Kislovodsk je jedním z nejznámějších a největších a dobře vybavených lázeňských středisek na území Stavropolu. Své hosty přijímá více než století a půl. Nicméně ani na vrcholu sezóny na ulicích nejsou žádné davy turistů. Kislovodsk se nachází v údolí řek Olkhovka a Berezovka, které jsou ze všech stran obklopeny Kavkazem. Najednou zde odpočívali Puškin, Lermontov, Tolstoy, Gorky, Čechov, Rimský-Korsakov, Chaliapin a další slavné osobnosti.

Jak se tam dostat

Vzhledem k tomu, že Kislovodsk má zvýšenou popularitu mezi rekreanty, nedostane se sem z žádného velkého města Ruska. Nejrychlejší cesta je letadlem. Nejbližší letiště Kislovodsk se nachází v Mineralnye Vody. Každý den sem létá asi 15 letů z Moskvy. Cena vstupenky je od 2600 rublů. 3 lety odlétají denně z Petrohradu.Cena vstupenky - od 6800 rublů. Z letiště do města se dostanete autobusem. Cena vstupenky je asi 100 rublů. taxikáři nabízejí se dostat do resortu za 800 rublů.

Dalším způsobem, jak se dostat do Kislovodsk je vlakem. Cena vozu druhé třídy je od 3 695 rublů, kupé je od 5 850 rublů.

Kromě toho jezdí pravidelná autobusová doprava z Moskvy. Cena vstupenky od 2065 rublů. Ti, kdo chtějí používat osobní auto, by měli jet po M4 a M6.

Zbytek v sanatoriu Kislovodsk

Na území Kislovodska působí velké množství sanatorií a penzionů, kde se zabývají léčbou a prevencí onemocnění trávicího ústrojí, dýchacích cest, oběhového systému, močových cest a alergií. Pro tento účel je široce používána minerální voda Narzan, která může mít jiné složení. Celkem je v Kislovodsku otevřeno 10 zdrojů.

Kromě léčivých minerálních vod je zde využíváno zvláštní klima regionu. Dávkované procházky jsou zvláště užitečné pro pacienty s onemocněním kardiovaskulárního systému.

Nejoblíbenější sanatoria v Kislovodsku jsou:

  1. Sanatorium pojmenované po Ordzhonikidze. Nachází se na území malebného parku a má vlastní čerpací stanice minerální vody Slavyanovskaya a Essentuki-4. Pro ubytování hostů sanatoria si mohou vybrat pokoje různých kategorií, od standardu až po luxus. Cena standardního pokoje začíná od 8555 rublů denně.
  2. Sanatorium Narzan. To je jeden z nejstarších zdravotních středisek v regionu, který se nachází v samém centru Kislovodsk. Cena za dvoulůžkový pokoj v sanatoriu začíná od 8246 rublů denně.
  3. Sanatorium Spring se nachází na úpatí Kavkazu. Speciální mikroklima má příznivý vliv na stav lidského těla. Cena ubytování v sanatoriu začíná od 9947 rublů denně.

Ceny za dovolenou v Kislovodsku 2018: soukromý sektor, hotely, penziony

Chcete-li si odpočinout a zároveň zlepšit své zdraví, není nutné chodit do sanatoria. V Kislovodsku je mnoho čerpacích místností s minerální vodou, které může kdokoliv využít. Ubytovat se můžete ve městě v hotelu, hostelu nebo penzionu. Ceny ubytování jsou závislé na zvolené variantě ubytování. Takže místo v hostelu bude stát od 500 rublů za den. Hotelový pokoj 4 hvězdy bude asi 10 tisíc rublů.Můžete si pronajmout 1-pokojový byt v Kislovodsku od 1100 rublů denně. Pokoje místní obyvatelé nabízejí za 400-600 rublů za noc.

Některé hotely v Kislovodsku nabízejí ubytování all-inclusive. Životní náklady v nich začíná od 2 tisíc rublů na osobu a den.

Napájení

Nebude problém s jídlem u hostů v Kislovodsku. K dispozici je velké množství kaváren a restaurací. V podstatě nabízejí kavkazskou kuchyni. Mezi turisty patří oblíbené kavárny "Barashka", "Mimino", "Staré Baku", atd., Kde vaří nádherný kebab. Část misky bude stát 130-150 rublů.

Ti, kteří preferují lehčí jídlo, by měli věnovat pozornost kavárně Provence nebo Tea House. Hosté si zde mohou vychutnat různé saláty nebo kávu a koláče. Kromě toho, restaurace rychlého občerstvení jsou otevřené všude v Kislovodsku, kde můžete jíst shawarma nebo pizzu.

Památky a zábava

Hlavní atrakcí resortu je údolí na úpatí pohoří Kavkaz. Tady protékají řeky Berezovka a Olkhovka, jejichž malebné břehy jsou orámovány křídovými a písečnými horami s četnými jeskyněmi, jeskyněmi a terasami. Zde je Lermontov skála s krásným vodopádem a Ring-mountain. Můžete vidět všechny tyto krásy z náhorní plošiny Bermamyt, vyhlídkové plošiny malého sedla nebo červeného slunce.

Pýchou města byl Resort Park, do kterého je zarámována kolonáda. Park obsahuje unikátní sbírky rostlin z celého světa. Jsou zde také vybaveny zdravotní stezky o celkové délce cca 70 km. Na jejich křižovatce se nacházejí rekreační plochy, fontány s minerální vodou, kavárny.

Obrovské množství scénických míst najdete na cestě do Velkého a Malého sedla.Mezi nimi jsou Chrám vzduchu, šedé a červené kameny, Modré skály a další stejně jedinečné přírodní zajímavosti.

Mezi horními a středními parky je lanovka. Začíná od pavilonu chrámu vzduchu a jde na vrchol hory Malé Sedlo.

Hlavním pitným centrem Kislovodska se stala Narzan Gallery. Toto místo se stalo kulturní památkou. Na jednom konci této galerie je hlavní zdroj, nad kterým byla postavena skleněná kupole. Nedaleko od vchodu do galerie je dětské hřiště Lermontov.

Významnými historickými a architektonickými památkami letoviska je pevnost Kislovodsk, postavená na počátku XIX století. Dnes je zde otevřeno místní muzeum historie.

Také hosté města by měli navštívit Kurortnoy Boulevard, Cascade schodiště, navštívit Philharmonic Hall a Chaliapin Museum.

Nejromantičtějším místem ve městě je Údolí růží, kde je shromážděno asi 80 druhů této květiny.

Výhody a nevýhody odpočinku v Kislovodsku: recenze turistů

S ohledem na recenze turistů, kteří se již podařilo navštívit Kislovodsk, je jasné, že resort je ideálním místem pro zotavení. Existuje mnoho sanatorií a důchodů, které se zabývají léčbou a prevencí různých onemocnění.

Zdravotní ošetření zde lze úspěšně kombinovat s různými exkurzemi, během kterých je možnost přiblížit se historickým, architektonickým a přírodním zajímavostem regionu.

Někteří turisté poukazují na nadhodnocené životní náklady v některých hotelech v Kislovodsku. Ale vzhledem k přítomnosti obrovského množství bytových nabídek, v případě potřeby můžete vždy najít vhodnější cenu.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde