Selenit je kámen, jehož jméno je souznění s bohyní Měsíce Selene (Řecko). Faktem je, že kámen má úžasný vzhled, ve starověku byl srovnáván s Měsícem a byl považován za jeho součást. Tento kámen fascinuje lidi, ale zároveň je hrdým minerálem, který netoleruje jiné kameny.

Selenit je rozdělen do několika kategorií, a to nejen v závislosti na barvě a externích údajích, ale také na místě jeho výroby. Například minerál, jehož ložisko se nacházelo v blízkosti Bílého moře, se nazývá belomorit a název černého selenitu je labrador. Klasický minerál má jemnou bílou barvu (barvu mléka). Existují však kameny s modrým, žlutým nebo růžovým odstínem, které také překvapí svou krásou. Nejcennějším druhem selenitu je minerál s medovým odstínem.

Jak víte, selenit je křehký kámen, který lze poškrábat i neopatrným pohybem nehtu.Faktem je, že na Mohsově stupnici má kámen tvrdost dvou jednotek, takže kámen nevnímá okolní kameny, které ho mohou poškrábat nebo dokonce zničit. Výhoda takové tvrdosti je pouze v jedné věci - kámen se snadno leští a brousí.

Selenit je úžasný kámen s hedvábným leskem a jedinečným duhovým efektem - světelný pás může být na různých místech, na základě úhlu pohledu, pod kterým se dívají na kámen. Selenit je transparentní minerál, založený na chemickém složení jílu a síry, hematitu, písku a jiných organických nečistot, vytváří krásný kámen.

Jak a kdo používá selenit

Protože selenit je velmi křehký minerál, patří k polodrahokamům a cenově výhodným kamenům. Ve starověku, to bylo používáno dělat figurky, mísy a šperky. Šperky s tímto kamenem se prakticky neudělají, protože kámen je snadno poškrábatelný, poškozený nebo zdeformovaný, díky čemuž rychle vypadne nebo se zlomí. Často se však používá k vytvoření krásných korálků, přívěsků a náramků.

Aby byl kámen co nejdelší, musí být skladován ve speciálních podmínkách - je nutné zajistit dostatečnou vlhkost a optimální teplotní podmínky. Tam jsou také speciální laky, které pokrývají minerální, zachování jeho původní vzhled.

Velmi často jsou všechny přírodní minerály a kameny odděleny pohlavím na muže a ženu. Pokud jde o selenit, je to určitě ženský kámen, protože je křehký, měkký a něžný. Z tohoto důvodu, ve starověku, muži dávali šperky z selenitu svým dcerám, aby změkčili svůj charakter, rozvinuli citlivost, poddajnost a trpělivost, což z nich dělá skutečné dívky. Kámen má v úplňku zvláštní sílu, takže v tomto období je nutné s ním zacházet velmi opatrně.

Pokud si myslíte, že věno, pak selenit je hlavní rodinný kámen, poskytuje pohodlí, pohodlí a dobré vztahy mezi členy rodiny. Minerál ochrání milovníky před hádkami a nespokojeností. Selenit je zároveň kámen, který pomůže osamělému člověku najít upřímnou, čistou a vzájemnou lásku.

Selenit není jen milostný kámen, ale také věrný pomocník v náboženství. Mnozí muži a ženy s sebou během poutě berou amenety selenitu. Lidé se také domnívají, že kámen má přímé spojení s andělem strážce svého majitele, a v těžkých časech mu bude moci zavolat na pomoc, bude ukazovat správnou cestu v životě.

Léčivé vlastnosti Selenitového kamene

Mnozí věří, že kámen má ohromnou sílu a energii, proto je překvapující svými léčivými schopnostmi, a to:

  • Léčí rány, zmírňuje otoky a hematomy.
  • Zvyšuje pružnost vazu a pohyblivost kloubu, proto se používá při onemocněních, jako je artritida nebo artróza.
  • Léčí nemoci související s anémií.
  • Prášek z tohoto kamene se vypije, aby se snížila teplota a odstranilo se teplo.
  • Pokud má člověk depresi nebo psychickou poruchu, pak má kámen příznivý vliv na jeho duševní stav, odstraní apatii a depresi, což ho nutí podívat se na život z pozitivní stránky.
  • Léčí nemoci spojené s plicemi a dýchacím systémem.
  • Ulevuje od omdlení.
  • Tibetští lékaři používají minerál k čištění žlučníku a odstranění kamenů.
  • Egypťané používali seleničitý prášek, ředili ho sodou a medem, aby udrželi kůži ve správném stavu. Oni také věřili, že kámen by zachoval mládí, odstranit vrásky a léčit všechny rány.
  • Podíváte-li se na kámen po dlouhou dobu a často, pak to obnoví zrak, dává příležitost vidět celý svět.

Selenit a jeho magické vlastnosti

Pokud jde o magické schopnosti kamene, jsou lidstvu známy již dlouho Selenit je především minerál, který čistí mysl a uvolňuje stres, proto je ideální pro lidi, kteří se zabývají duševní činností.Kromě toho kámen zlepší koncentraci, posílí vůli a schopnost zapamatovat si velké množství informací.

Kámen také ovlivňuje emoce člověka a zvyšuje jeho celkovou emocionalitu. Jednoduše řečeno, člověk bude milovat víc, snít víc. Kámen se však nedoporučuje jemným a sentimentálním lidem, protože selenit z nich učiní ještě měkčí a zasněný, ale to není vždy dobré, protože nemusíte žít v iluzích, ale v reálném světě.

Selenit je zároveň kámen, který může učinit jeho majitele obezřetnějším a opatrnějším. To je věřil, že s tímto kamenem můžete vidět svou budoucnost, díky které všechny problémy a problémy lze snadno vyhnout tím, že se zbaví problémů a zmatku života.

Pro koho je selenič vhodný pro znamení zvěrokruhu?

Jak je známo, tento kámen je pod záštitou Měsíce, proto jsou charakteristické rysy minerálu zřejmé - vrtošivost a egoismus, měkkost a něha, hladká a teplá podstata. Astrologové se domnívají, že i přes některé drobné nedostatky je selenit benevolentním nerostem, který nikomu nepoškodí. Nicméně, tam jsou známky zvěrokruhu, který je nejvhodnější pro Selenite - Rakoviny, Štír a Ryby. Tyto příznaky zvěrokruhu budou moci rozpoutat sílu kamene až do plného rozsahu, přičemž získají maximální užitek a energii minerálu.

Kámen má zvláštní vliv na tvůrčí lidi i na ty, kteří jsou spjati s náboženstvím. To je také věřil, že tento kámen je vhodný pro lidi narozené v novém měsíci, zatímco on dá je všichni sám a celá jeho síla. Podle některých učení je tento minerál povinným atributem pro dívky jménem Pauline a muži jménem Victor.

 

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde