Obsah:

 1. Komáři - kdo jsou a co jsou?
 2. Jak se zbavit komárů v bytě?
 3. Lidové metody eradikace komárů
 4. Jak se zbavit komárů v zemi?

Léto je skvělý čas pro venkovní rekreaci, letní dovolenou, grilování, rybářské výlety nebo procházky v lese. Příjemná dovolená však může být zkažená, protože tentokrát je zbožňována malými, ošklivými bzučeními a komáry sajícími krví. Tento hmyz vytváří nepohodlí nejen v přírodě nebo na ulici, ale i uvnitř, proniká do bytu okny a balkonem. Proto je otázka: jak se zbavit komárů, tak důležitá. Zkusme to zjistit tak, že nabídneme některá jednoduchá a účinná řešení.

Komáři - kdo jsou a co jsou?

Obyčejný komár nebo komár piskun je obyčejný hmyz jehož délka může dosáhnout 5-7 milimetry. Živí se rostlinnou mízou a také milují lidskou krev. Jejich hlavní nebezpečí spočívá v tom, že komáři jsou nositeli onemocnění.Stojí za zmínku, že pouze ženy pijí krev, protože ji potřebují pro rozvoj budoucí populace.

Jak se zbavit komárů v bytě?

Není těžké skrýt se před hmyzem na ulici, protože to stačí zkrátit procházku, ale doma je to nerealistické dělat to, protože to ošklivé buzz bude následovat vás ve dne iv noci. Samozřejmě, můžete se před nimi schovat pod dekou, ale v létě to nechcete dělat, proto je důležité vědět, jak odstranit komáry z obytných prostor. K tomu můžete použít níže popsané nástroje a příslušenství.

Spreje, masti a krémy

Takové nástroje nejsou praktické v jejich použití, takže mohou být použity pouze při přírodě. Nebudou moci využít finanční prostředky v bytě, a doba jejich provozu je jen pár hodin, což znamená, že nebudou schopni je chránit během spánku.

Fumigátory

Účinnější a moderní prostředky boje proti hmyzu - fumigační. Tato zařízení musí být připojena k síti a princip činnosti spočívá v děsení komárů díky desce, která šíří „tekutiny“ škodlivé pro hmyz. Tento nástroj je praktický a praktický, protože je možné opakované použití. Jediné, co musíte udělat, je včas změnit speciální desku. Je třeba poznamenat, že tento nástroj je naprosto bezpečný pro lidské tělo a zdraví.

Síťka proti komárům

Můžete se také chránit před komáry pomocí sítě proti komárům, která je instalována na oknech. Slouží jako bariéra pro hmyz, díky které nebudou moci proniknout do domu. Síť je bezpečná pro lidské zdraví a není toxická. Jedinou nevýhodou je, že pokud je povrch poškozen, bude porušena integrita bariéry a komáři opět proniknou do obydlí.

Děsivé pachy

Komáři mohou být také postiženi pachy, zatímco někteří jsou schopni zabít hmyz, zatímco jiní je přitahují a budou sloužit jako stanoviště, které prodlužuje život.

Chcete-li vyděsit komáry, je nejlepší použít jednu z níže uvedených možností:

 • Stonky rajčat.
 • Vůně máty, třešně, levandule nebo šeříku.
 • Vlašské ořechy listy.
 • Eukalyptus nebo levandulový olej.
 • Hřebíček, bazalka a další koření.

Je to důležité! Všechny navrhované nástroje nelze označit za účinné, protože pouze dočasně odradí komáry, navíc časem si hmyz zvykne na pachy a už je nezastaví.

Lidové metody eradikace komárů

Chcete-li bojovat s hmyzem, můžete použít různé přírodní a bezpečné pro člověka prostředky, včetně:

 • Citronella esenciální olej. V tomto případě je důležité, aby olej nebyl parfém, ale přirozený.
 • Sójový olej, který lze smíchat s catnipem nebo levandulí.
 • Neemový olej pochází z Indie.
 • Česnek
 • Amoniak - účinný nástroj, který lze použít, ale je nežádoucí, protože je nepříjemný nejen pro komáry, ale i pro domácnosti.
 • Kafr, ohřívaný na hořáku.
 • Valerián nebo tabák.
 • Tea tree olej. K boji proti krevním zásobníkům stačí na lampu odkapávat olej nebo vatový tampón namočený v produktu na parapetu. Stojí za zmínku, že olej je účinný nejen při odpuzování komárů, ale také při zpracování kousnutí.
 • Bezinky
 • Perský nebo Kavkazský Heřmánek. Tento nástroj také odpuzuje hmyz, protože kompozice obsahuje feverfew, který se obávají všech parazitů hmyzu.

Je to důležité! Některé z lidových prostředků může způsobit alergickou reakci, takže jejich účinky na tělo je třeba zkontrolovat.

Jak se zbavit komárů v zemi?

Jak je známo, krvavci milují vlhkost a příznivé teplotní podmínky. Při odpočinku v zemi se s nimi můžete setkat v letní sprchě, sklepě, v zahradě nebo v místnosti. Na některém z těchto míst žijí komáři ve svém vlastním potěšení, zatímco jejich počet dosahuje stovek nebo dokonce tisíců jednotlivců. Je těžké s nimi bojovat, ale je to docela možné, stačí si vybrat jednu z níže uvedených metod.

Jednoduchá past

Za účelem vybudování nejběžnější pasti pro krevety v zemi stačí použít plastovou láhev. Proces vytváření pasti je následující:

 • Vezměte plastovou láhev a odřízněte její vrch.
 • Do nádoby nalijte teplou vodu.
 • Přidejte několik lžíce cukru a důkladně promíchejte.
 • Přidejte 2 gramy kvasinek (nemíchejte).
 • Přikryjte pasti řezaným kusem hrdla láhve.
 • Dejte past do místa odpočinku.

Pasce na suchý zip nebo elektrická past

Taková past je schopna zachytit nejen komáry, ale i další parazity hmyzu. Externě se přístroj podobá role lepicí pásky zavěšené na stropě v místě, kde se musíte zbavit krevních popelnic. Páska vyzařuje zvláštní vůni, přitahuje k sobě hmyz, v důsledku čehož se drží a nemůže letět zpět. Postupem času se na pásku mohou objevit nejen komáři, ale i midge, vosy nebo mouchy. Modernější protějšek je elektrická past, která přitahuje hmyz ultrafialovým zářením a zabíjí, když se přiblíží.

Ultrazvukové Repeller

Moderní a vysoce účinná zařízení, která odpuzují komáry ve velké vzdálenosti. Oni jsou různých velikostí, tak dost dát malou krabici v kapse a zapomenout na komáry a jejich existenci. U chaty můžete instalovat výkonný repeller, rozsah akce, která dosahuje 50 metrů.

Spirály, pilulky a kapaliny

Po zakoupení malé krabičky můžete získat 6-10 spirál proti komárům, které stačí k instalaci na kovovém podstavci, zapálení a počkejte 15 sekund. Po tom musí být spirála uhasena a zanechává doutnající.

Je to důležité! Není vhodné používat nástroj v uzavřených místnostech, ale v rekreační oblasti se stane nepostradatelným a efektivním pomocníkem.

Můžete si také koupit speciální pilulky a talíře, jejichž vůně nejen děsí komáry, ale také je zabíjí. Je důležité sbírat komáry v čase, protože jinak mohou ožít. Navíc můžete použít speciální kapalinu, která působí podobným způsobem.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde