Nejdražším kamenem z rodiny křemene je ametyst. Předpokládá se, že jednou z hlavních vlastností plemene - ochrana před intoxikací. S tím souvisí i krásná legenda, v níž se bůh vína a zábavy Dionysus zamiloval do krásné nymfy Ametis. Ale krása byla nedobytná. Potom ji bohyně Artemis přeměnila v kouzelnou krásu kamene a dala mu jméno Ametyst, které mělo znamenat "ne opilý". Kámen měl zachránit starověké Řeky před intoxikací.

Kamenné prvky

Kámen patří k oxidu křemičitému. Skládá se z křemene a nečistot ze železa, manganu, kobaltu. Ametyst roste ve skalách na neprůhledném šedém podkladu. Vypadá to spíše jako shluk průsvitných krystalů. Forma krystalů je prodloužená.

Mezi dekorativní vlastnosti kamene ve větší míře přitahuje neobvyklý fialový odstín. Najdete zde velmi světlé odrůdy nebo nasycené téměř černé krystaly.Hloubku barev a lesku lze nejlépe vidět za denního světla.

Odborníci vysvětlují původ kamene této barvy různými způsoby. Snad fialová barva závisí na nasycení ve složení nečistot kobaltu, manganu a železa. Jiní vědci se domnívají, že ametyst obsahuje mnoho organických barviv pigmentů. Třetí teorie je porušení krystalové mřížky a přítomnost iontů železa.

Bohužel, slunečné barvy s časem dělá klenot bledší - kámen prostě vyhoří. Během prvních 25 let své existence ztrácí kámen 20% intenzity barev. Pokud se minerál zahřeje na 200 stupňů, začne měnit odstíny ze žluté a zelené na zcela průhlednou. Po ochlazení se barva obnoví.

Tvrdost kamene se odhaduje na 7 jednotek v Mohsově tabulce a hustota je 2,6 g / cm3. Ametystové doly se nacházejí:

 • v Jižní Americe;
 • v Africe;
 • v Asii;
 • v Brazílii;
 • v Rusku (Ural).

Ametyst pro léčbu a prevenci onemocnění

Specialisté na léčbu pomocí minerálů se nazývají lithoterapeuti. Jsou přesvědčeni, že ametyst je schopen zvýšit produkci určitých hormonů normalizací žláz s vnitřní sekrecí a celého systému. Můžete také počítat s posilováním nervového systému. Pomocí tohoto kamene je možné naplnit krev kyslíkem hojněji. Také lidé zažijí zlepšení v práci žaludku a střev. Doporučuje se nosit šperky s ametystovými jádry a lidmi s různými kožními reakcemi. Masážní pohyby na kůži pomocí velkých hladkých krystalů mohou zlepšit jeho kvalitu, vyhladit velké vrásky a zlepšit výživu, což bude mít za následek zlepšení pleti.

K čištění těla je třeba pít vodu naplněnou ametystem. Tento lék účinně čistí kardiovaskulární systém, játra, ledviny a také umožňuje rychle se vyrovnat s chladem. Kámen také aktivně bojuje s otoky a otlaky. Kromě toho ametyst pomáhá při různých onemocněních kloubů.

Někteří lithoterapeuti doporučují získat ametyst pro ty, kteří mají problémy se sluchem. Pomůže vyrovnat se s nespavostí a bolestmi hlavy různého původu. Pro migrény stačí vzít velké krystaly, ohřát je a připevnit je ke spánkům a čelu. Ametyst pod polštářem vám pomůže spát zdravě a bez nočních můr.

Kámen na těle ve formě dekorace snižuje stres a pomáhá při léčbě paranoidních stavů a ​​schizofrenie. To bude vyhovovat i těm, kteří pravidelně zažívají stres.

Je důležité, aby legendární vlastnost ametystu pomohla překonat takové vážné nemoci jako pití a závislost. Pro větší účinek by měl mít kámen kontakt s pokožkou pacienta. Je lepší zvolit stříbro s velkými ametysty. To je věřil, že kámen je schopen absorbovat alkohol páry, šetří majitele od intoxikace. To je také věřil, že kameny v šálku jsou schopni částečně neutralizovat jed v nápoji.

Minerál magicky ovlivňuje nadváhu. Pomáhá lidem, kteří chtějí zhubnout, zbavit se tukových zásob. Proces je rychlejší a jednodušší.

Magické vlastnosti ametystu

Ametyst je schopen prokázat magické vlastnosti. On je ztělesněním pojmů duchovní čistoty a nevinnosti, jakož i oddanosti ideálům. Kámen pohání špatné myšlenky a normalizuje spánek. Pokud vlastník kamene nemá žádné zlé úmysly, pak mu ametyst přinese zdraví, štěstí, zachrání před zlým okem a vliv spiknutí.

Minerální pomáhá relaxovat jak morálně, tak fyzicky. Chrání před konfliktními situacemi a zlými myšlenkami. Pokud se během hádky, kámen byl v blízkosti nebo nosí na těle, pak po konfliktu, že by měla být promyta teplou vodou.

Specifický fialový odstín umožňuje předávat vlastnosti "třetího oka" ametystu. Jeho majitel bude moci objevit nové aspekty své mysli a stát se více chytrým. Z prostředí osoby, která má na svém těle ametyst, nehynoucí a zlí lidé magicky mizí. Kámen také udržuje mládež a krásu.

Pro rodinné lidi má ametyst nejednoznačný význam. Pokud dar s ametystem představil jeden z manželů druhému, pak v rodině vládne láska a pocity. Pokud by však kámen předložil cizinec, který počítá s reciprocitou jednoho z manželů, pak tento dar může přinést rodině rozpor a dokonce se stát skrytým důvodem rozvodu.

Mezi magickými vlastnostmi kamene:

 • pomoc v oblasti lásky;
 • při odhalování talentů;
 • v expanzi tvůrčích schopností;
 • absorpce negativu;
 • vysvobození ze smutku;
 • v usmíření s nepřáteli;
 • přináší do domu mír a klid;
 • rozvíjí intelektuální schopnosti;
 • dává odvahu;
 • dává úspěch v podnikání a kariérním růstu.

Hodnota pro znamení zvěrokruhu

Minerál patří k prvkům Air. To je spojováno s planetami Saturn a Neptun. Ametyst aktivně pomáhá Aries a Lions. Jsou snadnější najít cestu ven a obtížné situace a učinit správná rozhodnutí. Kámen účinně zklidňuje výbušný temperament těchto znaků. Pro to je lepší zvolit fialové krystaly tmavých odstínů.

Růžový ametyst je vhodný pro Aquarius, Gemini, Libra a Kozoroh. Potřebují pečlivě sledovat práci srdce a kámen jim v tom pomůže. Také ametyst pomůže v milostných záležitostech.

Vzácný černý ametyst - černý král - bude vyhovovat Virgos a Scorpios. On jim dá harmonii a mír. Kámen také pomůže potlačit egoismus vlastní těmto znakům. Viry a Štírové se mohou dozvědět více o svém vnitřním světě.

Lila Ametyst je nejlepší volbou pro rakovinu a ryby. Budou mít štěstí v záležitostech a rozvoji partnerství. Zástupci těchto značek nebudou tak silně vědomi hněvu a zloby, bude snáze snášet závist.

Doporučuje se pouze Taurus, aby se zabránilo kontaktu s ametystem. Ale pro Vodnáře, Panny, Střelce, Kozorohy a Ryby by měl být kámen hlavním sbírkou. Zvláště pokud jsou v jejich datu narození čísla 3, 12, 21 a 30.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde