Bohužel ne všechno a vždy záleží na našich přáních. To je důvod, proč láska ne vždy přinese štěstí lidem, velmi často člověk zažije neopětované pocity, přináší jen bolest a zklamání. Láska se může proměnit v skutečnou prokletí, protože nás občas tlačí hloupé a vyrážky. Abychom se takovým chybám vyhnuli a zachovali si své štěstí, je lepší se učit z knih než z vlastních zkušeností. Tento seznam obsahuje nejlepší díla, která nám vypráví o složité lásce, jejích utrpeních a překážkách.

Margaret Mitchell "Pryč s větrem"

„Budu o tom přemýšlet zítra, protože zítra bude další den“ - kultovní fráze, která se stala životním krédem mnoha žen a mladých dívek. Není možné plně ocenit popularitu této milostné aféry, protože byla přeložena do 40 jazyků, získala řadu ocenění a ocenění, světovou slávu a všeobecné uznání.

Roman Margaret Mitchell je encyklopedie desktopů, která vždy poskytne dobrou radu a zodpoví všechny otázky, které jsou pro dívku zajímavé.Kniha bude říkat, jak odrazit manžela nebo svést muže svých snů, jak udělat krásné šaty z obyčejných záclon a tak dále. Zkušenost hlavního hrdiny dokazuje, že v tomto životě je možné cokoliv, hlavní je vždy zůstat dámou.

Colin McCullough "Zpěv v Ternovniku"

Tato práce není jednoduchá milostná záležitost, ale skutečná učebnice o vysokém pocitu. Tato kniha může být znovu čtena donekonečna, a pokaždé, když budete cítit všechny emoce, jako by to bylo poprvé. Australský spisovatel vznáší těžkou otázku svého času - co si vybrat, lásku nebo službu Bohu?

Tento dlouhý a vzrušující milostný příběh mezi svatým otcem Ralphem a Maggie je zajímavý od předních stran až do konce. Celková částka milostného románu je asi 700 stran, ale neměli byste se bát, protože kniha je čtena v jednom dechu, udržet si intriku, zda bude příběh šťastný.

Cecilia Ahern "P.S. Miluju tě

Tato práce je považována nejen za klasiku románských románů, ale i za nej sentimentální knihu 21. století. Pro autora byl tento román debutem, ale nesmírně úspěšný, protože nyní ho lze použít jako šokovou terapii, když se zdá, že to nemůže být horší. Kniha už po prvních několika stránkách bude čtenáře plakat, zatímco slzy nezmizí až do posledních řádků díla.

Francoise Sagan "Ahoj, smutek"

V polovině minulého století vytvořil román neznámého spisovatele spoustu hluku a pro to existují zcela pochopitelné důvody. Faktem je, že v té době měla Francoise Sagan jen 19 let, takže kniha není plná životních zkušeností. V tomto ohledu kritici vznesli hlasitý hluk, protože hlavní postava je zkažená dívka, zvyklá být v centru pozornosti. Cecilovo bezohledné chování bude příčinou smrti, což dokazuje, že sobectví nemůže ovládat člověka.

Shoderlo de Laclos "Nebezpečné styčníky"

Další zlý a upřímný román v jeho obsahu, který způsobil velkou kritiku a odsouzení. Kniha se zároveň stala opravdovým mistrovským dílem a klasikou románských románů. Autor ujišťuje, že korespondence, která se nachází na stránkách knihy, je pravá a přinesla jen malou korekturu. Můžete se starat o naivní dívku a oklamanou hlavní postavu nejen na stránkách knihy, ale také při sledování celovečerního filmu. Obecně, román dopadal tak zajímavý, že obdržel až sedm verzí obrazovky v různých časech.

Charlotte Bronteová "Jane Eyre"

Autorův román je krásný a jedinečný, protože jeho čtení je možné v každém věku. Můžete si přečíst knihu, jak mladou dívku, tak dospělou ženu, protože na jejích stránkách můžete vždy najít spoustu užitečných informací, odpovědi na hlavní otázky. Práce mladých dívek naučí rozvážnost, ale ve zralých ženách inspirují víru v upřímnou a silnou lásku.

Francis Scott Fitzgerald "The Night is Tender"

Jak víte, román spisovatele, který žil v éře jazzu, je v mnoha detailech autobiografický. V jednom okamžiku měla spisovatelova manželka záblesk mysli, a proto začala trpět schizofrenií. Stojí za zmínku, že v této knize není místo pro radost, protože je založeno na autorově osobní tragédii. Neexistuje místo pro luxus a zábavu a román sám je plný smutku a bolesti, což je důvod, proč američtí čtenáři tuto knihu neschválili.

Frederic Begbeder "Láska žije tři roky"

Neobvyklá kniha, která nutí ji číst z první stránky do posledního řádku. Protagonista díla je přesvědčen, že takový jasný pocit, že láska může žít jen tři roky. Zároveň nezáleží na tom, jak se vyvíjí vztah, bez ohledu na to, jaká je vášeň mezi mužem a ženou, to vše je nahrazeno zvykem a přátelstvím a vysoké pocity postupně mizí.

Jako výsledek, to přijde, když jeden pohled na kdysi milovanou osobu způsobí znechucení a prasknutí nastane. Poté je vše cyklické - láska a vášeň, přátelství a náklonnost, odpor a prasknutí vztahů.Samotný hrdina je zamilovaný do krásné dívky, ale s hrůzou si uvědomuje, že po třech letech se to může změnit a láska skončí o půlnoci. Nebo ne?

Erich Maria Remarque "Tři soudruzi"

Kniha popisuje poválečné období, místo událostí - Německo. Tato práce je považována za klasiku světových milostných románů, nicméně kniha získala zvláštní respekt od těch, kteří nemohou tolerovat obyčejné milostné příběhy. Možná, že důvody jsou skryty v tom, že autor je tak pravdivý, jak je to možné, není místo pro iluze a fantazie, ale čtenář práce nemůže přehodnotit hodnoty.

A.L. James "50 odstínů šedé"

Skandální erotický román, který rozbil moderní literaturu. Pravděpodobně nebude možné najít dospívající dívku, která by tento román nečetla a jeho pokračování. Stojí za zmínku, že kniha se ukázala být inovativní a nejednoznačná, protože opakovaně podlehla tvrdé kritice odborníků. Nicméně, román byl úspěch, a jeho filmová adaptace shromáždila obrovské publikum kolem něj. Kniha byla přeložena do více než 30 jazyků a prodalo se přes 40 milionů kopií tohoto erotického románu.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde