Jak často se naše plány, výlety a události zhroutily kvůli rozmarům zimního počasí, které se může během několika hodin změnit. Jaká bude teplota na ulici a zda se jedná o sněhovou bouři, zájmy obyvatel měst i venkova.

Rusové často nadávají meteorologům, kteří údajně nejsou schopni předvídat přírodní katastrofy. Ale stojí za to zvážit skutečnost, že všechny předpovědi počasí jsou založeny na jediném, dlouhodobě zavedeném principu. Hlavními faktory, které jsou základem predikce, jsou sluneční aktivita a seismické ukazatele.

Pokud by starší meteorologové mohli přesněji rozpoznat blížící se bouři nebo blizzard, ale v poslední době ani nejpřesnější ukazatele nejsou schopny předem identifikovat nebezpečné situace.

Co je důvodem? Velké škody na přírodě jsou nepochybně způsobeny neustálou invazí lidí do přirozeného průběhu procesů vyskytujících se ve flóře a fauně. Jaké jsou pouze rozptýlení mraků nebo testování nových zbraní.

Vzpomeňte si na letní hurikány, které pro mnohé Rusy znamenaly úplné překvapení.Pak seismologové nemohli identifikovat a informovat obyvatele nebezpečných oblastí předem o silných deštích a hurikánech, které se proměnily ve velké zničení.

Obecně meteorologové doporučují vyhodnotit dlouhodobé předpovědi a zjistit nejnovější zprávy o počasí předem v televizi, na internetu nebo v rádiu. Právě tyto masmédia především informují obyvatelstvo o přírodních jevech, zejména v zimě.

Jaká bude zima v roce 2018 v Rusku?

První zimní mrazy Rusové se mohou v říjnu cítit sami. Podle prognóz přijde zima 2018 mnohem dříve než obvykle. V některých oblastech však může v noci dojít k silnému mrazu.

Evropská část Ruska se tradičně setká se zimou o něco později. Již v listopadu si můžete konečně nasadit zakoupený kožich nebo sako, chránící se před chladným větrem a často lámáním sněhu.

Podle předpovědi počasí není třeba čekat na případné anomálie a vzácné změny teploty od zimy 2017-2018. V celé zemi bude mírná, takřka řečená, ruská zima.

Pokud hovoříme o srážkách, tak si mnoho z nich všimne, že každý rok je méně a méně sněhu. První dlouho očekávaný sníh se rychle roztaví, ale tato sněhová pokrývka bude muset dlouho čekat.

V zimě roku 2018 se očekává, že srážky budou ve srovnání s předchozími lety mnohem nižší. Proto neodkládejte lyžařské zájezdy a zimní aktivity s dětmi, v zimě to bude málo.

V některých oblastech se vyznačují nižšími teplotními podmínkami. Například zima přijde do Arkhangelské oblasti mnohem dříve než do středního Ruska. Ve velkých městech regionu je teplota mírně vyšší než v regionu. Dokonce mohou být i thaws, takže se starejte nejen o teplé oblečení, ale také o vhodnou obuv.

Předpověď na zimu 2017-2018 podle měsíce

Nejteplejší a nejpříznivější období zimy bude v polovině prosince 2017 av první dekádě února 2018. První sníh padne na konci podzimu. Srážky budou tak silné, že mnozí budou mít dojem, že zima již dorazila. Po týdnu nebo dvou se sníh rozplyne a promění se v bahno.

Mnoho Rusů se zajímá o otázku - jaké počasí je slibováno 31. prosince? Bez sněhu a bezvýznamných mrazů nevypadá tato dlouho očekávaná dovolená tak magicky a fascinujícím způsobem.

Letos, stejně jako v mnoha dalších, zima uslyší naše přání a sněžení na předvánoční dny a na samotnou dovolenou. Sníh projde v mnoha centrálních oblastech země.

Teploměr na novoroční svátek nespadá pod -10 stupňů. Tyto mrazy se očekávají v lednu při křtu a v průběhu února.

Prognóza na prosinec 2017

První ozvěny zimy pocítí Rusové na konci listopadu. Pro mnohé to bude skutečné překvapení, když po příjemné atmosféře pozdního teplého podzimu pocítíte mráz až -9 stupňů venku.

Centrální regiony Ruska se sejdou koncem listopadu, spolu s těžkým sněhem. Ale pozdnější nálada milovníků zasněžené zimy bude zkažena krátkým oteplováním. Rok skončí mírným ochlazením na -5 odpoledne a až -10 v noci a nějakým sněhem.

Co očekávat od počasí v lednu 2018?

Leden je nejvíce dlouho očekávaná doba roku. Rusové tráví většinu měsíce na tzv. „Zimních prázdninách“. Letos potrvá 10 dní - od soboty 30. prosince do 8. ledna 2018.

Mnoho lidí plánuje v této době dlouhé cesty, různé akce a setkání, takže je důležité vědět předem, jaké bude počasí venku.

První dekáda ledna potěší relativně teplé počasí -6-10 stupňů bez silných srážek a silného větru. Blíž k křtu mrazem bude silnější až -20-25 stupňů. Toto chlazení bude trvat 3 dny, poté co teplota ve většině oblastí klesne na -15 ° C.

V lednu můžeme očekávat spoustu srážek, a tak se předem informujte o krátkodobých prognózách, abyste se nestali obětí zimních kolapsů na silnici.

Mrazivý únor 2018

Únor je považován za nejchladnější a nejsilnější měsíc. Tento rok nebude výjimkou. Prognózy předpovídají pokles teploty ve středním Rusku na -25 stupňů, což může trvat až 2 týdny.

Později bude chladný výstřel nahrazen neméně neočekávaným oteplováním, které obyvatelům země poskytne příjemnou teplotu a mírné srážky.

V únoru silný a nárazový vítr představuje velké zdravotní riziko, což komplikuje i nejkratší procházky. Buďte připraveni na takové přírodní jevy a pokud možno se vzdejte dlouhých cest.

Teplota vzduchu ve městech a regionech se vždy mění o několik stupňů. Velká města produkují obrovské množství tepla, které ohřívá spodní vrstvy vzduchu dobře.

Ať už v zimě 2017-2018 může být, měla by vám přinést co nejvíce radostných chvil. Zima je skvělý čas pro zábavu, šťastné prázdniny, procházky na čerstvém vzduchu s dětmi a přáteli.

1 KOMENTÁŘ

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde