Hurghada správně nese název nejoblíbenějšího egyptského letoviska. A to vše díky tomu, že turistická sezóna zde nikdy neskončí. Výlet zde může být k dispozici i pro cestovatele, kteří dávají přednost rozpočtovým svátkům. Kromě ideálních podmínek pro rodinnou dovolenou budou turistům nabízeny aktivní zábavy a plážové párty.

Jak se tam dostat

Dnes vám každá cestovní kancelář nabídne jízdenku do Hurghady s all-inclusive dovolenou. Náklady na tyto výlety mohou začít od 46 tisíc rublů. Ti, kteří dávají přednost cestování nezávisle, budou vždy moci koupit letenku z Moskvy nebo Petrohradu na přímý let do Hurghady. Vstupenky stojí asi 350 dolarů.

Z letiště do města jezdí minibus. Cena vstupenky je asi 35 rublů. Pro ty, kteří s sebou nesou velké množství zavazadel, to však bude nepohodlné. V tomto případě je lepší postarat se o převod ještě před cestou a objednávkou na internetu kyvadlový autobus za 140 rublů nebo auto za 600 rublů.Můžete také opustit letiště taxíkem za 180-250 rublů.

Ceny za dovolenou v Hurghadě v roce 2018: hotely, all inclusive

Celé pásmo hotelů, dlouhé 50 km, se táhlo podél celého pobřeží Rudého moře. Většina z nich jsou 4 a 5 hvězdičkové hotely s vlastní pláží. Životní náklady v nich začínají od 1600 rublů denně. Cena pokoje obvykle zahrnuje snídani.

Ti, kteří preferují nejlepší služby, by si měli vybrat hotel, náklady na bydlení, ve kterém začíná od 2300 rublů. Obvykle nabízejí dobré podmínky pro sport, půjčovnu kol, večerní zábavu a další zábavu. Pro děti v těchto hotelech je k dispozici aquapark a herny.

Životní náklady v hotelu střední třídy (3 hvězdy) začínají od 1000 do 1600 rublů za den. Pokud jste připraveni obětovat blízkost hotelu k moři, pak si můžete vyzvednout levný 2 hvězdičkový hotel daleko od pobřeží. Zde najdete pokoje pro 600-800 rublů denně.

Mnoho hotelů nabízí svým hostům all-inclusive systém. Ale i když na Vámi zvoleném místě není nic takového, nebudete moci v Hurgadě hladovět. Středisko nabízí turistické restaurace pro každý vkus a rozpočet. V turistických oblastech mnoho institucí, které nabízejí evropské, japonské, středomořské a další kuchyně. Zejména mezi cestovateli jsou oblíbené restaurace národní kuchyně, ve kterých čekají na tradiční orientální chuť.

Ti, kteří dávají přednost rozpočtovým institucím, by měli najít mezinárodní sítě ve městě - KFS, Pizza Hut, Sinnabon, atd. Zde můžete jíst za 300-600 rublů.

Komplexní oběd ve střední úrovni restaurace bude stát turisty 800-900 rublů pro dva. Průměrný účet v drahých restauracích v Hurghadě obvykle nepřesahuje 1700-2800 rublů.

Dovolená na pláži v Hurghadě 2018

Středisko je již dlouho oblíbeným cílem turistů. Pobřeží je poseté jemným pískem. Vstup na pláže Hurghady se však platí - od 50 do 420 rublů.

Nejdražší pláže jsou Old Vic a Dream Beach. U vchodu zde bude muset zaplatit nejméně 350 rublů. Pro tyto peníze budou rekreantům nabídnuty lehátka, deštník, ručník, hřiště na hry a další vybavení. Na těchto plážích je vždy dokonalá čistota a personál pečlivě zajišťuje, aby byl vstup do moře očištěn od korálů a kamenů. Turisté s dětmi raději chodí do Starého Vic, protože tam je mírný vstup do vody, a moře samotné je mělké.

Pracovní doba většiny pláží letoviska od 7:00 do 19:00.

Milovníci párty si užijí 24hodinovou pláž Mojito. Odpoledne se můžete opalovat, vydat se na výlet lodí nebo sportovat. A po západu slunce na pláži Mojito pláž začíná. Během dne stojí zde vstup cca 125 rublů. Cena za návštěvu ve večerních hodinách závisí na zábavním programu.

Jednou z nejvzdálenějších pláží je Paradise Beach. Vstup zde stojí 70-110 rublů. Ale navzdory tomu je vše, co potřebujete pro kvalitní dovolenou - lehátka, slunečníky, dětské hřiště, půjčovny katamaránů a další plážové aktivity.

Rudé moře je považováno za jedno z nejlepších míst pro potápění. Dominantou je rozmanitý spodní reliéf, barevné korály a ryby. Proto jsou v Hurghadě desítky potápěčských klubů, mezi nimiž jsou ruština. Někteří z nich nabízejí turistům možnost jít na potápěčské safari.

Náklady na potápění budou záviset na úrovni tréninku potápěče a organizaci samotného potápění. Program pro začátečníky se dvěma ponory bude asi 2100-2300 rublů. Ti, kteří nejsou potápěči poprvé, potkají 1400-1600 rublů. Chcete-li absolvovat speciální školení a získat certifikát, musíte zaplatit 11200-12600 rublů.

Zábava a atrakce resortu

Turisté, kteří se chtějí seznámit s kulturou místního obyvatelstva, by měli jít do Starého Města. Kromě mnoha historických památek, tam je velké množství obchodů se suvenýry a kaváren.

Na území starého města se nachází hlavní a největší mešita města - El Mina, stejně jako křesťanský koptský kostel.

Ti, kdo se chtějí seznámit s jedinečnou povahou Rudého moře, by měli jít do Muzea mořské biologie. Zde je obrovská expozice korálů, ryb a rostlin moře.

Poté, co se seznámili s historií a architekturou střediska, mohou turisté jít na výlet lodí na ostrov Giftun nebo se vydat na poušť na brouky.

Centrem turistického života Hurghady byl Sheraton Street, který spojuje nábřeží s historickou částí města. Je to vždy přeplněné.

Odpočívejte v Hurghadě s dětmi

Hurghada může být nazývána ideálním místem pro cestování s dětmi. Většina hotelů má speciální zábavní místnosti pro děti. Na plážích často nastavte tobogány a kolotoče.

Sea Life Hotel je akvárium, které obsahuje obrovskou sbírku mořských ryb, chobotnice, sasanek, korálů a dalších volně žijících živočichů. Akvárium místnost má skleněné stěny a strop, přes které můžete pozorovat mořských obyvatel.

V paláci zvaném Tisíc a jedna noc se můžete ponořit do orientálního příběhu. Pravidelně pořádá přehlídky, které dávají dospělým a dětem nezapomenutelný zážitek.

Výhody a nevýhody ostatních

Pokud jde o výhody odpočinku v Hurghadě, rád bych poznamenal:

  • dostupné ceny zájezdů;
  • možnost relaxovat na plážích Hurghady po celý rok;
  • elegantní, pohodlné pláže;
  • výborné potápěčské podmínky;
  • širokou škálu zábavy a exkurzí;
  • možnost kombinovat dovolenou na pláži s výlety, aktivní zábava a nakupování.

Existují však určité nevýhody. Mezi nimi turisté vydávají:

  • kultura místního obyvatelstva se výrazně liší od známých turistů;
  • Na ulicích turistů čekají na otravné obchodníky, kteří mohou záměrně nafouknout hodnotu svého zboží.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde