěšných vitamínů, takže zajistíte častý příjem.

Vitamíny

V období podzimu a zimy trpí mnoho dívek křehkými nehty, stejně jako těžké vlasy a obočí. Často je to způsobeno nedostatkem vitamínů v těle. V tomto případě si můžete vzít nějaký čas speciálně navržených vitamínů pro vlasy, kůži a nehty. Obsahují vápník, který má na ně velký vliv. Než je však získáte, doporučujeme vám, abyste složili řadu testů a poraďte se se svým lékařem.

Produkty pro růst obočí

Moderní trh nabízí mnoho různých prostředků pro růst obočí. Zároveň nejsou jen ty rozpočtové, ale také velmi drahé, které si ne každý může dovolit. Stojí za zmínku, že tyto náklady nejsou vždy oprávněné. Vzhledem k tomu, růst vlasů může být obnovena i jednoduché lidové prostředky.

Nejoblíbenější jsou ricinové a lopuchové oleje. Můžete také přidat trochu kokosový ořech, aby se chlupy trochu měkčí a poslušný. Můžete je smíchat bezprostředně před použitím nebo koupit speciální láhev a připravit předem. Po důkladném vyčištění a mytí naneste na obočí směs oleje bavlněným tampónem.

Můžete také použít jiné přírodní oleje, které mají další vlastnosti. Velmi populární je například olej z broskví. To není překvapující, protože to nejen posiluje vlasy a přispívá k jejich růstu, ale také jim dává tmavší odstín.

Ti, kteří netrpí nedostatkem času, mohou experimentovat a vytvořit speciální odvar pro růst obočí na základě heřmánku. Naneste několikrát denně vatovým tamponem.Na rozdíl od olejů, neupchává póry.

Samozřejmě, pokud nechcete dělat domácí opravné prostředky, pak můžete najít poměrně málo analogů mezi známými značkami péče. Jedná se o různá séra, jatečně upravená těla a další látky, které urychlují růst obočí.

Často obsahují různé minerály, vitamíny a dokonce i potravinové doplňky. Před použitím si proto přečtěte návod a věnujte pozornost sekci s kontraindikacemi. Koneckonců, pokud používáte nástroj ve velkém množství nebo jen špatně, pak to může vést k smutným následkům.

Nalezení správného nástroje pro růst obočí není vůbec obtížné. Ale nezapomeňte, že hodně záleží na vaší výživě a morálce. Postarejte se o sebe, použijte výše uvedené tipy a výsledek se objeví velmi brzy.

A co používáte pro růst obočí?

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde