Karélie udivuje krásou panenské přírody. Zde se Nový rok jeví jako nejvíce zasněžené turisty, což přinese nové, nesrovnatelné dojmy. Příliv turistů se v tomto regionu každoročně zvyšuje. Region již dlouho vytváří soutěž pro Finsko, Alpy, Norsko a mnoho kritérií pro zimní dovolenou. Mezi výhody Karélie - velmi přijatelné ceny.

Počasí a další rysy regionu

Hlavní věc, která láká turisty do Karélie na zimní dovolenou je:

  • panenská příroda;
  • rozvinutá infrastruktura a hotelové služby;
  • demokratické ceny;
  • nádherné krajiny.

Počasí může být také považováno za výhodu. V Karélii si hosté mohou vychutnat skutečnou ruskou zimu se sněhem a mrazem. Průměrná denní teplota se pohybuje mezi -5 ... -10 ° C. Noc často -15 stupňů, což lze považovat za docela pohodlné ukazatele. Navíc vlhkost v tomto období je relativně malá, pouze 50% -60%. Proto je mráz snadno snášen.

Průměrná sněhová plocha je 10-15 centimetrů, což je vhodné pro sáňkování, lyžování a sáňkování. Leden potěší hosty Karélie s mnoha slunnými dny, ale někdy můžete cítit poryv studeného větru. Z toho se ušetří dobré teplé oblečení.

Kde bydlet v Karélii

Existuje několik možností ubytování v regionu, ale je tu dost místa pro každého. Petrozavodsk má útulné a pohodlné hotely. Můžete si také vybrat penzion, chalupu nebo ubytovnu. Překvapivě je levnější zůstat v hotelu. Rezervace je nutná předem. Standardní dvoulůžkový pokoj stojí asi 2500 rublů denně.

Pokud volba padla na kemp, pak se můžete přestěhovat do několika desítek. Většina z nich má vynikající zábavní program a vysokou úroveň služeb.

Rest House "Verkhovye" bude stát od 2000 rublů. Za tyto peníze můžete využít kavárnu, saunu, sněžné skluzavky, bezdrátový internet, vybavení pro lyžování.

Ubytování v "Silent Lake" bude stát 600 rublů na osobu. K dispozici je dětské hřiště, vše pro rybaření, chlupatá chovatelská stanice, kavárna.

"Urozero" bude stát 650 rublů. Za tyto peníze můžete využít wellness místnost, půjčovnu sněžných skútrů, lyžařské vybavení, sharabana, nářadí pro zimní rybolov. Rest House "Alekka" bude stát 800 rublů na osobu. K dispozici je kavárna, sauna, krytý altán, gril, půjčovna sportovního vybavení.

Domy a chalupy jsou vhodné pro ty, kteří chtějí soukromí a klid. Pronájem těchto bytů bude stát od 3000 do 15.000 rublů denně. Čím delší je nájem, tím levnější je cena za den.

Jak se bavit v Karélii na Silvestra

Mezi nejvýznamnější zimní aktivity v Karélii patří lyžování, jízda na saních, snowboarding, výlety na saních psů, sněžné skútry a také návštěva místního sídla Santa Clausa.

Nabízí několik sjezdovek:

  • Spassky Guba;
  • Mohyla;
  • Yalgora;
  • Malý medvěd.

Pro rodinnou dovolenou je nejvhodnější Malaya Medvezhka. Má všechno, co s dětmi tráví čas. Ti, kteří jdou do Yalgory, si budou moci užívat sjezdů ze 400 metrů s výškovými rozdíly do 100 metrů. Tato trasa láká milovníky extrémního lyžování. Trasy v Kurganu jsou vhodné i pro trénink profesionálních sportovců. K dispozici je kavárna a dětské kluziště. Trať se táhne 10 kilometrů.

Kromě aktivního odpočinku láká Karelia řadu atrakcí. Mezi nimi jsou jezero Ladoga, Marcial Waters, Onega a Bílého moře petroglyfy, historický komplex "Údolí smrti", Zoo Tři medvědi, ostrovy Valaam, Solovki, Kizhi a další. Karelské vodopády také přitahují pozornost turistů. Je jich více než tucet, ale Girvas je největší a nejslavnější.

Novoroční zájezdy 2019 v Karélii: ceny a funkce

Vánoční zájezdy v Karélii mohou být velmi rozmanité. Standardem tohoto regionu je pětidenní výlet s ubytováním v hotelu v Petrozavodsku. Taková cesta z Moskvy bude stát asi 16 000 rublů na osobu. Seznam služeb zahrnuje stravování, ubytování, všechny druhy zábavy, několik výletů a cestu.

Prohlídky pro rodiny s dětmi navíc zahrnují výlet do zoo, paláce kultury a sídla Santa Clausa. Náklady na takovou cestu do rodiny s jedním dítětem začínají od 35 000 rublů.

Silvestr v hostelu "Engozero" s výlety do Bílého moře (12.31.18-03.01.19) bude stát 22.000 rublů na osobu. Výlet na Karelian Dudu Moroz po dobu 4 dnů s odjezdem 12/30/18, 01/02/19 a 01/05/19 stojí 13 800 rublů. Prohlídka „Magic New Year“ (12/31/18/01/19/19) s ubytováním v hotelu „Peter Inn“ nebo „Karelia“ stojí 18 900 rublů. Nový rok ve stylu "Karjala" vám umožní seznámit se se životem kmene stejného jména. K dispozici je prohlídka od 12/31/18 do 01/03/19 15900 rublů.

Nový rok v Karélii: recenze turistů

Soudě podle recenzí, většina míst pobytu pro turisty uspokojí všechny požadavky.Navzdory absenci obvyklé hlučné zábavy, která je nejčastěji doprovázena Novým rokem, Karelia dává svým hostům spoustu originálních a zajímavých akcí.

V první řadě je radost z komunikace s nedotčenou přírodou. Ti turisté, kteří mohli tento rys regionu ocenit, získali spoustu potěšení. Většina turistů sem chodila žít v dřevěných domech pod širým nebem. Pro Karélii je tato možnost nejlepší, protože umožňuje rozpuštění v atmosféře.

Rezidence Karla Karelského Mraza je samozřejmě nižší než sídlo Velikého Ustyuga. Ale skutečnost, že zde není tak přeplněná, může být vážným argumentem ve prospěch. Pes sáňkování a jízda na saních jsou milovány dětmi všech věkových kategorií. Tato služba je dostupná v Karélii na mnoha místech.

Je důležité pochopit účel takové cesty. Pokud si turista jasně představí, proč by měl oslavovat Nový rok v Karélii, potěší ho výlet. Pro něj je k dispozici zimní pohádka v klíně panenské přírody a v čistém vzduchu.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde