Pobřeží Černého moře je nejlepším letoviskem, které si většina turistů může dovolit. Blízké umístění území Krasnodar vzhledem k ostatním oblastem usnadňuje pobyt s rodinou bez dlouhých letů a transferů.

Již dlouho je známo - mořský vzduch je dobrý pro lidské zdraví a laskavé paprsky slunce mohou vyléčit jakoukoliv nemoc. Region Krasnodar s nádhernými písečnými, oblázkovými a oblázkovými plážemi, čistou přírodou, spoustou jeskyní a archeologickými vykopávkami lze porovnat s oblíbenými zahraničními letovisky. V našem hodnocení jsme shromáždili 7 nejlepších středisek, která by měla být určitě zahrnuta do vaší dovolené.

Jak se dostat do Krasnodar region

Letadlo

Denní lety do Soči jsou prováděny z Moskvy, Petrohradu, Rostova, Saratova a dalších velkých měst. Náklady na leteckou dopravu jsou od 2500 do 10 000 rublů, v závislosti na vzdálenosti a letecké společnosti. Doba letu z Moskvy je asi 2 hodiny.

Železniční komunikace

Počet vlaků směřujících do Novorossijsku, Soči, Tuapse, Adlera se nepočítá. Přidat k tomuto tranzitnímu letu. Průměrná cena vstupenek z Moskvy do Soči je 2 500 rublů na rezervovaném místě nebo 3 400 rublů v prostoru ve dvouposchoďovém vlaku. Často RZD dělá velké slevy na vstupenky ve směru kraje Krasnodar - až 1 200 rublů na osobu.

Autem

Cesta do Sochi, Gelendzhik a přilehlých letovisek vesnice je známá mnoha motoristům. Je to docela možné se dostat autem z Moskvy nebo oblastí Ruska, ale s 1-2 noci v hotelech nebo autokempech.

Jak ušetřit na vstupenkách

Jít na vstupenky, pečlivě zvážit všechny možnosti. Například náklady na letenku do Soči je 2 800-3 400 rublů, a Novorossijsk - 1 500 - 1 800 rublů. Pokud jdete do středisek, jako je Kabardinka, Olginka, Praskoveevka a další, pak to bude výhodnější pro vás dostat do Novorossijsk, a pak se vlakem nebo autobusem. Jízdné na příměstskou dopravu - od 100 rublů.

Nejlepší střediska Krasnodarského regionu 2018

Velmi populární mezi turisty jsou střediska, která jsou součástí tzv. Větší Sochi, Anapa a Gelendzhik. Co přesně si vybrat, jak neztratit peníze s místem a nekazit svou dovolenou?

Anapa

Anapa je volán nejslunnější letovisko Krasnodar území. Turisté čekají na více než 40 km písečných pláží, léčivého bahna Taman a Chemburlaka, obrovských vinic a minerálních pramenů s nejčistší studenou vodou. To vše je obklopeno dubovými lesy a jalovcovými háji.

Kromě tradiční plážové dovolené jsou hosté rezortu zváni k návštěvě delfinária a Pearl Waterfall, slavného Lermontov Taman, Cherkess Village, farmy ústřice a legendárních sklepů Abrau Durso.

Kde bydlet

Na území Anapy a předměstí je více než 600 hotelů, středisek, penzionů, hotelů a dalších ubytovacích zařízení.

Cena pokoje v soukromém penzionu je od 300 rublů na osobu a den, ve 3 * hotelech od 900 rublů denně, v hotelových pokojích s výhledem na moře z 5000 rublů denně. Rezervace pokojů je pouze v případě, že jste si vybrali ubytování v hotelu, v případě penzionů je volba tak velká, že nebudete mít žádné problémy s bydlením.

Jo

Yeysk je neobvyklé útulné přístavní město, obklopené zelení a ovocnými stromy. Pláže jsou čisté, písčité, rekreační oblast se neustále čistí. Mezi přírodními zajímavostmi - Yeysk Spit, který rozděluje Azovské moře na ústí Yeisk a záliv Taganrog.

Infrastruktura je zde nedostatečně rozvinuta, ale v posledních letech bylo toto opomenutí rychle a správně napraveno.

Kde bydlet

Existuje několik velkých hotelů, poptávka po nich je malá. Většina turistů raději zůstat v soukromých penzionech, aby jen strávit noc, a strávit zbytek času chůze a relaxace na pláži. Cena ubytování závisí na vzdálenosti od hotelu. V průměru - od 300 rublů za den v pokojích pro 2, 4, 6 nebo více osob.

Nebug

Město je známé pro své čisté písčité a oblázkové pláže, které se táhnou 15 km podél moře. To je skvělé místo k odpočinku na pláži a užít si procházky v lese. Většina turistů v Nebugu jsou starší lidé, rodiny s dětmi, mladé páry.

Mladí lidé zde mají také co dělat. Potápěčský klub a surfovací stanice pracují nepřetržitě a pronajímají vybavení pro potápění. Pro děti funguje vodní park „Dolphin“, kde některé skluzavky dosahují výšky pětipodlažní budovy.

Kde bydlet

Pro turisty nebude žádný nedostatek ubytování. Existuje velké množství hotelů na prvním a druhém pobřeží. Vyjmutí pokoje v jednom z vícepodlažních hotelů, budete mít plně vychutnat krásný výhled na moře a hory.

Náklady na pokoje v Nebug se vzdáleností 500-600 metrů od moře - od 900 do 6 000 rublů denně se snídaní.

Lazarevskoye

Milující jméno tohoto střediska láká turisty ze všech regionů. Šířka pláží v Lazarevsky 50 metrů, která se zřídka nachází v regionu Krasnodar.Odpočinková místa jsou neustále čištěna, takže budete vždy čistí na slunci. Pláže jsou oblázkové a písčitě oblázkové s jemným vstupem do moře bez náhlých kapek.

Kde se najíst

Ceny v restauracích, kavárnách, sushi barech a pizzeriích Lazarevskiy jsou poměrně cenově dostupné. V podobě velké konkurence, majitelé jen zřídka zvrhnout ceny, dodržovat průměrný trh.

Náklady na večeři pro dva v restauraci Lazarevsky bude stát 2.000-5000 rublů. Kavárna je mnohem levnější - od 300 rublů. V mnoha stáncích s dorty, cukrovinkami, koláči můžete mít vždycky svačinu „na cestách“.

Kam jít

Lazarevskoye je oblíbené místo pro ruské popové umělce, takže můžete vždy navštívit dovolenou svého oblíbeného umělce přímo na dovolené. Mezi další zábavy stojí za zmínku delfinárium, bowling club, pingvinarium, vodní aktivity pro děti.

Novorossijsk

Novorossijsk je známý jako přístavní město, spolehlivě chrání hranice před zásahy cizích států. Tam je velký výběr čistých obecních a soukromých oblázkových a písečných pláží, které nejsou horší než Soči.

Kam jít

Hlavní atrakcí města je nábřeží Admirála Serebryakov, který se nachází na břehu zálivu Tsemesskaya. Zde jsou slavné památky "Manželka Seamana" a "Dívka na delfínu." Rodiny s dětmi mohou navštívit své planetárium. A. A. Gagarin, uznávaný jako objekt kulturního dědictví.

Hosta

Malé město pouhých 15 minut od Soči. Khosta připomíná jeden obrovský park. Pláže jsou oblázkové s malými příměsí stříbřitého písku.

Město je známé léčivým bahnem ze zdrojů Kudepsta a Matsesta, kolem kterých se nachází mnoho středisek a sanatorií. V Khost můžete přijít na 1-2 dny léčit a odpočívat u moře, daleko od hlučných pláží Sochi a Adler.

Kde bydlet

Blízkost velkých měst činí nerentabilní výstavbu velkých drahých hotelů. Ubytování v Khostu je organizováno především v soukromých penzionech, autokempech nebo „divochech“ ve stanech. Náklady na bydlení v pokojích jsou téměř stejné jako ostatní letoviska - od 300 rublů na osobu a den.

Gelendzhik

Snad nejoblíbenější letovisko v Rusku. To je skvělá kombinace krásné přírody a čistého moře. Gelendzhik se může pochlubit více než 100 oblázkovými plážemi delšími než 20 km. Jeden z nejlepších je považován za Beach Gardens of the Seas, cena vstupu je 100 rublů, přidejte 150-200 rublů na lehátko k této částce.

Kam jít

Gelendzhik je hrdý na takové významné kulturní památky jako dolmens. Věk těchto kamenných staveb dosahuje 5 tisíc let. Vědci nepochopili svůj původ a účel. Hlavní klastr dolmens se nachází v údolí řeky Zhane, kde jsou z Gelendzhiku neustále vysílány exkurze. Cena je asi 300 rublů spolu se silnicí. Z Gelendzhik do vesnice renesance - 20 minut autobusem.

Kde bydlet

V Gelendzhik najdete vše - od elitních hotelových pokojů s klidem na moři až po soukromé hotely. Penziony mohou být nazývány puncem hotelového podnikání na území Krasnodar. Nejčastěji se jedná o útulné, krásné, břečťanem tkané hotely, které jsou vždy připraveny ubytovat turisty. Životní náklady jsou od 350 do 600 rublů za den. Penziony Diana a Doněck jsou považovány za populární v Gelendzhik.

Pokoje v malých hotelech "Cozy Yard", "Favorite", "Mojito", "Bílý dům" budou stát 900 rublů / den a více.

Kromě 7 středisek zastoupených námi na území Krasnodar existuje více než 200 různých míst pro rekreaci, které se rozhodně nemohou pochlubit rozvinutou infrastrukturou, ale vyznačují se čistějším mořem a klidnou útulnou atmosférou. Mezi nimi: Kabardinka, Olginka, Pshada, Praskoveevka, Divnomorskoe, Betta, Krinitsa a další.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde