Kde je skutečná magie zimních prázdnin, ne-li v rodišti Santa Clausa! Pro Nový rok a Vánoce přicházejí tisíce turistů do Finska, kde se nachází tajemné Laponsko. Každý chce být součástí zimní pohádky, nebo se na to alespoň podívat jedním okem. Dospělí se radují z návštěvy panství Santa Clausa, a to ne méně než děti. Výlet tedy určitě každému poskytne nejjasnější vzpomínky.

Jak a kde strávit Nový rok 2019 v Laponsku

Ve skutečnosti je Laponsko rozděleno mezi čtyři státy:

 • Norsko;
 • Švýcarsko;
 • Rusko;
 • Finsko

Region se nachází v severní Evropě.

Povinnými vlastnostmi Laponského nového roku budou nadýchané sněhové a polární záře. Skutečný Santa Claus se s dětmi sejde a vezme je do svého kouzelného domova. To poskytne vašemu dítěti vlnu úžasných emocí a zážitků.

Zimní zábava bude pro dospělé zajímavá:

 • psí spřežení;
 • horské lyžování;
 • procházky na sněžných skútrech a sněžných skútrech;
 • jízda na saních sobů;
 • ochutnávka tradičních severních jídel pod širým nebem;
 • chůze na panenském sněhu a mnoho dalšího.

Pohádková vesnice Santa Claus se jmenuje Kayna. Tady, vedle domu, je dílna Santa. V něm spolu se svými stoupenci vyrábí hračky a vánoční dárky pro děti. Vesnici obývají báječní trpaslíci, kteří pomáhají místnímu Mikulášovi ve všem.

Také zde můžete navštívit školu elfů, perníkové cukrovinky, ledový bar a poštu, ze které můžete poslat pohlednici. Nenechte si ujít příležitost jezdit na slavném půlnočním expresu.

Odtud se můžete vydat na výlet do centra Nového roku v Kuopiu, který se nachází na hoře Puyo. Vše kolem bude zdobeno ohromujícím osvětlením, které vypadá zvláště impozantně na pozadí nedotčeného zasněženého lesa. Zde pro diváky bude hrát prezentace, a báječné postavy budou dávat malé suvenýry pro každého hosta. Po takové události budou děti konečně věřit v pohádku a budou žít v očekávání zázraku.

Ubytování a výlety v Laponsku

Nejoblíbenějšími způsoby ubytování zde jsou hotely a malé chaty, z nichž každá je vybavena skutečným krbem. Místnost bude určitě mít malý, zdobený vánoční stromek, v blízkosti kterého, s praskáním polen v krbu, je příjemné se sejít s celou rodinou nebo velkou skupinou přátel. Malé hotely nabízejí pokoje za nižší cenu než velké hotelové řetězce.

Pro ty, kteří chtějí strávit čas v luxusních hotelech, nabízí ubytování ve špičkových hotelech. Jedná se o apartmány nebo apartmány. Je také možné pronajmout luxusní domy s několika pokoji. Je třeba mít na paměti, že to bude ubytování, které bude hlavní položkou výdajů na takovou cestu, proto je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru vhodné varianty a její rezervaci. To by mělo být provedeno nejméně dva měsíce před plánovanou cestou.

Nejlevnější hotely a hotely zahrnují snídani formou bufetu v ceně pokoje. Za příplatek můžete získat tři jídla denně. Ubytování v chatkách a apartmánech nezahrnuje stravu v ceně. Bude se muset organizovat nezávisle.

Prohlídky je třeba zaplatit zvlášť. Nepřehlédněte možnost vidět Laponsko, protože je zde mnoho zajímavých míst. Výlety jsou bohužel drahé.

Mezi oblíbené výlety patří jízda na sněžném skútru. To trvá asi 2,5 hodiny. V tomto procesu si můžete plně vychutnat krásu přírody. Instruktor poskytne turistům všechny znalosti, které potřebují k bezpečné jízdě, a bude celou cestu řídit. Během přestávek můžete pít čaj s cookies a vyfotit.

Alternativou by byl výlet na farmu v Severním Lacku. Zde budou hosté seznámeni s vlastnostmi plemene a jeho zvyky. Komunikace s těmito psy poskytne dětem i dospělým obrovský náboj emocí. Hlavní událostí prohlídky bude výlet do lesa psím spřežením. Také v této prohlídce můžete sedět kolem ohně a jíst smažené finské klobásy.

Ceny za exkurze

 • Exkurze do Rovaniemi: sněžný skútr, sobí a sáňkařská safari - od 99 eur;
 • Polární expres: trasa 3 dny v Petrohradu-Rovaniemi-Petrohrad - od 199 eur;
 • Prohlídka Laponska: 5 dní, ubytování v severním Finsku, výlet do vesnice Santa Claus - 269 eur;
 • Království polární noci: 4 dny, St. Petersburg-Kempele-Oulu-Kemi-Rovaniemi-vesnice Santa Claus-Kajaani-Petrohrad - od 299 eur;
 • Laponský zázrak: 5 dní, Petrohrad-Oulu-Rovaniemi-Petrohrad - od 320 eur;
 • Noční expres ve Vuokatti a Rovaniemi: 4 dny, dovolená v lyžařském středisku - od 342 eur.

Recenze turistů, kteří navštívili Nový rok v Laponsku

Téměř všechna hodnocení novoroční dovolené v Laponsku jsou nadšená. Turisté jsou jednomyslní, že místo je opravdu báječné a slavnostní.

Mezi nedostatky poukazují hosté na nedostatek přání finských zaměstnanců v sektoru služeb Rychlost není jejich silnou stránkou.Také, někdo věří, že obchody se suvenýry, snack bary a kiosky s obvyklými slavnostní nápoje nestačí.

Někteří turisté neměli štěstí a místo sněhu pršelo, což zkazilo dojem zimních prázdnin. Navíc, jako jeden, každý se doporučuje připravit se na vysoké náklady a vzít s sebou více peněz. V Laponsku je spousta zábavy, ale za všechno musíte platit zvlášť.

Turisté doporučují navštívit sněhulák, ledový hotel, ledový bar a ledovou skluzavku. Živé sáňkařské jízdy jsou měřeny v kilometrech. Obvykle 1 km na jelena trvá 15 minut. Stejný výlet trvá dvoukilometrovou sáňkařskou jízdou s Huskies.

Laponsko je místo, kde můžete navštívit alespoň jednou. Tyto dojmy, které děti obdrží z cesty, stojí za to, aby trávili čas a peníze. Neexistují žádné analogie takové cesty na světě. Výjimkou možná bude zbytek Veliky Ustyug, ale rozdíl mezi cestami je hmatatelný.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde