Obsah:

  1. Odrůdy dekorativní citron
  2. Jak pěstovat citron
  3. Jak léčit nemoci
  4. Péče o stromy

Mnozí pěstitelé jsou profesionálové a amatéři, kteří se domnívají, že v místnosti nebo na zahradě by měl být okrasný citroník. Pro to existuje mnoho důvodů: rostlina se vyznačuje estetickým vzhledem, čistí vzduch v místnosti a podle národních značek přináší štěstí.

Odrůdy dekorativní citron

Doma můžete pěstovat spoustu odrůd citronu. Každý z nich vypadá malebně, některé z nich nese ovoce, jiné perfektně zapadají do malé místnosti a dokonce i na parapetu.

Pavlovský citron

Tato odrůda byla chována chovateli před sto lety. Jeho výhodou je nenáročnost. Rostlina se cítí pohodlně s malým množstvím světla a v suchém vzduchu v místnosti. I v těchto podmínkách může citron vyrůst na dva metry. Jeho koruna má pěkný zaoblený tvar.S řádnou péčí od čtvrtého roku bude zdravý strom schopen nést až padesát drobných plodů.

Meyer

Tato odrůda se poprvé objevila v Rusku ve 20. letech minulého století. Jeho distribuce v Evropě byla způsobena bohatou sklizní těch stromů, které byly vysázeny v otevřeném terénu. Rostlina byla získána křížením citronu a pomeranče.

Čínský citron

Čínský citron roste až do výšky jednoho metru. Rostlina zároveň nese ovoce dokonale již ve třetím roce života. Květiny se objevují na starých i mladých výhonech, zatímco plody dozrávají rychle. Je třeba mít na paměti, že tato odrůda neroste ve stínu dobře. Proto je třeba pěstovat citrón na parapetech jižní a jihozápadní části domu. Během odpočinku musí být strom chladný, ale zbytek času potřebuje teplo a dokonce i teplo.

Odrůdové jubilejní

Tato odrůda má hlavní úkol dekorativní efekt. Zároveň je nenáročný a přináší sklizeň. Maximální výška je jeden a půl metru. Atraktivita rostliny spočívá v hojném rozkvětu dřívější barvy. Již ve druhém roce můžete získat první žluté citrony s hustou kůží.

Jak pěstovat citrón z kamene a starat se o něj

Evergreen keře, které produkují prospěšné esenciální oleje a těkavé produkce lze snadno pěstovat z jednoho kamene. Výsledkem je kompaktní strom s vonnými květy a tmavě zelenými masitými listy.

Musíte začít s výběrem krásného velkého ovoce. Řezání, musíte extrahovat největší a nejhrubší semena. Není nutné je sušit, jinak je šance na jejich klíčení velmi malé. Je lepší ošetřit osivo jakýmkoliv biostimulantem. Pak roste rychleji a efektivněji. Pro dobrý výsledek, musíte ředit složení podle pokynů a nechat další citron v ní po celou noc.

Zatímco semena jsou nasáklá, musíte pro ně připravit půdu a nádobu pro setí. Mohou to být mini hrnce z obchodu nebo improvizované plastové nádobí. Na samém dně leže drenáž, předtvarovaný dno. Pěstuje potřebu okamžitě hodně semen. Ne všechny klíčí a můžete si vybrat mezi nejlepšími. Nejjednodušší způsob, jak pěstovat citrony ve volné půdě. Pokud je touha, pak může být země připravena nezávisle: smícháme humus, písek, rašelinu a listnatou zem ve stejných částech. Směs je uložena v květináčích, navlhčena a ponořena do semen do hloubky dvou centimetrů. Je nutné skladovat plodiny při teplotě nad 18 ° C. Také se doporučuje zakrýt šálky něčím, co by vytvořilo skleníkové podmínky.

Nestačí zalévat plodiny, spíše pravidelné stříkání ze stříkací pistole. Je třeba čekat na výhonky od dvou do čtyř týdnů. Když sazenice tvoří čtyři listy, mohou být již považovány za plnohodnotné rostliny. V této době si můžete vybrat nejzdravější a přesunout je do plných hrnců. Je to lepší, když je to kamenina. Před přesazením jsou tyto nádoby nasáklé a drenáž je položena na dno. Složení půdy může být stejné.

Krmení mladého citronu by mělo být prováděno na jaře. Zařízení bude vyžadovat dodatečné osvětlení v chladném období. Je také důležité pravidelně doplňovat strom do vhodnější nádoby. Doporučuje se to provést v červnu nebo v únoru. Je třeba střídat hnojiva: minerální nahradit biofeeding. Měly by být pouze tekuté.

V prvním roce růstu by měl být strom štípnut. Můžete tak dosáhnout intenzivního růstu bočních větví. Poměrná koruna udělá z pravidelného hrnce čtvrtinu na slunnou stranu. Je-li citrón kvetl v prvním roce, je doporučeno odříznout všechny květiny - rostlina tráví na nich příliš mnoho síly. Pro přiblížení stadia plodů se doporučuje pěstovat dospělou rostlinu jiným citrusem.

Jak zacházet s onemocněním citroníku

Nejčastěji domácí citrony trpí mšicemi, škrty, roztoči pavouků, červy. Nemocný strom ztrácí mízu a produkuje zkroucené výhonky. V průběhu času, listy začnou vysychat a spadnout.

Začátek škůdců musí být odstraněn z větví malým kartáčkem.Předběžný nástroj namočený v roztoku anabasin sulfátu. Následující den se roztok promyje a po týdnu se postup opakuje. Je-li škoda silná, pak je nutné připravit infuzi cibule, cesnaku, česneku nebo tabáku a zpracovat květ ze spreje. Farmaceutické biologické látky mohou být také použity pro kontrolu škůdců. Musí být opatrní, protože většina z nich - nejsilnější jedy.

Citrony také trpí houbou a gommosou. Listy jsou šedavé a krvavé. Místa léze na náměstí je třeba léčit modrou vitriol a zakrýt lékem na rány nebo zahradní hřiště. Listy by měly být setřeny vlhkým hadříkem. Po celou dobu léčby musí být květ krmen, aby v něm zůstala síla.

Jak se starat o citroník v zahradě

Chcete-li na pozemku zasadit citroníky, měli byste dodržovat některá pravidla. Výsadba sazenic může jen na jaře. K tomu se ujistěte, že půda je dostatečně teplá. To vytvoří všechny podmínky pro to, aby strom před zimou vyrostl a byl schopen ho přežít.

Nejlepší je pěstovat sazenice kostí, jak je uvedeno výše. Můžete tak získat silný a spolehlivý materiál na výsadbu. Pro vylodění v otevřeném terénu by listy citronu měly být starší než jeden rok. V této době již stromy budou mít silné kořeny a budou moci bez problémů zvládat zimu.

Světlé místo je vybráno k výsadbě, ale ne na samotném slunci. Je nutné vykopat díru 60 x 80 cm a hloubku asi jeden a půl metru. Odvodnění je umístěno na dně, asi třicet centimetrů nad substrátem. To vše je intenzivně vrazil. Potom se na povrch, na který je semenáč, naleje hromada živin. Kořeny budoucího stromu se narovnají. Z výše uvedeného je vše pokryto půdou a naléváno do třiceti čtyřiceti litrů vody. Země pod stromem je pošlapaná a posypaná mulčováním. Citrony v zahradě vyžadují mírné, ale pravidelné zavlažování. Zvýšení množství vody je možné pouze v případě suchého počasí.

V podmínkách Ruska začnou citrony nést ovoce až po pěti letech. Stromy pěstované na ulici budou s největší pravděpodobností plodné s citrony, na rozdíl od těch, ze kterých byly kosti vytěženy. Ale v každém případě bude obzvláště příjemné ochutnat ovoce z vaší zahrady.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde