Samara není jen jedno z největších měst v Rusku, ale také slibná turistická destinace. Město je historickým a kulturním centrem, ve kterém turisté najdou velké množství atrakcí. Samara se nachází na břehu Volhy, takže ve městě a jeho okolí je mnoho pláží, penzionů a turistických táborů.

Jak se tam dostat

Tam jsou národní dálnice přes území Samara oblasti, tak dostat se autem bude snadné. Autobusy jezdí pravidelně ze Samary do Moskvy, Orenburgu, Permu, Saratova a Kazaně.

Existují vlaky z Moskvy, Petrohradu a některých dalších velkých měst Ruska do Samary. Jízdenka z Moskvy ve voze druhé třídy bude stát asi 1500 rublů, v kupé - od 2900 rublů a v apartmá - od 6500 rublů.

Letiště Kurumoch se nachází ve městě Samara, odkud pravidelně odjíždějí lety do velkých měst Ruska a Evropy. Letenka z Moskvy stojí mezi 2 200 a 38 000 rublů.

Kromě toho město má říční stanici.Hlavním cílem cestujících je Samara-Proran-Rozhdestveno.

Odpočívejte v Samaru bez prostředníků

V Samara mohou turisté najít různé možnosti bydlení. Místo v hostelu bude od 300 rublů za den. Ceny za hotelový pokoj začínají na 1600 rublů za den.

Hotel Rusko je velmi oblíbený mezi turisty. Moderní interiér a kvalitní služby nabízené v hotelu "Meridian".

Ceny za dovolenou v Samara

Město otevřelo mnoho stravovacích zařízení, která nabízejí hostům ochutnat pokrmy ruské, evropské, japonské a jiné kuchyně světa. Večeře v orientální restauraci může být za 1700 rublů.

Ceny v restauracích evropské a kavkazské kuchyně jsou demokratičtější. Takže oběd v takové instituci bude asi 500 rublů.

Také v Samaře jsou na počátku 20. století stylizované restaurace stylizované jako starobylá Evropa nebo Amerika.

Odpočívejte v Samara na Volze

Na nábřeží Volhy je městská pláž. Je zdarma a je vybavena vším potřebným pro pohodlný odpočinek. Zde nabízejí výlet lodí nebo loď na řece. Fanoušci outdoorových aktivit budou hrát plážový volejbal, fotbal nebo vodní lyžování. Tam jsou také atrakce pro děti.

Ti, kteří se nechtějí vydat na městskou pláž, budou moci jít na pláž KIN.UP. Vstup je zde zaplacen, takže není mnoho turistů.

Ve městě je několik jachtařských klubů a na moři Zhiguli je otevřena škola windsurfingu.

Rekreační zařízení v Samara

Kromě zajímavé dovolené v Samaře jsou turistům nabízeny dobré podmínky pro zotavení. Ti, kteří trpí chorobami nervového, trávicího systému, pohybového aparátu nebo gynekologických onemocnění, si mohou vybrat sanatorium "Mozhaisky", které se nachází v rokli Studeny na malebném břehu Volhy.

Mezi oblíbené rekreační střediska v okolí Samary patří:

  1. Rekreační středisko "Ivushka", které se nachází 20 km od města. Cena ubytování zde začíná od 1000 rublů za den.
  2. Rekreační centrum "Usinskaya" se nachází ve městě. Náklady na pokoje zde začíná od 440 rublů za den.
  3. Rekreační středisko "Horní Bor" se nachází v malebném místě 40 km od Samary. Životní náklady zde začínají od 500 rublů za den.

Památky a zábava

Při procházce městem se turisté budou moci seznámit se zajímavými památkami Samary. V centru města se nacházejí obchodní kamenné budovy, které zde byly postaveny před více než 150 lety. Mnoho budov bylo postaveno v moderním stylu.

Určitě navštivte Náměstí slávy. V jeho středu se nachází Památník slávy, který se stal symbolem významného příspěvku místních obyvatel k rozvoji leteckého průmyslu.

Populární mezi turisty je luteránský kostel, který byl postaven v roce 1895. Architektonický soubor je vytvořen ve stylu německého středověku.

Během výletu do Samary stojí za to navštívit zámek Klodt. Tato budova s ​​balkony, věžemi a povětrnostními vlivy se liší od ostatních starých sídel města.

Duchovním centrem města se stal Iverský ženský klášter, který se nachází na břehu Volhy.

Jedním z nejstarších náměstí v Samaře je náměstí Revoluce. Dříve se jmenovala Alekseevskaya, kterou získala na počest duchovního patrona města Metropolitan Alexy, ale po říjnové revoluci byla přejmenována. Zde jsou nejlepší hotely, restaurace a redakce novin.

Město má mnoho náboženských staveb, nejslavnější který je Pokrovsky katedrála, který ubytuje ikonu Matky Boží, který je přičítán zázračným vlastnostem, starověká synagoga a katedrála mešita.

Zajímavostí bude prohlídka muzeí Samara: "prostor Samara", místní historie, dům-muzeum Tolstého, Lenina a Stalinova bunkru.

Odpočívejte v Samaru s dětmi

Výlet do Samary bude pamatován nejen pro dospělé, ale i pro děti. Turisté, kteří cestují s celou rodinou, by měli navštívit:

  1. Zoologický park Samara.Jeho návštěva bude skutečným dobrodružstvím a představí návštěvníkům úžasný svět divoké zvěře.
  2. Loutkové divadlo. Je jedním z nejstarších v Rusku.
  3. Muzeum Möbius. Interaktivní exponáty muzea pomohou mladým návštěvníkům porozumět jemnostem přírodních jevů a jasně demonstrovat vědecké zákony optiky, chemie, fyziky, mechaniky a dalších věd.
  4. Cirkus pojmenovaný Popov. Návštěvníci se zde ocitnou ve fascinující slavnostní atmosféře a uvidí nádherný výhled.

Výhody a nevýhody ostatních

Všichni turisté, kteří navštívili Samaru, zaznamenali její krásu. Je zde soustředěno velké množství historických a kulturních zajímavostí, ale hlavní je samozřejmě majestátní Volga. Kromě kulturní rekreace budou turisté moci zlepšit své zdraví v místních střediscích a v rekreačních domech.Neexistují prakticky žádné nedostatky. Jediné, co se hostům Samary nelíbí, je špína v některých částech města a neuspokojivý stav městských silnic.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde