Způsoby, jak nezávisle posílit nehty mnoha lidí. V tomto seznamu jsou masky na nehty, které se již osvědčily a byly používány po celá léta. Existují však i ty přísady, které jsou pro moderní módní ženy nové. Nicméně, oni stojí za to pokusit se doplnit svůj domácí make-up tašku s novými užitečnými nástroji.

Nejúčinnější součástí domácích nehtových masek jsou:

 • olivový olej;
 • citronová šťáva;
 • jod;
 • zubní pasta;
 • červená paprika;
 • sůl;
 • včelí vosk;
 • bylinné infuze (heřmánek, kořen lopuchu, třezalka tečkovaná);
 • želatina;
 • esenciální a základní oleje a další.

Olivový olej a citron

K masce s olejem byly účinnější, doporučuje se, aby se zahřály na teplotu 40 stupňů. Pro formulace s olivovým olejem, zahřívejte ve vodní lázni a přidejte trochu citronové šťávy. Pokud se směs ukázala dost, pak můžete zcela ponořit nehty.Pokud chcete zachránit léčivého prostředku, stačí, aby se nehty hojně namazaly a položily na bavlněné rukavice. Nejlepší je ponechat aplikaci přes noc. Olivový olej může být nahrazen ricinovým olejem.

Je-li nutná intenzivní léčba, postup by měl být prováděn 2x týdně po dobu 2 měsíců. Pro profylaxi stačí 1 krát týdně.

Účinný je také výživná maska ​​olivového oleje, vajec a medu. Všechny složky se smísí a nehty se ponoří do výsledné hmoty po dobu 20-40 minut. Práce této masky je viditelná po druhé aplikaci. Nehty vypadají hladší a lesklejší.

Solné podnosy z delaminace

Nejoblíbenějším lékem pro křehkost a delaminaci nehtů dodnes zůstává silný solný roztok. Při pravidelném používání tento postup zpevní desku a učiní ji lehčí.

K přípravě lázně je zapotřebí malá mísa s vodou a jodizovaná mořská sůl. Alternativou by mohla být sůl a lékařský jód. Řešení by mělo být silné. Mělo by chybět prsty po dobu 30 minut, po které můžete kartáčovat ruce krémem. Pro léčbu nehtů se doporučuje desetidenní kurz s denními postupy. Poté můžete provádět profylaktické koupele jednou týdně.

Včelí vosk pro sílu nehtů

Včelí vosk je účinným prostředkem pro zajištění pružnosti nehtů, snížení křehkosti a odlupování desky. Pro přípravu masky je třeba rozpustit malé množství vosku ve vodní lázni. Ve výsledné hmotě se přidá několik kapek broskvového oleje. Tento nástroj potřebuje namazat nehtovou desku a udržet krátké samo-masážní sezení. Proplach není nutný. Po měsíci pravidelných procedur můžete vidět zjevné zlepšení stavu nehtů a kůže kolem nich.

Šťáva z bobulí a odvarů bylin

Doma je velmi snadné vyrobit masky na nehty ze šťávy z kyselých bobulí. Tato metoda umožňuje vyživovat oslabené nehty vitamíny, což časem povede ke zlepšení jejich celkového stavu. Postup vyberte:

 • brusinky;
 • brusinka;
 • rybíz.

Jejich šťáva se vmasíruje do talíře masážními pohyby. Kurz musí být dlouhý. Pouze v takovém případě bude mít postup vliv.

Odvar z bylin používaných pro koupele. Sbírka obsahuje:

 • sedmikráska;
 • kořen lopuchu;
 • Hypericum

Vývar je vařit více, takže může být použit k opláchnutí vlasů. Pro odvar nehtů se připravuje v malé hluboké misce. Nehty jsou do ní ponořeny po dobu 30 minut. Doporučujeme postup opakovat dvakrát týdně.

Želatina k posílení nehtové desky

Želatinové lázně mají spíše pečující vlastnosti. Používají se k posílení nehtů a prevenci křehkosti. Želatina by měla být míchána v misce s vodou až do úplného rozpuštění. Ruce jsou ponořeny do vody na 30 minut. Tento postup lze opakovat až 3x týdně.

Maska na nehty s červenou paprikou

Pro růst nehtů můžete použít vlastnosti červeného pepře. Je to vynikající stimulant a na jeho základě připravují velmi účinné masky. Hlavním účinným činidlem ve složení pepře je kapsaicin. Stimuluje krevní oběh, který urychluje růst nehtové ploténky. Pepř je také bohatý na vitamíny a minerály.

K přípravě masky smíchejte půl polévkové lžíce prášku červené papriky se stejným množstvím krému na tučné ruce. Výsledná hmota se aplikuje na nehty a drží se po dobu 20 minut. Omyjte sáním potřebovat teplou vodu. Tento postup lze provést pouze jednou za měsíc.

Maska na nehty s zubní pastou

Originální způsob, jak transformovat nehty je použít zubní pastu jako součást masky. Hlavním úkolem těchto aplikací je bělení nehtové desky analogicky se zuby.

Nejjednodušší způsob je aplikovat malé množství zubní pasty na nehet a vyčistit. Pro zvýšení účinku pasty mohou být další přísady:

 • citronová šťáva (2 lžíce);
 • zubní pasta (2 lžičky);
 • jedlá soda (1 lžíce).

Za prvé, citronová šťáva se míchá se sódou, dokud hmota pěny.Poté se do ní vloží pasta. Výsledná směs se aplikuje na nehty a inkubuje se 20 minut. Po umytí teplou vodou je třeba nechty zakrýt krémem.

Maska na nehty s jódem

Lékařský jód je velmi užitečný pro nehty. Některé dámy ji položily na desku v čisté formě. Ale alkohol v kompozici může vyschnout nehty a způsobit, že se odlupují. Výchozí cestou je přidat jód do domácích masek. Stačí smíchat 1 lžíci olivového oleje a několik kapek jódu. Směs se mírně zahřívá a vtírá do nehtové destičky. Pro větší efektivitu můžete nosit rukavice po dobu 20 minut.

Citron na nehty

Použití citrónové šťávy k růstu a bělení nehtů je nejjednodušší a nejúčinnější metodou péče. Stačí jen jeden malý citron rozřezat a ponořit do něj nehty. Po 10-15 minutách můžete šťávu omýt a rozprostřít ruce krémem.

Kromě zřejmého bělení, citron dává nehtové desce mnoho vitamínů a minerálů z jeho složení. Pravidelné provádění takového postupu za měsíc dá jasný výsledek.

Masky na nehty - tento jednoduchý a účinný způsob, jak udržet nehtovou desku zdravou a krásnou. Takový široký výběr domácích masek vám umožní pravidelně je měnit a vyživovat nehty všemi potřebnými a užitečnými látkami.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde