Sharm el-Sheikh je další úžasnou turistickou destinací. Ve své době toto barevné město navštívil sám Jacques Cousteau a zanechal své vzpomínky na cestování na videokazetu pro turisty a jen zvědavý. Podmořský svět je fascinující.Tato mořská nádhera je skvělým místem pro pasivní relaxaci ležící na písku nebo aktivní zábavu a mořské sporty. Dětem se to bude líbit, takže pro cestování do tohoto krásného města na Rudém moři neexistuje žádná věková hranice.

Jak se dostat do Sharm el-Sheikh

Za 4 a půl hodiny na mezinárodní letiště Ras Nazran, které se nachází v Sharm el-Sheikhu, můžete letět do jednoho z mnoha charterů z Ruska. Bez jízdenky se můžete vydat na pravidelný let do Káhiry nebo Alexandrie, protože do Sharm el-Sheikhu nejsou žádné lety. Let z Moskvy do cíle a zpět s transferem bude stát asi 530 USD.V tuzemsku můžete využít lety v Egyptě.V den letiště Ras Nazran trvá více než tucet domácích letů. Ti, kteří sem přišli na poukázky, čekají na zástupce společnosti a organizují transfer. Nezávislí turisté si mohou objednat transfer přímo z hotelu. Drahé hotely poskytují tuto službu zdarma. Letiště poskytuje tuto službu za poplatek.Četné taxíky čekají na cestující u vchodu. Náklady na cestu musí být stanoveny předem, protože v těchto vozidlech není žádné počítadlo. Obvykle je cena založena na 10 centech za 1 km. Je třeba mít na paměti, že řidič vypočítá délku silnice tam a zpět. Do centra bude muset zaplatit asi 3 USD, včetně nákladů na zavazadla. Platba za služby je výhodnější než místní měna.Autobusová síť je v zemi a v samotném Šarm aš-Šajchu dobře rozvinutá. Z města do Káhiry denně jezdí 7 letů, 1 kolo do kláštera sv. Kateřiny a 1 do Dahabu, Ismailie, Nouveibu, Taby, Suezu. Trajekty do Hurghady pravidelně odjíždějí ze Sharm el-Sheikhu. Cesta bude stát asi 45 USD jedním způsobem. Děti do 12 let sleva.

Zeměpis Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh je rozdělen do malebných oblastí, které se táhnou podél pobřeží. Mezi nimi jsou sjednoceni centrální ulicí Peace Road. Nejstarší a nejpohodlnější oblast města je Naama Bay. Skládá se především z hotelů, které se nacházejí ve 3 liniích podél pláže. V pěší zóně je také mnoho restaurací, kaváren, obchodů, barů, klubů a diskoték.Na jihozápadu je Sharm El Maya. Pouze zde si můžete odpočinout na písečné pláži. Také v této části města je východní trh. Zde je "Staré Město", nespočet obchodů, kaváren, malebný přístav s možností turistických výletů lodí, stejně jako rezervace Ras Mohammed.Nová rekreační oblast města - Sharks Bay. Je vyzdoben drahými hotely a nádhernými korálovými útesy. Nejrychleji rostoucí oblastí je Nabk. Téměř každý den se zde objeví nový moderní hotel. Zde je jeden z nejluxusnějších hotelů ve městě - Ritz Carlton 5 *.

Vnitrozemská doprava

Hlavní vozidlo v Sharm el-Sheikh je považováno za taxi s pevnou trasou. To jde bez harmonogramu s intervalem asi 5 minut. Jízdné je 20 centů. Některé hotely poskytují vlastní autobusy, cena cestování v nich je 1-2 dolary. Taxi rezervované přímo do hotelu stojí asi 2-6 dolarů.Půjčovny aut a skútry jsou velmi populární. Benzín je levný, silnice jsou dobré. Osobní vozidlo vám umožní navštívit mnoho dalších zajímavých míst ve městě bez ztráty síly a peněz navíc. Místní policie je loajální turistům a služby pronájmu poskytují velké mezinárodní společnosti. Proto je bezpečné a výhodné koupit si auto na dobu odpočinku. U vozů třídy Economy budete muset zaplatit zhruba 60 USD.

Pláže a hotely Sharm El Sheikh

Při výběru pláže je třeba vzít v úvahu, že korály tu vládnou a často nemůžete jít do moře bez gumových pantoflí. Je nutné se vykoupat z pontonů. Tyto pláže se nacházejí v Hadabě, zálivu Sharks, zálivu Nabk. Jedná se o památkovou zónu a stavba mostu je zde poměrně obtížná. Chcete-li se dostat na pláž s malým množstvím písku, musíte jít do Naama Bay. Většinou zde omezují korály a vytvářejí tak pohodlnou dovolenou pro turisty.Kromě korálového nebezpečí jsou to i pichlaví mořští obyvatelé. Proto se nedoporučuje chodit ani podél dna bez pantoflí. Plnohodnotná písečná pláž je k vidění pouze v části Sharm-el-Maya. Vstup do vody je mělký a písčitý. Místní pobřeží je rozděleno na 26 částí, z nichž každá patří do samostatného hotelu.Sharks Bay má zcela korálové pláže. Výhodou těchto míst je křišťálově čistá voda a malebný podmořský svět. Milovníci potápění se zde budou moci podívat. A pro rodiny s dětmi je lepší zvolit jiné místo. Například, v Nabce, několik metrů moře je vyčištěno od okraje korálů a dokonce děti mohou stříkat kolem tady.Nevýhodou tohoto místa jsou silné větry a hmatatelný příliv a odliv.Na plážích smíšených pláží Hadaba. V některých místech můžete relaxovat s dětmi, zatímco v jiných ne všichni dospělí budou pohodlní. Každá z místních pláží má svá specifika. Než se vydáte na takovou cestu, musíte pečlivě prozkoumat všechny vlastnosti.Pokud jde o hotely, je jich asi 200. Většina z nich patří do nejvyšší kategorie 4 a 5 hvězdiček. Tři hvězdy také, ale jejich uspořádání obvykle nechává mnoho na přání. Ve starých oblastech města, počet pokojů nebyl aktualizován po dlouhou dobu. To platí pro Hadaba a Naama Bay. V zátoce Sharks, Nabak a Ras Umm el-Sid můžete snadno najít nové hotely s čerstvou renovací a dobrým nábytkem. Nejbohatší zábava se nachází v blízkosti hotelů Hadaba a Naama Bay. V hotelu Savoy v zátoce Sharks se zábavní čtvrť Soho rozrostla s hudebními fontánami, restauracemi, kavárnami a dalšími zábavními místy.

Nakupování, zábava, výlety ...

Standardní sada nákupů v Šarm aš-Šajchu je následující:

  • vodní dýmky;
  • nádobí s ozdobou;
  • figurky (3-6 USD);
  • papyrus (1-4 USD);
  • kosmetika;
  • termíny, halva a jiné sladkosti;
  • éterické oleje (0,3-1 USD za 1 ml).

Jídlo: jídlo, kavárny, restaurace

Ti, kteří sem přijdou a doufají, že uspokojí své gastronomické potřeby, se budou moci radovat z hojnosti mořských plodů a egyptské kuchyně. Populární jsou kebab z masové „bundy“, rýžové „kosari“, těstoviny, fazole v rajčatové omáčce, falafel, různé omáčky a omáčky.Gurmánské restaurace nabídnou zákazníkům vynikající polévkové pyré "ATS" s kachnou nebo holubem. Dezert "umm-ali" z listového těsta (baklava) bude dokonalým zakončením jídla. Alkohol lze nalézt pouze v turistických restauracích.Kavárna a restaurace na pobřeží mnoho. Zde můžete ochutnat místní exotickou kuchyni nebo nezměnit evropskou kuchyni a navštívit známé ruské restaurace. Většina institucí se nachází v zátoce Naama a Hadab na ulicích Salam a Peace. Bohaté jídlo pro dva bude stát v průměru 12 dolarů. Návštěva rybí restaurace bude mít za následek 17-20 dolarů.Mezi zábavy ve městě, stojí za zmínku vodní sporty, rekreační parky, 1000 a 1 noci ve stylu pseudo-nádvoří, stejně jako mnoho nákupních a zábavních center. Historie regionu se dozvíte na výlety do Kopského kostela, muzea papyrusu, do mešity Al-Mustafa, do muzea Tutankhamun.Stojí za to vidět Národní park Ras Mohammed, vstup do kterého stojí asi 5 dolarů a dalších 5 za auto. Mezi oblíbené kluby a diskotéky:

  • Le Pacha;
  • Hard Rock Cafe;
  • Smash a Černý dům.

Pro děti se můžete pobavit v zábavním parku Fun Town za 30 centů za jízdu. Je také zajímavé navštívit delfinárium, jít na tenis, jet motokáry nebo se naučit golf.Také za $ 25-45 můžete jezdit buggy v poušti, parasailing bude stát 35 dolarů. Za 75 USD můžete strávit výlet lodí na plachetnici. Zajímavým zážitkem bude postup loupání nohou s rybou Garr Ruff za 15 dolarů. Historická dvoudenní prohlídka Káhiry a Alexandrie bude stát 150 USD a návštěva super kaňonu bude mít za následek 45 USD. Můžete si také objednat balíček focení za pouhých 100 USD.Je těžké si představit výlet do Rudého moře bez potápění. S maskou a šnorchlem můžete plavat všude. Ale více vzrušujících pocitů může dát hluboký ponor na zvláštních místech se speciálním vybavením. V Šarm aš-Šajchu jsou dokonce i zvláštní oblasti. Nejoblíbenější jsou v blízkosti ostrova Tiran a v mořské rezervaci Ras Mohammed. Podél pobřeží je roztroušeno 16 firem, které nabízejí výcvik a potápění. Během podvodních procházek můžete vidět všechny druhy korálů, favites, poritae, hammerheads, napoleonských wrassů, bruslí, krokodýlí ryby, murény a další exotické zástupce mořských živočichů. Můžete vidět také potopené lodě v letech 1876 a 1941.Všechna tato nádherná místa lze navštívit pouze v Sharm el-Sheikhu. Dojmy po takové cestě budou trvat celý život.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde