Onyx je krásný minerál ve svých estetických vlastnostech. Tam je krásná legenda o vzhledu tohoto kamene. Předpokládá se, že bohyně Afrodita měla mimo jiné krásné nehty. Z nedbalosti je Eros odřízl a ostatní mocní bohové přeměnili ozdoby na kameny. Proto název minerálu z řečtiny znamená „hřebík“.

Kamenné prvky

Onyx se skládá z mnoha paralelních vrstev a třpytů v nádherných odstínech. Toto je chalcedonová paleta křemene. Mezi odstíny kamene, které se nacházejí v přírodě, jsou teplé a studené. Nejčastěji však můžete najít černý onyx. Barva minerálu závisí na množství nečistot na oxidu křemičitém železa a dalších prvků.

Vrstvy kamene jsou vždy paralelní a vícebarevné. Teplota, při které byl kámen vytvořen, závisí na šířce těchto pásů. Takzvaný sardonyx je onyxový oranžový, červený nebo hnědý. Jsou také označovány jako odrůdy karneolů. Kombinace červené a bílé se nachází na carnelionixu.Černý, arabský a zelený onyx jsou považovány za nejcennější. Nejčastěji se používají k výrobě šperků. Bílé pruhy na nich jsou obvykle sotva rozlišitelné, ale vždy jsou tam.

Magické a léčivé vlastnosti onyxu

Onyx také vděčí za svou popularitu svým léčivým a magickým kvalitám. Uvolňuje stres a léčí bolesti hlavy. To je kámen výmluvnosti. Přináší maximální užitek těm, kteří mají čisté a dobré myšlenky.

Onyx upřednostňuje rozvoj vůdčích vlastností v člověku. Kromě toho, majitelé tohoto kamene jsou snazší provádět na veřejnosti a najít v sobě všechny nové skryté talenty. Majitelé onyxu jsou nejčastěji výmluvní. Jejich oratorní schopnosti rostou ze dne na den.

Hostitel onyxu se cítí sebejistě, protože nezanechává pocit stability. Kámen dává studenou mysl a zvyšuje sebekázeň. Hlavní vlastností nerostu je přeměna energie nashromážděné tímto nerostem a jeho využití pro blaho jeho majitele. Majitel kamene je schopen soustředit se na provádění jakéhokoliv druhu činnosti a zároveň dorazit ve skvělé náladě. Kámen dává možnost zaměřit se na důležité věci. Proto, na ploše je dát sošku onyx.

Minerál nese ironicky přezdívku "hloupý". Nejedná se okamžitě, ale vyžaduje trpělivost od svého majitele. Zdá se, že kámen je zvyklý na majitele na dlouhou dobu, po které směřuje veškeré své úsilí k řešení nejzávažnějších problémů v lidském životě.

Ve starověku, onyx byl talisman pro vojenské vůdce a vůdce. S jeho pomocí, bojovníci očekávali, že stane se více odvážný a nezranitelný v bitvě. To bylo věřil, že minerál je schopný dělat jeho majitel neporazitelný, chrání před zásahem do jeho života a pomáhal odhalit důmyslné vzory nepřátel.

Onyx je spojován s rozumem a rozumem, s psychologickou rovnováhou a emocionální kontrolou. Pomáhá činit náročná strategická rozhodnutí. S ochranou onyx není schopen vyrovnat, žádné kouzlo a energetické síly. Je důležité, aby kámen chránil před předčasnou smrtí a bez ohledu na to, odkud pochází. Šperky s tímto minerálem by měly být vždy uchovávány pro sebe.

Černý onyx může chránit svého majitele před špatnými návyky. Chcete-li to udělat, musíte držet kámen po dlouhou dobu, dokud se na to zvykne. V tomto případě se můžete spolehnout na rozsáhlé a pozitivní účinky minerálu na tělo.

Pokud trváte na onyxové vodě, můžete ji použít pro hojení a hubnutí. Pokud pijete vodu z onyxových pokrmů, brzy pocítíte pokles úrovně únavy a dokonce i uspokojení hladu. V seznamu příznivých účinků:

  • vliv na sluchové orgány a jejich zlepšení;
  • posílení nervového systému;
  • bojová deprese;
  • zvládání stresu;
  • zlepšení kardiovaskulárního systému;
  • šetří z meteosenzitivity;
  • léčí bolesti hlavy;
  • podporuje zdraví pohybového aparátu;
  • léčí impotenci.

Onyx a znamení zvěrokruhu

Je obvyklé vázat účinky kamenů na lidi s datem narození. Předpokládá se, že většina onyxů podporuje rakovinu. Toto znamení dává člověku nerozhodnost a minerál přináší svému pánovi důvěru v sebe a své schopnosti. Majitel takového amuletu má jasnou představu o účelu a plánu pro jeho dosažení. Je lepší zvolit Blue onyx pro rakovinu, protože to je barva jeho prvku - Voda. Impozantní raci kámen chrání před negativním vlivem druhých.

Teplé a světlé odstíny onyxu se hodí pro dvojčata. Takový kámen nabije energií a čerstvou silou. Větrná a protichůdná příroda Gemini získá pochopení jasného zaměření svých akcí. Minerál jim pomůže odhalit vlastní vůdce a využít je k určenému účelu as maximálním přínosem.

Lvi zapadají do černého onyxu. To je kámen skutečných vůdců a vůdců. Lvov má odpovídající schopnosti a musí být jen posílen, s nimiž černý nerost úspěšně zvládá.Lvi, kteří spolu s onyxem nerostou, přitahují lidi k sobě, způsobují jejich soucit a snadno najdou způsoby, jak ovládat dav. Kámen pomáhá stát se rozhodným a neoblomným, okolní cítí tyto vlastnosti Leo.

Scorpios black onyx pomůže bojovat proti melancholii a apatii. Kámen bude také účinně řešit problémy ve vašem osobním životě, posílit rodinné vazby, chránit před bolestmi.

Onyx má příznivý vliv na Aquarius. To je patrné zejména těm, kteří se narodili na začátku února. Pod vlivem kamene se Aquarius stává rozhodnějším na cestě k překonání potíží. Také kámen dává obětavost. Stejně jako ostatní příznaky Vzduchu by Aquarius měl zvolit onyxové studené odstíny.

Taurus bude schopen efektivně řešit špatné návyky. To zahrnuje závislost na alkoholu a kouření. Pro pozitivní výsledek je nutné nosit onyx s vámi. Taurus se může stát více společenský a osvobozený.

Energický a obchodní Aries obdrží potřebnou ochranu před kritiky. Zástupci tohoto znamení mohou očekávat zlepšení duševních schopností a uvolnění kreativního potenciálu.

Váhy musí zvolit onyx tmavě modrou. Kámen dokonale ladí s rovnováhou značky a udržuje pocit stability. Viry budou moci zmírnit stres a léčit bolesti hlavy tím, že nosí onyx šperky po náročném dni. Nejpropracovanější a pedantské Virgos se budou cítit nejlépe.Streltsam ve společnosti s onyxem bude zvláště pohodlný. Pomáhá v boji proti jejich přirozené nerovnováze. Černý onyx umožňuje, aby toto znamení odstoupilo od negativu, přicházejícího ze strany.

Kozoroh je krmen z kamene novými silami. To pomůže vyrovnat se s opozicí v kterékoli sféře života. Ale Pisces onyx není absolutně vhodný. Energie tohoto znamení nezní v harmonii s energií kamene.

Šperky s kameny by neměly nést jen estetické potěšení. Je důležité předem zjistit, jaký druh energie má minerál a jak to ovlivní život jeho majitele. Onyx je velmi univerzální kámen. Se správným přístupem k výběru a použití můžete tento program významně zlepšit svůj život.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde