Křemen je poměrně běžný přírodní minerál. Nejčastěji se nachází ve formě průhledných, bezbarvých krystalů. Každý jednotlivý krystal má šestiúhelníkový tvar, špičatý. Různé nečistoty do křemene ho činí barevným a řada odstínů je velmi široká. Křemenná skupina minerálů obsahuje mnoho jmen.

Pokud hovoříme o chemickém složení, pak křemen je oxid křemičitý, který zahrnuje hliník nebo železo. Křemen je na druhém místě jen s korundem, diamanty a topazem v tvrdosti. Čistý křemen je drahokam. Má velmi vysokou tepelnou vodivost, takže je na dotek chladný.

Křemen vykazuje ohromnou odolnost vůči chemikáliím a kyselinám. Rozpouští se pouze v zásadách a kyselině fluorovodíkové. Teplota tání křemene je 1700 stupňů Celsia.

Křemen v historii a jeho odrůdách

Lidé objevili křemen před naší dobou.Některé artefakty nalezené během vykopávek jsou starší než 7 000 let. Také zmínka o kameni lze nalézt ve starověkých filozofických pojednání.

Křemen má mnoho druhů, které se liší barvou, strukturou a dokonce energií. Černý křemen vypadá jako kus průsvitné pryskyřice. Nazývá se Morion. Po pečení, minerál mění svůj odstín na žlutý a používá se jako takový ve špercích. Je považován za kámen kouzelníků a alchymistů.

Růžový křemen má charakteristický odpovídající odstín. Ale rychle se na slunci stane bezbarvý. To je jedna z odrůd křišťálu. Zelený křemen se nazývá prase. Jedná se o průsvitný kámen světle zelené barvy. Nejčastěji se používá pro výrobu šperků.

Mléčně bílý křemen vydává ozonový plyn, když je zpracován teplotou, což je dobré pro plíce. Kámen také udržuje teplo po dlouhou dobu, což je populární pro použití v saunách. Rauchtopaz má zakouřený hnědý odstín. Různé případy se liší intenzitou barev. Jsou aktivně využívány pro šperky a vypadají skvěle při řezání.

Ametyst - fialový křemen - za nízkou cenu, má ohromující dekorativní vlastnosti. Nejsou horší než drahé kameny pro průhlednost a schopnost jiskření v paprscích světla. Existuje mnoho takových minerálů v přírodě, takže cena pro ně potěší milovníky šperků.

Rutilový křemen má zlatý červený odstín. Je to nejdražší z odrůd křemene. Jeho nádhera je způsobena malými krystalickými skvrnami, které se krásně lesknou.

Terapeutické a magické vlastnosti křemene

Rose quartz má silné léčivé účinky. Pomáhá zbavit se urážek a najít klid. Kámen také pomáhá vytvořit emocionální rovnováhu.

Zelený křemen pomáhá zmírnit stres a zmírnit únavu. Ti, kteří tento druh křemene neustále s sebou nosí, vypadají uvolněněji a nemají sklon k podráždění.

Mléčně bílý křemen je nejlepší v léčbě broncho-plicních onemocnění. Stačí ho zahřát a místnost se obohacuje ozónem. Navíc je tento pohled vhodný pro meditaci. Pomáhá se osvobodit od myšlenek a ponořit se hlouběji do sebe. Hnědé kameny se nedoporučují pro citlivé a zranitelné osoby. Jsou schopni zvýšit pocit blížících se problémů, ne vždy oprávněných. Kromě toho je každý zakouřený stín vhodný pro podnikatele. Pomůže vám vybrat správnou cestu a učinit správné rozhodnutí.

Ze skupiny křemenných minerálů se ametyst vyznačuje vynikajícími léčivými vlastnostmi. Je schopen obnovit mužskou energii a vrátit touhu ženám. Kámen také vyléčí neplodnost. Křemen rutilu má silné okouzlující vlastnosti. Oni také dělají efektivní oddělení proti magii a zlé oko. Kámen bude dobrým talismanem pro kreativní povahy.

Quartz je populární v magických obřadech. Kuličky a čočky jsou vyrobeny z toho podněcovat rituální oheň v chrámech. Celé syrové krystaly používají kouzelníci k předvídání budoucnosti. Nejoblíbenější v této oblasti je křišťál. Je snadné jej naprogramovat na určité efekty a cíle, kámen je nejsilnějším vodičem energie.

Karneol pomáhá udržet loajalitu v páru a chrysoprase poskytuje uklidňující účinek. Téměř každý druh křemene zachrání svého majitele před rušivými myšlenkami. Výjimku tvoří kameny hnědé barvy, jak bylo zmíněno dříve. Křemen je také užitečný v depresivních stavech a všech druzích strachu. Křemenné minerály absorbují negativní energii a neutralizují ji.

Ze šperků je lepší zvolit ty, které jsou vyrobeny ze stříbra. Nejlepší ze všeho je, že se křemen zjevuje ve stříbrném rámečku. Takový amulet je určen pro štěstí a přitahuje materiální pohodu. Je to také velký amulet pro milostné vztahy. Jakákoliv dekorace s křemenem pomůže zlepšit paměť, rozvinout řeč a v každém směru stimuluje mozek.Quartz pomáhá zlepšovat představivost a imaginativní myšlení.

Lithoterapisté aktivně používají křemennou vodu. Jedná se o jednoduchou vodu naplněnou křemenem nebo procházející speciálním filtrem několika typů tohoto minerálu. Takový magický nápoj se používá pro problémy s dýchacím systémem. Také voda má omlazující účinek, který je známý v kosmetologii a dermatologii. Křemenná voda se musí umýt. Pak bude mnohem snazší vypořádat se s akné a různými typy dermatitidy. Rány a vředy se hojí mnohem rychleji, pokud k nim připojíte miniaplikace. Voda také rychleji hojí zánět.

 

Křemen pro různé znamení zvěrokruhu

Quartz bude nejlepším talismanem pro Leo, Taurus, Ryby a Váhy. U jiných znamení nese kámen neutrální energii. Libra, Býk, Rak a Aquarius je lepší zvolit růžový křemen. Pomůže jim zvýšit jejich sebevědomí a přidat sebedůvěru. Také růžový kámen podporuje lehkou romantickou náladu. Rauchtopaz - zakouřený křemen - není vhodný pro všechny značky. Scorpios, on pomůže napravit negativní projevy jeho charakteru. Rauchtopaz umožní Kozorohům odhalit jeho podstatu a účel a Libra přinese klid mysli.

Citrín Gemini, Panna a Libra přinese štěstí, vylepší vaši intuici a také bude mít dobrý vliv na vaši finanční situaci. Ale Panny a Libra musí nosit křemen opatrně.

 

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde