Italové milují slavit Nový rok a čekají na něj s velkou netrpělivostí. Příprava místního startu během několika měsíců. Zábava v této zemi je postavena v kultu, takže zimní prázdniny jsou pro místní nejjasnější.

Prázdninové zvyky a tradice Italů

Na Vánoce jsou oficiální svátky 24. a 25. prosince. Italové milují trávit tento čas se svými rodinami. Náboženští členové populace na Štědrý den jdou z kostela k uctívání. V Římě vede přímo na náměstí sv. Petra. Všechny náboženské budovy a okna v ulicích jsou zdobeny obrazy a postavami andělů.

Mezi slavnostní pokrmy patří tradiční rybí pokrmy. Nejoblíbenější na italském stole jsou:

  • okoun;
  • losos;
  • úhoř;
  • treska obecná.

Metody vaření ryb jsou zde zvláštní a v každé rodině přidávají své vlastní nuance a také přecházejí z generace na generaci. A maso na Vánoce zde není žádoucí.

Zimní svátek neprojde bez sladkých lahůdek. Nejoblíbenější z nich je tzv. „Zelená“ („zelten“). To je velký perník v cukru, ořechů a ovoce. Stejně jako u ryb má každá rodina svůj perníkový recept. Dalším sladkým pokrmem, oblíbeným Italem, je dort Panettone. Jedná se o sladký kupolovitý chléb. S ním jsou spojeny i legendy. Hlava rodiny na Vánoce by měla rozbít "Panettone" u krbu. Plátky chleba jsou považovány za léčivé a mohou být skladovány až dva měsíce.

Podle tradic se u velkého prázdninového stolu schází co nejvíce rodinných příslušníků. Nezáleží vůbec na tom, jaké jsou vztahy mezi nimi - v těchto dnech se hádá, že je obvyklé zapomenout a spojit se, i když někdo žije v jiných zemích.

Týden před hlavním křesťanským svátkem se ulice italských měst proměňují v báječné stopy. Stěny domů, výloh, zelených ploch a plotů - vše zdobené jasnými světly a novoročními hračkami. Nejvíce obyčejný mezi větve jsou smrk, stuhy, svíčky a figurky biblických hrdinů vedl o Ježíše.

Svíčky v Itálii jsou nejen ozdobou. Nejatraktivnější a nejoriginálnější kopie jsou obvykle dány přátelům a příbuzným. Dalším tradičním darem byla Betlémská hvězda. V prodeji jsou stovky různých možností a široký cenový rozsah.

Místní Santa Claus se jmenuje Babbo Natale. Dárky od něj obdrží 26. prosince. Podle tradice musí děti nejprve rozebrat dary od rodinných příslušníků, a teprve pak dostávat další dárky od Babbo Natal.

Pokud je zvykem slavit Vánoce velkolepě a vznešeně, pak se Nový rok slavnostně a jemně oslavuje. Zde písně a tance doplňují pozdravy a spoustu chlastu. Zajímavou vánoční tradici lze považovat za výběr červeného oblečení pro slavnostní noc. Červená by měla být až do spodního prádla. Předpokládá se, že tato barva přinese budoucí štěstí tomu, kdo se v ní obléká. Pokud jde o oblečení samotné, mělo by to být drahé a nové.

Aby byl příští rok úspěšný, je podle italských přesvědčení nemožné pracovat 31. prosince. Také nepůjčujte peníze. Na okenním parapetu musíte dát svíčku a dát pár mincí, abyste přitáhli bohatství. Foukání žabek není jen poctou oslavě. Místní obyvatelé se domnívají, že hluk odrazí zlé duchy pro celý příští rok. Pro turisty, následující tradice může být nebezpečná: na Silvestra Italové házet odpadky z oken. To není vtip, je to docela možné získat něco těžkého na hlavu tuto noc. Ti, kdo se poprvé setkají s Novým rokem v Itálii, by měli být opatrnější.

Stává se bezpečnější tradicí jíst 12 hroznů, zatímco hodiny udeří. Tato tradice je také spojena se štěstím. Italské děti místo Santa Clausa dostávají dar Befany. Tato čarodějnice se její dárky 6. ledna, po kterém zimní prázdniny jsou považovány za u konce.

Pěkné suvenýry z novoroční Itálie

Jedním z nejoblíbenějších dárků z Itálie je limoncello - citrónový likér. Alternativou by bylo jakékoliv vinobraní místní víno. Také věnujte pozornost balsamikovému octu z Modeny. Z vánočního tématu byste si měli vybrat legrační panenku Befan. To je věřil, že to děsí zlé duchy.

Pro znalce umění si můžete vyzvednout dobrou kopii slavných obrazů nebo zakoupit díla moderních mistrů. Z potravin si musíte vybrat pouze ty, které jsou označeny znakem „PDO“ nebo „DOP“. To znamená, že výrobek, který má turista v rukou, je té nejvyšší kvality. Dobrý dárek bude skutečný Nutella nebo jiné čokoládové výrobky. Dobrou volbou by byly také suvenýry z Vatikánu.

Šperky z místních materiálů budou zajímavým dárkem. Měli byste se také podívat blíže na místní nádobí, sklo Murano, keramiku Umbria, řemesla sopečných kamenů, kožené tašky a opasky.

Vánoce Itálie: výlety a výlety

Pokud prohlídka nezahrnuje exkurze, pak v každém městě můžete najít rusky mluvícího průvodce a využít jeho služeb. Bude zajímavé podívat se na největší vánoční strom na světě, který se nachází v obci Gubbio. Nezapomeňte navštívit hlavní náměstí Říma - Piazza del Popolo. V Neapoli můžete vidět nejkrásnější ohňostroj. Každá cesta do Itálie vám dá spoustu dojmů. Kultura Sicílie je jedinečná a ve Florencii se můžete naučit kreslit. Fanoušci dobrých vín jdou do Toskánska a hluboce náboženští lidé nebudou moci navštívit Vatikán. A nikdo nebude určitě odmítat jít do Benátek kvůli jedinečnosti tohoto města.

Prohlídky, které nabízejí agentury, jsou velmi rozmanité. Najít mezi nimi něco vhodného pro cenu a plnění je vždy možné. Například výlet do Rimini od 22. prosince po dobu 7 až 14 dnů bude stát mezi 32 200 rublů. Výlet z 26.prosince bude stát pouhých 53 500 rublů a od 29. prosince do 59500 rublů. Poté budou ceny postupně klesat.

Výlet do Říma po dobu 6 až 12 dnů od 20. prosince bude stát turista ve výši 37.300 rublů. Odlet 26. prosince bude muset zaplatit částku z 50 000 rublů a 29. prosince - 67 000. Na začátku ledna stojí taková cesta od 62 000 rublů.

Užijte si výlet do Riccione. Tento novoroční výlet začíná od 22. prosince. To bude stát ve výši 52.500 rublů týdně. Blíže k 31. prosinci se náklady zvyšují na 100 000 rublů. Novoroční výlet do Benátek za týden bude stát od 60.000 rublů. Výlet do Bormia za týden bude stát 175 000 rublů. Ceny jsou uvedeny s přihlédnutím ke společné cestě.

Hodnocení hostů

Hosté ve svých recenzích varovali, že 1. ledna nic nefunguje, kromě několika restaurací. Na exkurzích je lepší jít do skupin, protože jsou přeskočeny bez fronty. Všichni ostatní budou muset stát ve frontě na většině zajímavých míst.

Pokud 31. prosince není v restauraci objednáno předem, je lepší přijít na večeři brzy, ve 20 hodin. Později nebudou žádné další prázdná místa. V průměru jsem se na večeři restaurace pro jednoho bude stát asi 35 eur bez nápojů. Novoroční menu obvykle předpokládá, že si nemusíte vybírat pokrmy.

V metru na Silvestra hodně lidí. V této době existuje spousta kapsářů a podvodníků. Buďte opatrní. Také nekupujte deštníky na ulicích - budou k dispozici.

Zkušení turisté doporučují na oběd opustit centrální ulice a vybrat si malé restaurace, kde je více místních obyvatel. Chcete-li se pohybovat lépe koupit týdenní jízdenku na metro, ale také dává právo jezdit autobusem. Nezapomeňte si pořídit podrobnou mapu města a přečíst si co nejvíce recenzí. V tomto případě bude cesta úspěšná a bezpečná a Nový rok v Itálii bude velkým dobrodružstvím.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde