V zimě chci hlavně teplo a něžné moře u nohou. Rozmanité klima naší planety vám naštěstí umožňuje cestovat a dostat se tam, kde léto vládne po celý rok.

Zimní odpočinek v teplých zemích

Abychom pochopili, jak se nápadně zima v našem klimatu liší od ostatních, můžeme provést srovnávací analýzu teplotních ukazatelů v teplých zemích:

 • Thajsko: teplota vzduchu +30, voda +28;
 • Maledivy: +30, +28;
 • Vietnam: +33; +27;
 • SAE: +26; +25;
 • Malajsie: +30; +27;
 • Kuba: +28; +27;
 • Dominikánská republika: +30; +26;
 • Filipíny: +30; +27;
 • Srí Lanka: +28; +26;
 • Goa: +30; +28.

Při výběru příslušné země by měla být také zohledněna její vzdálenost od místa bydliště turisty. Někdo miluje dlouhé cesty, jiní preferují rychlejší a teplejší písek a kategoricky nepřijímají lety s transfery. Takže do Thajska a Vietnamu lze letět na přímém letu. Bude to trvat 9 hodin. Přímý let z Moskvy do Malajsie potrvá 10 hodin a Dominikán bude muset letět 13 hodin.Pro srovnání, 7 hodin přímého letu do Goa se jeví jako bezvýznamné. Srí Lanka je vidět po 8 hodinách a 30 minutách letu, ale bude se muset změnit. Cestování na Filipíny bude také vyžadovat trpělivost při spojovacích letech. Celý let potrvá 16 hodin. Přímý let na Maledivy bude vyžadovat 8 hodin a 45 minut a do SAE pouze 5 hodin a 15 minut. Kuba bude muset létat 13 hodin. V tomto případě může být skutečnost, že let je přímý, dokonce považována za nevýhodu, protože již uprostřed tak dlouhého sezení na židli chcete zahřát a změnit obraz.

Thajsko

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších zimních destinací z Ruska. Je to v zimních měsících, že počasí nejvhodnější pro dovolenou na pláži je stanoveno v resortech Thajska. Nejoblíbenější letoviska země po mnoho let zůstávají Pattaya, Phuket, Samui. Výlet do jednoho měsíce nebude vyžadovat vízum.I na vrcholu sezóny ceny v Thajsku zůstávají přijatelné. Let z Moskvy do Bangkoku bude stát kolem 21 000 prohlídek rublů. Z Petrohradu létat o něco dražší - z 23 000. Ubytování ve dvouhvězdičkovém hotelu bude stát asi 900 rublů denně. Pokud chcete luxus, budete muset zaplatit 5400 rublů za noc v pětihvězdičkových pokojích.

Kromě pláže dovolenou, turisté sem přijdou prozkoumat kulturní a náboženské památky, které vypadají velmi neobvyklé a zajímavé. Tyto památky jsou roztroušeny po celém království a jsou k dispozici hostům Thajska.

Malajsie

Pokud se chcete dostat do tropů, pak byste měli vybrat Malajsii. Ruští turisté milují místní čisté pláže a malebnou horskou krajinu. Nejoblíbenější pláže jsou Pankgor, Langkawi a Penang. Chcete-li se dostat k jednomu z nich, měli byste navštívit ostrov Tioman nebo Pangkor Laut. Vízum pro cestování do Malajsie po dobu až 30 dnů se nevyžaduje.

Výlet do Malajsie může vyžadovat hmatatelné finanční investice, ale je příliš brzy na to mluvit o transcendentálních cenách. Alkohol je zde obzvláště drahý. Stejně jako v jiných muslimských zemích. Zkušení turisté říkají, že pokud chcete, můžete najít poměrně ekonomické možnosti ubytování a stravování.

Cesta z Moskvy bude stát přibližně 28.600 rublů. Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji hotelu, vybavené klimatizací, stojí asi 1 700 rublů. Pokud chcete bydlet v pětihvězdičkovém hotelu, budete muset vařit od 2800 rublů za noc.

Po analýze prohlídek ruských operátorů můžeme vyvodit závěr o proveditelnosti nezávislého hledání letů a ubytování. Cenovka je jednoznačně nadhodnocená. Například turné po dobu 7 dní z Moskvy pro dva vzroste na 108 000 rublů. Všechno ostatní spojené s touto zemí je docela příznivé pro strávení Vaší zimní dovolené.

Vietnam

Pokud volba padla na Vietnam, pak je lepší navštívit jeho jižní část. Zvláště pozoruhodná střediska jsou Phan Thiet, Mui Ne, Nha Trang, Kandao ostrovy a Fukok. Nemusíte získat vízum až na 15 dní.

Pokud jde o ceny, růst cen je pozorován na svátky: katolické Vánoce a Nový rok. Let bude stát v průměru 22.500 rublů turné. Cena ubytování závisí také na době rezervace. Ceny se také liší v závislosti na vybraném regionu. Nejdražší ubytování na ostrově Fukok. Čím dřívější je rezervace, tím levnější. Ve středním hotelu stojí dvoulůžkový pokoj 750 rublů na osobu a noc.

Pokud se rozhodnete pro začátek prosince na cestu, můžete získat až 30.000 rublů na turné po dobu 7 dnů. V lednu bude stejný poukaz stát až 20% nad výše uvedenou. Mezi výhody nádherné krajiny, čisté pláže a levné potápění.

Filipíny

Od začátku prosince na Filipínách můžete cítit všechny požitky z exotického resortu. Zde můžete nejen ležet na pláži, ale také se ponořit do světa všech druhů zábavy.

Nejoblíbenější turistická střediska jsou Boracay, Panay, Bohol, Cebu, Palawan. Většina rozpočtu vyčleněného na odpočinek bude muset vynaložit na let. Bude to stát 28 000 rublů.Ubytování a stravování lze získat za zcela demokratické sazby. Průměrný počet kompletních souprav lze odstranit za 650 až 900 rublů. Pokud si koupíte prohlídku, nebudete moci uložit. Za 7 dní budete muset zaplatit od 80 000 rublů.

Dominikánská republika

Mezi zeměmi, které jsou populární pro cestování v zimě, je nutné zdůraznit Dominikánskou republiku. Slunce jasně svítí na plážích republiky v zimních měsících a větry prakticky chybí. Pokud si vyberete místo v této zemi, měli byste věnovat pozornost Punta Cana, Boca Chica, La Romana.

Pokud hovoříme o cenách nebeského odpočinku, určitě se kousnou. Pouze let z Moskvy bude stát nejméně 65 000 rublů. Milovníci výletů budou muset zaplatit alespoň 50 dolarů za nejkratší cestu. Nejskromnější hotelový pokoj bude vyžadovat investici ve výši nejméně 30 USD za den a luxusní hotely budou požádány o zaplacení 280 USD na osobu. Zájezdy ze společnosti lze zakoupit za 112 000 rublů. Tím se ušetří turista z vyhledávání hotelů, transferů a stravování.

Kam jít na zimu až do úplného konce

Není nutné utíkat před sněhem a mrazem. Můžete se pobavit v obvyklých zimních podmínkách pro ruské občany. V zimě čekají turisté na:

 • Rakousko;
 • Itálie;
 • Slovensko;
 • Francie;
 • Švýcarsko;
 • Bulharsko;
 • Německo;
 • Česká republika

Nejvíce rozpočtu bude lyžařské dovolené v Bulharsku. V prosinci bude výlet na tři dny a plná penze 35 000 pro dva. Za 9 dní budete muset zaplatit 46 000. Můžete jet do Rakouska na týden za 66.000 rublů pro dva. Pro dovolenou v Itálii, dva lidé budou muset zaplatit 62.000 týdně. Lyžařská túra do Německa vzroste na 35 000 za 3 dny a 208 000 v 11 dnech. Tyto ceny zahrnují ubytování a lety. V závislosti na úrovni hotelu se můžete spolehnout na jídlo za peníze.

V každém případě, abyste měli dobrý odpočinek v zimě v zahraničí, budete muset připravit dostatečné množství peněz. Ale rozmanitost a nové zkušenosti stojí za to vynakládat na ně.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde