Obsah:

  1. Hlavní znaky květinové kamenné růže
  2. Kamenná růže: druh
  3. Kamenná růže doma
  4. Osvětlení
  5. Teplota
  6. Režim zavlažování
  7. Hnojiva a půdy
  8. Transplantace
  9. Chov
  10. Nemoci, škůdci, léčba

Kamenná růže nebo mladá rostou jak v domě, tak v otevřeném poli. Péče o rostliny je jednoduchá, ale výsledkem je zajímavý vzorek neobvyklého tvaru.

Hlavní znaky květinové kamenné růže


Název rostliny z latiny je přeložen jako „navždy živý“. Další jméno zní jako „zajíc kapusta“, protože květina vypadá jako hlava zelí. Podle pověstí je schopen chránit dům před bleskem, takže někteří zvláště pověrčiví lidé ho staví na střechu. Tedy další jméno - "zastřešení mladý".

Atraktivní druh rostlin zachovává téměř celou sezónu. Husté listnaté zásuvky neztrácejí svou pružnost a čerstvost ne v bytě, ne na místě.Kvalita půdy, mezery v péči a zavlažování, jakož i poklesy teploty nejsou schopny zničit vývod. Na dobré půdě z humusu a kompostu bude květ vypadat skvěle. Průměr zdravé rostliny může dosahovat 15 cm, někteří jedinci mohou být neobvyklé barvy (rubín, fialová, hnědá), což činí interiér či krajinářský design ještě malebnějším.

Kamenná růže: druh


Existuje asi 50 druhů kamenných růží. Patří do rodu Echiveria spolu s dalšími druhy. Společným rysem těchto sukulentů jsou husté, masité listy, které akumulují vlhkost a živiny. Můžete rozlišovat odrůdy podle velikosti, tvaru a barvy. Také, některé druhy mají kmen, zatímco jiní jsou úplně prostí toho.

Kamenná růže Agave

Nejčastěji se tato odrůda nachází v Mexiku. Stonku rostliny lze natáhnout až na 15 cm, v horní části stonku jsou listy o tloušťce 0,5 cm. Jsou oválné a světle zelené barvy. Konec listu je mírně naostřený a podél obrysu je červenohnědý okraj. Během období kvetení se objevují drobné květní stonky, na kterých kvetou malé narůžovělé květy, které se později shromažďují v protáhlých květenstvích.

Černý princ

Tato odrůda je hybrid. Květina je svým jménem povinna podlouhlé listy se špičatým koncem. Jejich barva od zelené přes burgundskou postupně na konci končí téměř až do černého odstínu. Průměr výpusti je 15 cm, rostlina kvete červenými klásky na dlouhých stopkách. Doba květu je na konci léta.

Lau

Tento druh má téměř bílou barvu. Listy jsou pokryty voskovým povlakem, který lze snadno prát. Listy shromážděné ve výpusti mají tvar poněkud deformovaného diamantu. Tato odrůda rozkvétá velké, není zvláštní pro Ehiverii, růžové květy. Na rozdíl od jiných odrůd Lau vyžaduje šetrné zacházení.

Pelisuda

Tato odrůda se liší tím, že její listy mají zvláštní úhel růstu. Okraj listů je hnědý. Oválný list je opatřen ostrým hrotem.

Půvabná

Kmen, na kterém rostou listy půvabné kamenné růže, nakonec padá na zem a zakoření. Listy obvykle dosahují délky 6 cm a mají špičatý konec. Barva rostliny této odrůdy se liší mezi světle zelenou a bílou a stříbrnou. Koncem května rozkvétá růže s růžově žlutým květenství, které dosahuje délky až 20 cm.

Kamenná růže doma


Tato rostlina je nenáročná na péči. To může růst doma nebo v otevřeném poli a je skvělý pro získání zkušeností pro začínající květinářství. Jednou ročně kvete kamenné růže. Je velmi důležité odstranit sušené květenství, aby se květina znovu získat sílu pro novou sezónu.

Osvětlení

Omlazené cítí ve světle skvěle. V zahradě je taková rostlina nejlépe vysazena na slunném pozemku. Dokonce ani spalující paprsky slunce nepoškodí kamennou růži. Pokud světlo nestačí, květina ztratí svůj tvar, natáhne se a nebude tak úspěšně provádět své dekorativní funkce. Pokud se růže pěstuje doma, pak potřebuje jižní okno nebo další světlo.

Teplota

Jak je uvedeno výše, mladá láska světlo a teplo. Jakmile mráz ustoupí, lze rostlinný hrnec vyjmout na otevřený balkon. Ale mráz pro květ není překážkou. Ti jedinci, kteří jsou pěstováni v otevřeném terénu, mohou být pokryty vrstvou spadaného listí. Takto uložené teplo bude pro závod dostačující. Je velmi důležité zajistit přístup k čerstvému ​​vzduchu do květiny, který je neustále v domě. Dostatečné pravidelné větrání a opalování na balkóně.

Režim zavlažování

Sukulenty jsou zalévány vzácně. V zimě lze zavlažování provádět několikrát za měsíc. Pokud přijde suché počasí, zalévání se zvyšuje jednou týdně. Nalijte tekutinu, musí být v kořen. Listy mokré z vody mohou začít hníst.

Hnojiva a půdy

Půda pro růst by měla být zcela volná. Měla by obsahovat písek a požadovanou úroveň kyselosti. Rostlina vyžaduje kvalitní odvodnění.To by se mělo dbát při výsadbě květin v zemi. V nádobě by měl být materiál nejméně jednu třetinu objemu.

Také v půdě stojí za to přidávat humus a drcené dřevěné uhlí. Hnojiva musí být omezena. Nadměrná stimulace růstu výtoku změní jeho tvar, listy ztratí jas a náladovost samotného keře se zvýší. Pokud rostlina dosáhla věku 3-4 let, pak by měl být vrchní obvaz přidán pouze ve výši poloviny dávky doporučené podle návodu.

Transplantace

Květinářství, kteří rostou mladé v bytě, zřídka transplantovat rostliny. Povrchový kořenový systém, charakteristický pro kamennou růži, zaplní nádobu po dlouhou dobu. Nejčastěji se stává mladou součástí kompozice s vyššími rostlinami. Tato metoda vám umožní ozdobit zahradu. Chcete-li transplantovat květinu z hrnce na otevřenou půdu, je nutné ji oddělit působivým kusem země. Musíte mít růži ve vzdálenosti 15 cm od jiných rostlin.

Chov

V dutinách dospělé rostliny se rodí semena a dceřiné procesy. S jejich pomocí můžete provádět proces rozmnožování kamenných růží. Procesy jsou odstraněny z mateřské rostliny, když je jejich věk dostatečný k natažení na zem. Mohou být vysazeny vedle dospělé rostliny nebo samostatně. Pokud chcete klíčit semena, musí být zaseto brzy na jaře. Jsou ponořeny do země o 10 mm a nechají klíčit při teplotě 20 ° C. Reprodukce probíhá rychle a snadno a nevyžaduje další úsilí. V otevřeném terénu rostou růže nezávisle.

Nemoci, škůdci, léčba

Většina mladistvých slibuje plevele. Rostou kolem zásuvek, okradou je o užitečné látky. Tráva trávy, roste nad kamennou růží, skrývá ji před sluncem.

Se zbytkem nemoci se mladí lidé mohou vyrovnat sami. Nepřilákává parazity a netrpí plísňovými infekcemi. Rostlina musí mít dostatek tepla a světla, aby rostla zdravě a krásně.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde