Obsah:

 1. Cesta do altaj
 2. Altajské klima
 3. Aktuální průměrné ceny za dovolenou v Altaj v roce 2019
 4. Co dělat v Altaj v létě 2019
 5. Rekreační a jiné ubytovací metody
 6. Horské Altaj pro děti
 7. Recenze a rady zkušených turistů o Altai

Zbytek v Rusku je velmi mnohostranný. Zde si můžete lehnout na horkém slunci a přímo tam na druhé straně země zamrznout v mrazivém dešti. To znamená, že si můžete vybrat místo odpočinku pro každý vkus.

Samostatně musíte mluvit o Altajských horách. Jedná se o nádhernou krajinu, léčivý vzduch a dostatek příležitostí pro zábavu.

Cesta do altaj

Turisté se mohou snadno dostat do regionu letadlem, vlakem nebo autobusem. Letadlo letí do Gorno-Altaisk a Barnaul, odkud je třeba jet autobusem. Pozemní komunikace mezi Gorny Altai a Novosibirsk, kde letadla často létají, je také dobře zavedená. Ale cíl z tohoto místa bude muset trvat mnohem déle. Nejčastěji je z letiště zajištěno další cestování. Ale vždy existuje alternativa.

Altajské klima

Důležitým faktorem pro turisty je klima místa. Ani v létě nebudou Altajské hory nabízet plnohodnotnou plážovou sezónu. Ostře kontinentální klima poskytuje krátké, poměrně teplé léto a dlouhou studenou zimu. Bohužel, i v létě, teplota vzduchu zřídka stoupá nad 15 stupňů plus plus.

Počasí v horském regionu je velmi variabilní. Za teplého slunečného dne může spadnout chladný déšť. Teplé oblečení by proto mělo být vždy připraveno, i když je uprostřed léta.

V zimě na svazích Altaj, jen pro lyžaře a snowboardisty. Ale léto je stále vrcholem turistické sezóny. Hlavním kontingentem místa jsou obyvatelé Novosibirska, Omska, Kemerova a Tomska, stejně jako turisté z Krasnojarsku a Altajského kraje. Ze vzdálenějších regionů sem přicházejí zřídka.

Plážová sezóna v Altai je velmi relativní pojetí. Pokud se voda v jezerech stále otepluje v polovině léta, pak v řekách je to více než 17 stupňů, plus byste neměli čekat. Proto sem jezdí jen extrémisté a zpevňující milovníci. Turisté tráví většinu času na výletech a procházkách, pro které je nejvhodnější průměrná letní teplota místa.

Aktuální průměrné ceny za dovolenou v roce 2019 v Altaj

Cenová politika v pohoří Altaj je velmi atraktivní. Zde si můžete odpočinout mnohem levněji než na Krymu a dalších oblíbených ruských střediscích. Výběr standardní prohlídky po dobu 4 dnů by měl připravit 16.500 rublů. Chcete-li zde odpočívat 12 dní s plnou penzí a výlety, musíte zaplatit 35.000 rublů. Kromě toho budou mezi výlety probíhat rafting na řece a jízda na koni nebo na kolech.

Důležitou součástí nákladů bude cesta. Z nejbližších oblastí se sem dostanete asi za 1800 rublů Pokud musíte letět v letadle, bude to stát jen 11 000 rublů.

Rekreační zařízení zůstávají po mnoho let nejoblíbenějším způsobem ubytování v Altai. Žijí zde pro dva v průměru 1200 rublů za den. Chcete-li ušetřit peníze, můžete zůstat v kempu. To bude mít hodnotu asi 400 rublů. Soukromý sektor nabídne místnost za cenu 300 až 700 rublů denně.

Při výběru kempu se můžete spolehnout na místní jídlo. To bude stát v průměru 800 rublů za den. Průměrná kontrola v kavárně bude minimálně 300 rublů. Pokud je v rekreačním středisku kuchyň, pak nejlevnější variantou by bylo vlastní vaření. Na turné je třeba naplánovat v nákladech od 900 do 2000 rublů za každého. Pokud máte dostatek znalostí a dovedností, můžete si tuto oblast prohlédnout sami. To bude obecně zdarma.

Co dělat v Altaj v létě 2019

Zde je vše možné najednou. Estetický požitek z pohledů je dokonale kombinován s extrémními sporty a dovolenou na pláži s rozšířením obzoru. Výlety v této oblasti jsou rozmanité a zajímavé. Umožňují vám seznámit se s historickými památkami regionu. Například studijní program určený pro 8 dní vám umožní vidět slavné jezero Teletskoye, navštívit rodnou vesnici Vasily Shukshin, Geysernoe Lake, skalnatý ostrov Patmos a mnoho dalšího. V rámci prohlídky se můžete vydat na turistické stezky, užívat si klidu a jezdit na lodi.

Další prohlídka "Altai průzkum" je určen pro 11 dní. Zahrnuje návštěvy ve všech klimatických pásmech regionu. Také v programu jsou důležité pro Altaj přírodní a archeologické body. Náklady na tuto cestu je 35 900 rublů.

Pěší túra do jezer Multinsky je navržena na 12 dní a stojí 22 000 rublů. Jezdecká jízda bude stát mnohem více, protože zahrnuje školení a komunikaci s těmito krásnými zvířaty.

Rafting (rafting na horské řece) je poměrně extrémní druh. Takové náročné a originální turné však bude letos v létě nabídnuto turistům. K dispozici jsou 4 typy složitosti tras. Tedy i začátečníci budou schopni nějakým způsobem dokončit celou trasu.

Bezpečnější alternativou raftingu budou cyklistické výlety. To může být samostatná prohlídka i část kombinované cesty.

Mezi hlavní zajímavosti regionu patří:

 • Belukha Mountain;
 • Jezero Teletskoye;
 • Ostrov Patmos;
 • Karakolská jezera;
 • Dolní řeka Katun;
 • Jezero Great Spring;
 • Denisova jeskyně;

Kombinovaná jízda na koni na 12 dní u většiny z těchto atrakcí bude stát 31.500 rublů.

Rekreace a další ubytování v Altaj v létě 2019

V Altai můžete najít způsoby, jak zapadnout do kapsy. Nejoblíbenější jsou ale rekreační střediska. Je jich více než 130. Většina z nich jsou letní možnosti. To jsou dřevěné domy a kempy. V TOP jsou tyto základy:

 • „Tursib“ - obrovské území, zábavní park, bazén, vodní park, dvě restaurace, půjčovna sportovního vybavení, pole pro fotbal, basketbal, volejbal, cena od 4200 za den na osobu;
 • "Globus" - březový háj, jezero Aya, odpočinek na pláži, dětské hřiště, altány s grilem, rekreační středisko, pokoje "ekonomika" a "luxus", cena od 1200 rublů denně pro dva;
 • "4 Seasons" - levný on-site restaurace, výlety, venkovní bazén, cena od 1400 rublů;
 • "Lesovichek" - kempování, možnost rozpočtu, kapacita až 200 osob, pronájem sportovního vybavení, výlety, jízda na koni, rafting, od 400 rublů denně.
 • "Maryin Island" - umístění na ostrově, lázně, zdravotní středisko, dietní strava, minerální pramen, od 650 rublů za den;
 • "Říše cestovního ruchu" - verze pro mládež, vodní zábavní komplex, bar, noční klub, se nachází na jezeře Aya, od 1600 rublů denně pro dva;
 • „Altai Resort“ - 5hvězdičkový hotel, dětské dílny, dětský zábavní komplex, restaurace, zdravotnické centrum, lázeňské procedury, od 12 000 rublů denně pro dva;
 • "Katunskie Terema" - základní ekonomická verze, jízda na koni, dětské hřiště, sauna, kavárna, od 6000 rublů pro dva na 7 dní;
 • "Altika" - eko-hotel, prostorné pokoje, veškeré vybavení na pokoji, mini-bar, vlastní restaurace, SPA centrum, aktivní výlety, od 4500 rublů za den pro dvoulůžkový pokoj;
 • "Merry Roger Bay" je nejlepším místem pro rekreaci dětí, bazén, tobogány, herní bludiště, výlety do džípů a čtyřkolek, na koních, rafting, od 2250 rublů denně.

Horské Altaj pro děti

Ti, kteří chodí odpočívat s dětmi, si musí vybrat speciální rekreační střediska se speciální zábavou a jídlem. Zábava by měla být mírně extrémní, jídlo - dieta a plážový odpočinek. Altajské klima je pro to obzvláště vhodné.

Ti, kteří sem přišli se svými rodinami, by si měli být vědomi několika míst v Altaj, které mohou významně vyzdobit a rozšířit svou dovolenou s dětmi. Například zábavní komplex "Rublevka" je pozoruhodný pro umělé jezero, které se nachází ve středu území. Celý obvod jezera je pláž. Samotná nádrž je mělká a teplá, což je dokonale kombinováno s dětským odpočinkem. Také v kruhu jsou všechny druhy zábavního vybavení.

Tyrkysová Katun má také vlastní umělé jezero. K dispozici je aquapark a odtud se můžete vydat na výlet.

Jezero Aya je také vhodné pro rodiny s dětmi, protože voda v něm je dobře vyhřívaná. Kolem nádrže je dobře rozvinutá infrastruktura, která vám umožní vybrat si ubytování pro Vaši rodinu se všemi nezbytnými podmínkami.

Zajímavosti v obci Chemal shromáždit kolem něj téměř všechny děti z regionu. Je zde spousta bastardů, houpaček, kruhových objezdů, lanového parku a skallodrmu.

Chata „Jolly Roger Bay“ je zaměřena na rodinnou i dětskou rekreaci. K dispozici je bazén, hřiště a dětské pokoje, dostatek zábavy a dobře organizovaná práce animátorů.

„Jeho panství“ je dalším kempem pro rodinné dovolené. Místo je poměrně klidné a dokonce i na samotě, což vám umožní strávit čas s komfortem i pro rodiny s velmi malými dětmi. Na území jsou tři bazény.

Všechny tyto informace vám umožní získat maximální užitek a radost z cesty.

Recenze a rady zkušených turistů o Altai

Zbytek v Altaj je velmi specifický. Vyžaduje zvláštní přístup, náladu a přípravu.Zkušení turisté doporučují vybrat správnou obuv. V žádném případě by to nemělo být nové. Boty se musí nejprve roztáhnout a natáhnout. Kromě tenisek mohou být užitečné i gumové boty. Pokud nejsou žádné, pak musíte vzít náhradní pár tenisky nahradit mokré.

Pro koupání v místních vodách je třeba vyzvednout boty, které se hodí těsně na nohu a neklouznou, protože dno a břeh je zde skalnatý. Tam jsou docela ostré balvany.

Vzhledem k tomu, slunce v Altaj nejvíce často hoří nemilosrdně, je nutné zásobit na opalovací krém a pokrývky hlavy. Také nezapomeňte vzít lékárničku s maximální sadou prostředků pro každou příležitost.

Je důležité vzít si s sebou teplé oblečení i v létě. Proměnlivé počasí může s sebou přinést poměrně chladný déšť a severní vítr. Dlouhé teplé kalhoty. Bundy a svetry budou cestou.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde