Obsah:

 1. Cesta do Bajkalu
 2. Jak vytvořit rozpočet
 3. Výhody a nevýhody
 4. Recenze
 5. Rekreační zařízení
 6. Dovolená u jezera Bajkal 2019 "all inclusive"

Cesty v Rusku jsou každým rokem stále populárnější. Snad zvýšený zájem je spojen s uvědoměním obyvatel země celé exkluzivity krás regionu. Není vyloučeno, že turisty přitahují výrazně lepší podmínky, za kterých se mohou dostat do své země.

Jezero Bajkal se stalo jedním z unikátních a výjimečných turistických míst. Přijíždějí zde jak aktivní milovníci volného času, tak ti, kteří upřednostňují volnou zábavu. Břehy jezera, někdy skalnaté, někdy písčité, se staly vynikajícím místem k odpočinku. Starobylé tajgy, cedry a modříny dávají tomuto místu zvláštní jedinečné kouzlo.

Vrcholem sezóny na Bajkalu je léto a první měsíc podzimu. Také malý příliv turistů obvykle dochází od ledna do března.V této době jsou zde nejoblíbenější milovníci extrémní zábavy, rybaření na ledě, fotografové a znalci zasněžené krásy nejčistšího jezera a okolní přírody.

Cesta do Bajkalu

Nejvhodnější je začít cestu z Irkutska přímo do Bajkalu. Zde je největší dopravní uzel v okrese - letiště, nádraží, autobusové nádraží, silniční křižovatky. Alternativou by bylo Ulan-Ude, Severobaikalsk a Slyudyanka. Nejrychlejší let, vlak nebo autobus trvá několik dní od turisty. Obrovské vzdálenosti a ne vždy dobré roadbed bude pohybovat autem zde bolestivé pro řidiče a jeho cestující.

Ti, kteří již dosáhli výše uvedených bodů, se mohou dostat do Bajkalu autobusem nebo minibusem. Můžete také využít služeb lodi nebo Circum-Baikal Express.

Jak vytvořit rozpočet?

Turisté musí být připraveni na to, že odpočinek na jezeře Bajkal bude vyžadovat značné investice. Pro srovnání můžeme jako příklad vzít výlet do exotické země na týden v systému „all inclusive“, včetně letů.

Například let z Moskvy do Irkutska bude stát kolem 23 000 prohlídek. 3.5 denní přeprava vlakem bude stát 3.500 rublů na rezervovaném sedadle a 7.500 rublů v prostoru.

Ubytování v rozpočtovém segmentu bude stát od 800 rublů na osobu. Nejčastěji se jedná o penziony a rekreační střediska. 3 hvězdy hotely budou vyžadovat vyložit od 1700 rublů. Vyšší úroveň komfortu bude stát od 5000 rublů.

Je také možné pronajmout celý dům tří pokojů za částku 15.000 rublů. Životní náklady v každé z možností budou přímo záviset na sezóně. V hlavní sezóně se množství může zvýšit až dvakrát. Je lepší si rezervovat pokoje předem, na základě zpětné vazby od předchozích zákazníků.

Kromě výše uvedeného stojí za to, abyste si v rozpočtu užili zábavu:

 • výlet lodí - 500 rublů;
 • návštěva supermarketu - 700 rublů;
 • Muzeum dřevěné architektury - 150 rublů;
 • výlety různých druhů - 500-3000 rublů.

Jídlo je také důležitým faktorem ve věci dobrého odpočinku. V průměru v kavárně v blízkosti Bajkal můžete jíst za 350-500 rublů na osobu. Neměli byste očekávat gastronomická mistrovská díla - místní jídlo je pro obyvatele jednoduché a známé. Mezi nejoblíbenější místní jídla patří tzv. Sibiřský knedlík. Mezi lahůdky byste si měli vybrat omul, který si můžete koupit přímo od rybářů.

Výhody a nevýhody odpočinku

Stejně jako každé jiné místo odpočinku má Bajkal pozitivní i negativní stránky, z nichž většina je nejednoznačná. První věc, která přitahuje turisty je panenství přírody a jeho velkolepost. Zdá se, že na některých místech noha osoby nezkročila. Část pobřeží je nepřístupná pro dopravu, takže příroda zde zachovala svou původní krásu.

Četné základy a hotely jsou jednoznačnou výhodou tohoto místa. Z nich si můžete vybrat přesně to, co je vhodné ve všech ohledech. Bohužel jen malá část z nich se může pochlubit slušnou úrovní služeb.

Odpočinek na jezeře Bajkal je vhodný pro ty, kteří hledají klid a harmonii. Zde si můžete odpočinout od shonu každodenního života. Pomalost procesů a ohlušující ticho přitom nemusí potěšit fanoušky stran a podobných událostí. Rozhodnou se, že to bylo jen nudné.

Voda v místních vodách je vždy studená, jen málokdo se odváží plavat zde. Můžete hledat malé stojaté vody a zátoky, kde bude voda mírně teplejší. Období plážové dovolené na Bajkalu je velmi krátké. Zbytek času studených větrů.

Po turistické sezóně zůstávají v místech všeobecné návštěvy hory odpadků. Místní není ve spěchu vyčistit. Kromě toho, Baikal je velmi těžké relaxovat s dětmi. Navzdory všem pokusům organizátorů zájezdů a majitelů hotelů vytvořit dětský volný čas, ne každý najde něco, co má dělat. Také měnící se počasí a velká vzdálenost k místu odpočinku nejsou v rukou rodičů.

Hodnocení hostů

Pokud dáte dohromady mnoho recenzí turistů, můžete zdůraznit následující:

 • trajekt funguje pouze v teplém období a sbírá obrovské fronty;
 • můžete ušetřit pronájem soukromého bydlení od místních obyvatel;
 • strana jezera blíže k Ulan-Ude je výhodnější pro rekreaci z mnoha důvodů;
 • existuje příliš málo lékáren a obchodů, je lepší vzít s sebou vše, co potřebujete;
 • volně žijící zvířata nesou nebezpečí ve formě zvířat a hmyzu;
 • předměty musí mít teplé oblečení;
 • nejrozvinutější infrastruktura v obci Listvyanka;
 • nejmalebnější objekty přírody jsou nejdále od velkých sídel;
 • s dětmi je nejlepší odpočívat v Mandarkhan Bay.

Zbytek na Bajkalu 2019: ceny, rekreační střediska a další způsoby ubytování

Infrastruktura regionu se každým rokem stává stále více rozvinutou: existuje více a více nových míst pro ubytování. Pro turisty:

 • hotely;
 • hotely;
 • rekreační střediska;
 • chaty;
 • penziony;
 • chaty a jurty.

Nejoblíbenější jsou rekreační střediska.

Rekreační středisko Circum-Baikal

Toto rekreační středisko má malou velikost a nachází se nedaleko stanice Bajkal. Nabízí nádherný výhled na jezero. I přes odlehlé místo je vše, co potřebujete pro pohodlí. Nabízí dobře upravený prostor, gril, saunu, bazén, tenisový kurt, zábavu pro děti a další. Zde si můžete objednat jídlo podle vašich představ. Umístění na vrcholu kopce komplikuje cestu na místo, ale hosté jsou nabízeny převod za cenu 200 rublů. Ve dvoulůžkovém pokoji můžete ubytovat 1800 rublů denně.

Rekreační středisko "Solar"

Toto rekreační středisko se nachází pouhých 700 metrů od jezera. Nabízí srubové domy, terasy, upravené území, pláž, restauraci. Zde si můžete rezervovat výlety. V seznamu možných zábav jsou stolní tenis, rybaření, trekking. Dvoulůžkový pokoj stojí 3000 rublů denně.

Rekreační středisko „Dariana Club“

"Daryana Club" se nachází 500 metrů od jezera Bajkal. V upraveném areálu jsou pěkné dřevěné domy. Místní kuchaři nabídnou chutné a kvalitní jídlo. Cena ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (3000 rublů) zahrnuje polopenzi. Mezi nevýhody patří zajištění pohodlí na ulici.

Chata "Listvyanka"

Originál a originál budou odpočívat v chatě "Listvyanka". Mezi nevýhody patří potřeba vylézt na kopec. Zbytek hotelu způsobuje pouze pozitivní emoce. Pokoje mají vlastní koupelnu. I turisté zde přitahují nádherný výhled z oken. Na přání hostů zde můžete ochutnat pravou sibiřskou kuchyni. Pro dvoulůžkový pokoj bude muset zaplatit 3500 rublů.

Chara “Chara”

Na břehu Malého moře stojí jezero Bajkal s řadou elegantních dřevěných domů. Tento hostel "Chara". Každý z domů je vybaven samostatným topením. Můžete si vařit vlastní jídlo nebo využít služeb místních kuchařů. K dispozici je také tenis, kulečník, kino, sauna a bazén. Odtud si můžete rezervovat prohlídku ze širokého spektra. Ubytování v rozpočtu segment základny bude stát od 1600 rublů. Samostatné pohodlné domy mohou stát až 7000 rublů za den na dům. Mohou ubytovat 2-3 osoby.

Dovolená u jezera Bajkal 2019 "all inclusive"

Místní all-inclusive systém je často prohlídka, která zahrnuje ubytování, stravování a všechny druhy výletů. Možnosti jsou rozmanité, což umožňuje zvolit, co je vhodné pro každý vkus, fyzickou zdatnost a kapsu.

 • "Altai náhrdelník" - prohlídka zahrnuje 10 dní. Přibližná cena pro dva od 88.000 rublů. Program exkurzí zahrnuje návštěvy údolí Karakol, pohoří Belukha, Katunského a Terektinského hřebene, Teletskoye jezera, řeky Katun. Má být umístěna v hotelu „Uch-Enmek“.
 • "Altai Odyssey" je určena pro 8 dní. Prohlídka zahrnuje návštěvu biosférické rezervace Altai, hory Sinyukha, letoviska Belokurikha, jezera Teletskoye a jezera Manzherok a dalších zajímavých míst. Hosté budou ubytováni v hotelu "Neo".Tato cesta bude stát asi 75.000 pro dva.
 • Altai Light trvá 8 dní. Jeho cena začíná od 84.000 rublů pro dva. Prohlídka zahrnuje návštěvu přírodní rezervace Altai, vesnice Artybash, hory Sinyukha, jeskyně Tavdinsky, ostrov Patmos a další. Turisté budou žít v GLK "Manzherok".

Cena prohlídky nezahrnuje let. To by mělo být vzato v úvahu při výběru cesty a plánování rozpočtu na odpočinek.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde