Hlavním úkolem bytového uspořádání je racionální rozložení plochy. A to je pochopitelné, protože často v moderních městských bytů musí ušetřit každý metr čtvereční. Docela často se vyskytují situace, kdy čtyřčlenná rodina musí zůstat v kompaktním dvoumístném voze a každý musí poskytnout prostor pro spaní a práci, nemluvě o obývacím pokoji pro rodinné pobyty s přáteli a přáteli.

Co dělat v tomto případě? Jak správně rozdělit prostor, aby nedošlo k přetížení místností a zároveň uspořádat veškerý potřebný nábytek? Tento úkol není snadný, ale v moderní době vývoje technologií lze tento problém snadno řešit pomocí transformátorového nábytku, jehož živým příkladem je skládací postel zabudovaná do skříně.

Funkčnost

Dnes trh s nábytkem nabízí dva typy podobných skříní. Možnost jedna - ve skutečnosti jen model a skrývá pouze postel.

Ve druhém případě je skříň vedle skrytého lůžka vybavena také funkčními policemi, kde můžete ukládat nejrůznější věci.

To je ideální pro malé místnosti, kde můžete spát v noci na pohodlné velké posteli, a ve dne můžete skrýt za luxusní přední skříň.

Konstrukční prvek sklápěcího lůžka nabízí několik možností uložení: hlavou dolů buď svisle nebo v boční poloze. V každém případě takový transformátor s lůžkem vyžaduje minimální prostor, čímž se uvolní dostatek místa pro volný pohyb po místnosti.

skládací postel

Další významnou výhodou tohoto designu je, že vestavěná postel nebude muset naplnit sutru a rozložit ji v noci před spaním. S jedním kliknutím na tlačítko, mechanismus sám vede postel do požadované polohy, a stačí jen lehce nastavit postel.

Skládací postel v designu obývacího pokoje

Po ocenění všech výhod zázračné technologie je nutné zvážit optimální umístění tohoto kusu nábytku. Za prvé, šatník s vestavěnou postelí bude nejlepším řešením pro obývací pokoj, který také hraje roli ložnice v malém bytě.

Například v malém dvoupokojovém bytě rodiče zpravidla nechávají menší pokoj pro děti, zatímco oni sami se nacházejí v obývacím pokoji. Tyto rodiny často čelí mladým rodinám. A na řádné organizaci takového prostoru s obyčejným nábytkem můžete dlouho přemýšlet. Představte si, jak se do takového obývacího pokoje vejde židle s malou pohovkou, šatní skříní, konferenčním stolkem s TV a postelí. V takové situaci, s nejlepším scénářem, úzké průchody mezi kusy nábytku mohou zůstat v místnosti, a atmosféra samotná bude s větší pravděpodobností připomínat nějaký levný hostel s pokoji přeplněnými extra, ale stále potřebným nábytkem a palandami naproti sobě. Další věc, pokud postel bude zabírat prostor pouze v noci, a během dne bude zcela zdarma.

Skříň s vestavěným sklopným lůžkem může být umístěna podél nejužší stěny a ponechává dostatek místa pro snížené lůžko a pak zbytek nábytku. Tyto skříně mohou být rohové s mnoha zásuvkami a policemi pro skladování.

Pokud je místnost dostatečně široká, šatní skříň se skládacím lůžkem dokonale zapadne do velké přepážky. Zbývá pouze vypočítat místo pro další potřebný nábytek. Tak či onak by se mělo brát v úvahu umístění oken a dveří, takže když je postel vodorovná, mohou se domácnosti pohodlně pohybovat po místnosti.

Takový nábytek-transformátor bude také skvělým řešením pro ty, kteří často přijímají hosty doma, a v bytě není žádný prostor pro takové případy. Díky vestavěnému lůžku se majitelé nebudou muset starat o uspořádání hostů na noc.

Transformace lůžka v interiéru školky

V dětském pokoji nebude volný prostor nikdy zbytečný, protože dítě potřebuje dostatek místa pro hry. Proto je myšlenka vestavěné skříně na postele to, co potřebujete pro tuto příležitost. Postranní poloha designu - nejlepší volba pro dítě. Bude tak schopen rozložit vlastní postel.

Takový nábytek bude také pohodlný v místnosti teenagera, zejména pokud se vaše dítě zabývá nějakým druhem kreativity. Po ukrytí postele ve skříni se místnost stane skutečnou dílnou. Zbývá přemýšlet o stylovém designu. Skleněný stůl a krásné kožené křeslo jsou skvělou volbou.

Vestavěná postel a interiér: harmonická kombinace

Dveře s fotografickým tiskem nebo lesklými povrchy jasných barev jsou ideální pro high-tech styl, neutrální odstíny jsou ideální pro minimalismus nebo moderní, luxusní zrcadla a texturované dřevěné fasády jsou nejlepším řešením pro aristokratickou klasiku.

Antique, country styl, Provence, nebo dokonce imitace zdiva také vypadá skvěle.

Jak vidíte, řešení problému malého prostoru dnes není problém. Nábytek je transformátor, včetně skříní s vestavěnými postelemi - zásluhy profesionálních vývojářů komplexních interiérů a kreativních řešení. A ne nutně důvodem pro nákup těchto inovací by mělo být omezené množství prostoru v malých místnostech. Moderní šatní skříň s vestavěným skládacím lůžkem vypadá tak stylově a originálně, že je často žádána mezi majiteli poměrně prostorných apartmánů.

A jaké techniky znáte pro optimální uspořádání prostoru v malých místnostech? Podělte se s námi v komentářích.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde