Granátové jablko je dalším úžasným stvořením přírody. Existuje spousta odrůd a odstínů kamene a každý z nich je svým způsobem velkolepý.

Druhy minerálů a odstíny

Tam je následující klasifikace nerostu: \ t

 • oheň červený pyrope;
 • nažloutlý nebo nazelenalý;
 • oranžový spessartin;
 • transparentní křídový, fialový nebo fialově červený almandin;
 • smaragdově zelený uvarovit;
 • zelený, hnědočervený nebo černý andradit.

Kámen má více názvů:

 • shorlomit;
 • melanit;
 • leukogranát;
 • carbuncle;
 • červ;
 • Benátky;
 • Becheta;
 • Ural granát.

Jasně červené granátové kameny byly kdysi nazývány carbuncles kvůli jejich podobnosti s hořícími uhlíky. V době starověkého Ruska se takové minerály nazývaly „mořskými rybami“. Na Uralu byl zlatý zelený granát, který se třpytil jako diamant. Byl nazýván demantoidní nebo podobný diamant. Častěji byly všechny červené kameny nazývány granáty a zelené olivíny.

Mnoho starodávných výrobků je obloženo červenými kameny - to je granát pyrope. V královských pokladech jsou úžasné kopie těchto drahokamů. V muzeu Garden Vault v Drážďanech je uložena kopie velikosti holubího vajíčka. Nazývá se "Colorado Ruby". Nejbohatší ložiska granátového jablka:

 • Jižní Afrika;
 • Zimbabwe;
 • Tanzanie;
 • Spojené státy;
 • Mexiko;
 • Brazílie;
 • Argentina;
 • Austrálie

Vlastnosti a magická specificita kamene

Od starověku, to bylo věřil, že granátové jablko je schopen zmírnit stres a přinést zábavu. Obdaruje svého majitele veselostí a obvinění s optimismem. Milovníci granátového jablka jsou schopni cítit moc nad lidmi. Těhotné ženy, které nosí takové šperky, budou moci snáze porodit a udržet si vitalitu.

Granátové jablko je považováno za kámen milenců. V dávných dobách, dárkový prsten s granátovým jablkem znamenal oddané přátelství, nedělený respekt a lásku. Takové dary byly také dány jako znamení vděčnosti. Granátové jablko léčí srdce a mozek, zlepšuje paměť. Ale děti nejsou silně ovlivňovány věkem. Nedoporučuje se takovou výzdobu dávat dětem nebo nosit s nezletilými, protože kámen se probouzí v mladých vášních v jejich věku zbytečných.

Granátové jablko je schopno chránit před poškozením a přinést štěstí. Dává pocit síly a zaplňuje vnitřní sílu. Granát je velmi užitečný pro ty, kteří nedostali dostatečně silné vnitřní jádro. Kámen zabraňuje seznámení svého majitele s lidmi, kteří později přinesou neštěstí a neštěstí do života člověka.

Cenný minerál je schopen pomoci v milostných vztazích. Kámen přitahuje spřízněnou duši k životu svého majitele. Láska bude skutečná a upřímná a manželské štěstí bude trvat velmi dlouho.

V Indii a Persii nosil granáty jako amulet odpuštěný pro blesk, mor a jed. Oni věřili, že on varoval před přístupem nebezpečí tím, že změní barvu. Odcizený kámen by měl být okamžitě vrácen majiteli, protože jeho únosci přináší neštěstí a neštěstí.

Granátové jablko má příznivý vliv na tělesné a duševní zdraví člověka. Kámen čistí tělo a zabraňuje mnoha chorobám. Kromě toho, klenot se usadí v duši míru a klidu. Granátové jablko je schopno ovlivnit jakoukoli sféru života svého majitele. Je jen důležité zvolit správný kámen pro váš typ problémů.

V dávných dobách lékaři aplikovali granáty na rány. Podle jejich názoru tedy bylo možné zastavit krev. Tato metoda je někdy někdy používána na Středním východě av Asii.

V 17. století lékaři navrhli vařit osvěžující nápoj pomocí granátového jablka. Stimuloval činnost srdce, zlepšil krevní oběh a eliminoval toxiny. Léčili také melancholii a depresi tímto kamenem, ale varovali, že jeho stimulační vlastnosti mohou vyvolat nespavost.

Zelený andradit léčí žíly a zabraňuje infekcím. Že je nejúčinnější v boji proti arytmii a tachykardii. Může také vyvažovat nervový systém a krevní tlak. Majitelé granátového jablka oslavují zvýšený výkon.

Granátové jablko stimuluje hypofýzu, epifýzu a má také pozitivní vliv na intuici. To je věřil, že nějaký kámen pomáhá pamatovat minulé životy.

Pokud si člověk uvědomí, že se blíží konflikt nebo hádka, musí se dotknout talismanu nebo ho stisknout v ruce. V tomto případě bude spor méně horký nebo bouřkový a nebude začínat. Pokud majitel granátového jablka riskuje, že se stane objektem pomluvy nebo pomluvy, pak ho kámen ochrání před negativními vibracemi a přesměruje negativní zpět na svůj zdroj.

Aby vyhovovaly granátu na znamení zvěrokruhu

Kromě toho, že datum narození samo ovlivňuje osud člověka, závisí na něm také volba kamene, která má nejpřínosnější účinek na všechny aspekty života člověka. Existuje přímé spojení mezi znameními zvěrokruhu a volbou amuletového kamene. Garnet nese silnou energii k nějakému znamení a je silný amulet.

Leo je prostě povinen mít talisman vyrobený z přírodního granátu.Zástupci tohoto znamení cítí opravdu silnou pozitivní energii z kamene a pozorují dobré změny v životě. Pro Scorpions se granáty stanou nevyčerpatelným zdrojem energie, vitality a sebedůvěry.

Aquarius najde štěstí v jeho osobním životě, a také snadno udělat skok nahoru kariérním žebříčku. Stačí, když na těle nosíte granátový kámen jako šperk nebo jen talisman.

Pro krby ve vlastnictví Aries se granát stane nepostradatelným talismanem. Beran by neměl být součástí tohoto kamene, protože jeho možnosti při vytváření rodinného komfortu jsou nekonečné. Stejný dopad bude mít i granát na práci Berana.

Kozorohové rádi pracují s plným nasazením. Granátové jablko bude jejich velkou pomocí a stimulantem. Asertivní Býk a Beran je nejlepší nosit pouze červené odrůdy kamene. Granátové jablko pomáhá vodoznakům v menší míře, takže je pro ně lepší zvolit si pro sebe energeticky nejšetrnější talismany. Pro označení vzduchu se doporučují zelené značky.

Ten, kdo dostal granát legálně, přináší jen výhody. V každé životní situaci může být kámen pomoc a zdroj další síly. Nezáleží na tom, v jaké formě budou granáty uloženy. Je jen důležité se ho dotknout a kontaktovat ho všemi možnými způsoby.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde