Korejská automobilka na autosalonu v Detroitu představila nový fastback s názvem Stinger. Model 2018 je pro Kia zcela novou pobočkou a je nejrychlejší, nejsilnější v historii společnosti.

Slovo fastback neznamená určitý typ těla, je to spíše rys technického provedení automobilu, který je použitelný na různé typy těl, ale často je to liftbacks a hatchbacks. Znakem tohoto vozu je šikmá střešní čára karoserie, která plynule přechází do zadní části vozu. Ve většině případů výrobci automobilů odkazují svůj model na tento typ, aby zdůraznili sportovní směr a osobnost modelu.

Nový Stinger obdržel nejen novou konstrukci karoserie, ale i mnoho technických inovací, které přivedly auto na jinou úroveň.

Exteriér

Vzhled vozu je jednou z jeho hlavních výhod. Exteriér novosti pohltil všechny pozitivní vlastnosti a vlastnosti značkových sportovních automobilů, ale auto zůstává rozpoznatelným korejským a zároveň neuvěřitelně krásným fastbackem.

Stringer vzorek 2018 obdržel mírně zvýšenou dlouhou kapotu. Optika získala tvar kapek a LED design. Přední nárazník malé velikosti obdržel klasickou mřížku a stylové aerodynamické výklenky s otvory pro další přívody vzduchu.

Na straně vozu se také dostalo jakéhosi sportovního směru. Všechny detaily jsou zaměřeny na to, aby byla poskytnuta nová rychlost a sportovní důvěra. Oblouky kol se ukázaly být poměrně velké a pod nimi jsou kola s 18palcovými koly. Přední křídla Stinger jsou vybaveny vzduchovody, střešní linie je charakteristická pro fastbeeks a vyznačuje se hladkými přechodovými čarami. Boční zrcátka mají stříbrnou barvu a speciální aerodynamický tvar.

Zadní část vozu se vyznačuje velkými reliéfními nárazníky a úzkou LED optikou. Spodní část vozu zdůrazňuje černou zástěru, která obdržela dvojité výfukové difuzory s chromovaným lemováním.

Stingerův interiérový design 2018

Uvnitř vozu se dostalo řady konstrukčních řešení zaměřených na co nejmodernější vůz. Pro interiérové ​​vybavení byly použity pouze vysoce kvalitní materiály, včetně:

 • měkký plast;
 • leštěný kov;
 • uhlíkové vlákno;
 • kůže

Volant multifunkčního provedení obdržel originální sportovní formu a tříramenný vzhled. Bezprostředně za ním byl instalován informační panel s přístrojem s palubním počítačem a velkým monitorem vybaveným analogovými váhami. Středová konzola je vybavena 7palcovou dotykovou obrazovkou, která je bezprostředně pod ní, tříkolovým deflektorem klimatického systému. Pod deflektory jsou tlačítka a ovládací prvky pro ovládání audiosystému a klimatizačních zařízení. Velkolepé pokračování se stává velkým tunelem, kde jsou formy pro instalaci brýlí a řadicí páky.

Pro pohodlné ovládání je většina kláves osvětlena, takže můžete intuitivně navigovat ve tmě. Autosedačky jsou nízké, což klade důraz na sportovní vozy třídy. Je třeba poznamenat, že sedadla byla velmi pohodlná díky speciálnímu anatomickému tvaru s výraznou boční podporou. Sedadla první a druhé řady se ukázala být zcela funkční díky funkcím vytápění a větrání, což činí cestu poměrně pohodlnou a ne příliš únavnou. LED lampy byly použity pro osvětlení, jejich barva může být vybrána při nákupu auta.

Technické parametry novosti

Stingerovy rozměry:

 • délka - 4830 mm;
 • šířka - 1870 mm;
 • výška - 1400 mm;
 • rozvor - 2910 mm;
 • světlá výška - 150 mm.

Základní verze vozu bude mít pohon předních kol, plné bude k dispozici pouze jako volitelný doplněk. Kromě toho bude verze fastback s pohonem všech kol vybavena speciálním zařízením zodpovědným za dynamické rozložení točivého momentu mezi koly. Díky této funkci se maximalizuje uchopení a úroveň krouticího momentu se upraví v závislosti na vozovce a jejích podmínkách.

Používají se adaptivní tlumiče nárazů nezávislé na podvozku. Brzdy - ventilovaný kotouč.

Motory, které budou instalovány na novém Stingeru:

 • benzín V4 s objemem 2 litry, turbodmychadlo poskytuje výkon 255 koní;
 • řada šest benzínových motorů s dvojitým turbodmychadlovým systémem. Výkon motoru je 3,3 litru a výkon 365 koní.

Převodovka - 8stupňová automatická převodovka s elektronickou regulací. Pracuje v 5 režimech, je možné nastavit rychlost řazení a rychlost reakce plynového pedálu.

Začněte prodej a cenu

Novinkou bude první nákup v zemích Ameriky, zahájení prodeje je plánováno na prosinec 2017. Po tom, Stinger se objeví v Evropě, ale toto je už ne do ledna 2018.

Když je novinka v prodeji na domácím trhu neznámá, korejská společnost říká, že se úzce podílí na přizpůsobení vozu podmínkám a silnicím Ruské federace. Náklady na základní verzi modelového automobilu 2018 se zastavily kolem 40 tisíc dolarů, cena top verze zůstává neznámá.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde