Znalost angličtiny vám umožní najít kontakt s více než miliardou lidí na Zemi. Předpokládá se, že mladší věk je lépe vzdělaný, takže dospělí často přemýšlejí o tom, kde se začít učit s angličtinou. Zapomínají, že existuje mnoho moderních metod, jak se učit anglicky na vlastní pěst.

Chcete-li začít, vyberte si způsob učení. Můžete studovat ve skupině, individuálně s učitelem nebo se rychle učit anglicky doma sami.

Třídy skupiny

Skupinové lekce jsou nejběžnějším způsobem, jak se učit anglicky. Jeho výhody jsou zřejmé:

 • kurzy jsou o lidech přibližně stejné úrovně a nikdo se necítí omezeně;
 • vždy existují účastníci dialogu;
 • náklady na skupinové kurzy jsou mnohem nižší než náklady na jednotlivce;
 • Skvělá příležitost pro nové přátele.

Nevýhodou je, že učitel nemůže věnovat pozornost jednomu studentovi.Může mu chybět skutečnost, že oddělení není dobře zvládnuto materiálem. Pokud mluvíme o dítěti, pak to s největší pravděpodobností neuznává sám.

Třídy s učitelem

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak začít s výukou angličtiny v 1. ročníku nebo ve 45 letech, je pracovat s učitelem. Mělo by to být zkušený mentor, který pomůže pochopit podstatu jazyka, tvoří základ základních znalostí a cítí mluvenou formu angličtiny.

Úkolem učitele je navíc úloha partnera. Bude prvním, kdo se studentem promluví a vysvětlí gramatiku jednoduchými slovy. Pod přísným vedením je pro děti mnohem snazší učit se anglicky nebo začít od nuly k dospělému. Alternativou k jednotlivým třídám může být interaktivní učení přes Skype nebo jiné instant messenger s video komunikací.

Samostudium

Pokud není možné využít služeb soukromého učitele nebo navštěvovat skupinové výuky, pak budou samostatné výuky zcela efektivní.

Doporučuje se studovat alespoň 3x týdně po dobu jedné hodiny. Pokud chcete rychlejší výsledky, pak by se třídy měly provádět denně po dobu nejméně 40 minut. Příležitostně si můžete zařídit den volna, aby se vaše hlava odpočívala, a nové informace „usazovat“.

V prvních fázích je nutné se soustředit na řečové dovednosti. O něco později můžete psát jednoduché texty a číst krátké články. Účinným cvičením je poslouchat podcasty vaší úrovně. Je také nutné najít partnera pro praxi - zaujímá důležité místo v obecné metodologii jazykového vzdělávání.

Jednoduché napínání nepřinese požadovaný efekt. Zapamatované fráze a návrhy velmi rychle letí z mé hlavy. Je třeba okamžitě začít používat informace získané v dialogu. Například, pokud se vám podařilo naučit tucet slov na jedno téma, pak musíte udělat jednoduchý příběh s jejich použitím a zapsat si to. Poté stojí za to několikrát přečíst přijatý text a reflektovat využití nových termínů v kontextu historie. Měli byste se také zabývat gramatikou: když jste studovali Past Continuous, musíte v této době udělat několik vět.

Obtíže a chyby

Každý ze začátečníků se chce rychle naučit co nejvíce materiálu. Nezkušení studenti se proto snaží začít s výukou angličtiny prostřednictvím videokonferencí nebo specializovaných stránek, kde bez registrace můžete získat dostatek materiálů. To vše se student snaží použít najednou. Výsledkem jsou nesystematické a hromadící se úkoly, které vedou pouze k rychlé únavě ze samotných lekcí bez požadovaného efektu.

Chyba, která snižuje veškeré úsilí na nic, bude chybět ve fázi opakování minulosti. První dojem, že se toto téma naučilo srdcem, se může ukázat jako chyba. Je lepší se k němu vrátit za měsíc a být přesvědčen o kvalitě zvládnutí materiálu.

Fáze samostudia anglického jazyka

Začněte se učit jazyk je doporučeno zvládnout pravidla čtení. To je základ studie. V první fázi se student snaží pochopit, jak vyslovit zvuky, jejich kombinace a slova. To se provádí pomocí speciálních tabulek s přepisem.

Ve druhé etapě byste měli ověřit správnou výslovnost slov. Nejčastěji se slova vyslovují jinak, než jsou napsána. Také v angličtině existuje spousta slov, která vůbec nedodržují žádná pravidla. Pro tento účel je vhodné používat online slovníky. Nahrané slovo je vyslovováno počítačovým hlasem. Slyšení by mělo být několikrát opakováno, zcela napodobovat hlas. Toto je nejjednodušší způsob, jak co nejblíže ke správné výslovnosti.

Ve třetí etapě si můžete vzít sbírku své vlastní slovní zásoby. Toto je také děláno přes četné online slovníky. To může být jak zvukové, tak vizuální možnosti. Naučte se nová slova, která pomáhají jasným obrázkům, překladům do ruštiny a asociativním sériím. Musíte začít s jednoduchými obecnými tématy. Nejjednodušší způsob, jak si pamatovat ta slova, která se nejčastěji používají v ruštině.Důležitou součástí slovní zásoby by měla být slovesa. Právě tato část řeči dělá angličtinu dynamickou a živou.

V dalším kroku musíte udělat gramatiku. Pokud porušíte gramatická pravidla, neměli byste počítat s porozuměním od partnera. Dobrý návod vám pomůže vyrovnat se s obtížným úkolem. Na záchranu mohou přijít i různé internetové zdroje s množstvím metod zvládnutí anglické gramatiky.

V další fázi můžete bezpečně přistoupit k poslechu podcastů. Musíte začít s krátkými 30 sekundami až 2 minutami. To vám umožní rychle a snadno si zvyknout na zvuk řeči.

Po všem výše uvedeném můžete bezpečně přejít na obtížnější fázi - poslouchat zprávy v angličtině. Bude také užitečné sledovat filmy v původním jazyce. Můžete začít s těmi, které naznačují přítomnost titulků.

Jeden z nejúčinnějších stupňů ve vývoji jazykových dovedností může být považován za čtení textů. To umožňuje nejen doplnění slovní zásoby, ale také zapamatování pravopisu.

Novým krokem k zvládnutí anglického jazyka bude instalace speciálních programů a aplikací na smartphonu nebo tabletu. Tyto tutoriály budou vždy po ruce a umožní využít každou volnou minutu s výhodou. Mezi nejoblíbenější aplikace:

 • Lingualeo;
 • Duolingo;
 • Voxy;
 • Slova;
 • Snadné deset;
 • Učte se anglicky;
 • Rosetta Stone;
 • Anglická gramatika v provozních činnostech.

Přibližně stejný účinek lze dosáhnout při praktikování online. K tomu existují stovky stránek s různými metodami. Můžete si vybrat placenou verzi nebo omezit na ekonomickou možnost, která nabízí všechny užitečné materiály pouze pro registraci na webu.

Jak vidíte, učení nového jazyka není tak těžké. Je jen důležité stanovit si cíl a metody a prostředky k tomu budou nalezeny sami. Jejich rozmanitost vám umožní najít nejlepší volbu pro každého.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde