Charoite je unikátní klenot, jehož struktura a vlastnosti jsou podobné jade. Je třeba poznamenat, že v přírodě je téměř nemožné splnit velký kámen, obvykle je charoit prezentován ve formě chaotických plexusů a drobných vrstev skládaných z ohýbaných vláken. Díky této funkci má leštěný kámen atraktivní vzhled a originální podobu.

Chemické složení zahrnuje stroncium a hliník, sodík a baryum, stejně jako křemík. Charoite má fialový nebo levandulový odstín, který poskytuje manganové nečistoty. Najdete zde také minerální hnědou. Ve stejné době, minerální má vysokou cenu, jak to je zřídka nalezen a je prakticky nikdy použit v šperky.

Co se týče ložisek nerostných surovin, je považován za rodilý Rus, protože jeho těžba probíhá na jednom místě - v údolí řeky Chara (Yakutia a Irkutská oblast).Není těžké odhadnout, že název kamene pochází z řeky, kde byl objeven, existuje však další verze, podle které název minerálu pochází ze slova „okouzlit“. Taková možnost má právo na život, protože jedinečný a atraktivní kámen opravdu může okouzlit svou krásou.

Geolog Ditmar poprvé objevil minerál poprvé v roce 1948 a nazval ho kuminotonskou břidlicí. Po dvaceti letech začala aktivní těžba kamene, ale nikde jinde na světě nebyla objevena, což činí tento minerál jedinečným. Stojí za zmínku, že vědci stále nedokážou vysvětlit povahu původu kamene, a jedna z verzí - charoit vznikl jako výsledek metasomatické náhrady hornin.

Druhy a barvy minerálu

Kámen má široký barevný rozsah a odlišnou strukturu, takže není striktně rozděleno do skupin. Obecně platí, že charoite má více než sto odrůd, které lze kombinovat podle vzoru vlákna minerálu. Alternativní jméno je lilac zázrak Sibiře. Obecně lze všechny těžené nerosty rozdělit do 4 skupin:

  • Extra - kameny používané ve špercích. Obvykle mají jasné vzory a jasný lesk bez jakýchkoli dalších skvrnek. Je to průsvitný minerál, takže jeho světlo lze vidět ve vnitřní struktuře.
  • Stupeň 1 je ozdobný kámen, který se používá k výrobě šperků.
  • Stupeň 2 je další minerál, který patří do okrasných kamenů, má však slabý lesk a špinavou barvu, protože vměstky tvoří asi 15% celkové hmotnosti.
  • Třída 3 - obložení charoit nebo charoitit, obsahující až 30% inkluzí a použité k vytvoření desek.

Kde používají charoite

Tento kámen se dobře hodí k leštění, proto je aktivně používán klenotníky k vytváření drahých výrobků. Kroužky jsou obvykle pokryty, a také korálky a náramky jsou vytvořeny. Vzhledem k tomu, že se těžba provádí v omezeném množství, má charoit slabou popularitu, stává se však vzácnější, a proto se zvyšuje její cena.

Kámen má vysokou pevnost, vysoké dekorativní vlastnosti a snadno se zpracovává. Také důstojnost kamene je, že jeho fialová barva je vhodná pro všechny lidi, bez ohledu na barvu jejich kůže nebo očí. Kámen se také používá k tvorbě soch, vázy a dalších dekorativních interiérů. Někdy charoite je používán vytvořit mozaiku, používat kameny všech odstínů.

Léčivé vlastnosti minerálu

Díky široké paletě barev má kámen řadu léčivých vlastností. Například, lila kámen má blahodárný vliv na nervový systém, přináší mír, pocit útulnosti a pohodlí do života svého majitele. Aby se cítil klid, stačí se podívat na tento úžasný fialový kámen.

Pokud si minerál s sebou neustále přepravujete, slouží jako spolehlivý talisman a talisman, který chrání lidské tělo před stresem a přepětím. Také stálé nošení kamene stabilizuje játra a ledviny, srdeční sval a slinivku břišní, zlepšuje paměť a chrání před zářením (počítač, telefon a další vybavení).

Minerál je zároveň používán při chronických onemocněních, neboť normalizuje krevní tlak, práci genitourinárního systému. Pokud jsou v ledvinách vytvořeny kameny, stačí do nemocné části těla aplikovat charoit tak, aby se rozpadly a opouštěly tělo. Kámen je také užitečný pro ty, kteří mají onemocnění kostí nebo zlomeniny, problémy se zády nebo jeho porušení.

Tradiční medicína je široce používaná minerální k boji proti bolesti hlavy, a kámen zlepšuje mozek funkce a léčí z třesu. Typ šperků je vybrán na základě problémů těla, hrdlo je řetěz, hlava je náušnice, atd. Pokud má člověk duševní nemoc, doporučuje se nosit přívěsek nebo náramek z charoitu, který léčí duševní poruchu. Kámen také normalizuje práci vnitřních orgánů, zastavuje zánětlivé procesy.Kámen však může mít také negativní vliv, protože v jeho složení jsou radioaktivní nečistoty, proto se nedoporučuje po celou dobu používat minerál.

Magické vlastnosti kamene

Co se týče mystických schopností charoitu, tato oblast dosud nebyla plně prozkoumána, protože tento kámen se objevil poměrně nedávno. To je věřil, že charoite je kámen spirituality, moudrosti a harmonie, protože i kámen filozofa z filmů má stejnou fialovou barvu. Minerál lze použít jako kouzlo, které chrání duši a energii majitele od zlého oka a kritiků.

Kámen má zvláštní význam pro nervový systém, protože stabilizuje svou práci, činí člověka více zdrženlivým a zdrženlivějším, klidnějším a rozumnějším. Kámen také rozvíjí intuici, činí svého majitele moudřejším a smysluplnějším ve společnosti. Minerál zároveň přinese harmonii v milostných vztazích a pohodlí v domě. Charoite je kámen inteligentních a kreativních lidí, protože pomáhá soustředit se na dosažení cílů.

Kdo vyhovuje charoit na znamení zvěrokruhu

Jak víte, charoite je pod záštitou Venuše, takže astrologové tvrdí, že je nejlepší kombinovat se znakem zvěrokruhu zvěrokruhu. Kreativní osobnost kamene pomůže najít duchovní harmonii, stane se spolehlivým talismanem a talismanem. Kámen je také užitečný pro laskavé a upřímné lidi. Ideální kámen pro Gemini a Rakov, protože to dá radost, pohodlí a pohodlí v domě svých pánů. Co se týče zbytku označení, neexistuje žádný zákaz nebo kontraindikace, která by však byla unášena kamenem a její nošení by nebylo žádoucí.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde