Ucho piercing byl vždy populární u mužů i žen. Důkazem toho jsou četné archeologické nálezy v různých částech světa. V našem přehledu se budeme podrobně zabývat tématem ušní punkce, odrůd a řádné péče o ně.

Stylový piercing do uší: typy a složitost vpichů

Ucho piercing ve světě piercing je považován za nejoblíbenější a časté. To vše je způsobeno velkým výběrem propichovací zóny a velkým prostorem pro vkládání několika dekorací najednou. Nabízíme podrobnější seznámení s každým typem piercingu do uší.

Náušnice Earlobe

Jeden z nejběžnějších typů, který je lehký a bezpečný. Piercing do ucha se provádí pomocí pistole nebo jehly. Vzhledem k absenci v této oblasti chrupavky a důležitých bodů, propíchnutí ušního laloku se rychle hojí a velmi zřídka odmítá dekorační materiál.

Punkce laloku se nejčastěji provádí bez anestézie, protože se jedná o zónu s nejmenší citlivostí. I malé dítě je schopno odolat druhému nepříjemnému pocitu, a proto je doporučeno piercing uši pro děti ve věku od 3 do 5 let.

Ušní piercing tunel

Piercing tunel má spoustu fanoušků, a to především díky svému extravagantnímu a vzdornému vzhledu. Tunel je typ piercingu ucha, ve kterém je bezprostředně po propíchnutí do díry vložen speciální rozmetadlo, nikoli ozdoba.

Tento postup je velmi bolestivý, protože musíte být trpěliví, dokud bodnutí nedosáhne velikosti, která odpovídá velikosti šperku. Pro konečný výsledek potřebujete alespoň měsíc tvrdé práce. Někdy, aby se zabránilo dlouhému postupu, je proveden řez v místě zamýšleného tunelu, který se postupně protahuje. Odborníci nedoporučují uchylovat se k takové radikální metodě, protože to je více bolestivé a nebezpečné.

Piercing do uší Helix

Šroubovice je horní část kadeře ucha. Propíchnutí v tomto místě znamená vliv na chrupavku, což je docela bolestivé. Umístění dekorace v horním oblouku ucha nebrání pohybu a nezasahuje do jeho majitele. V chrupavce nejsou žádná nervová zakončení, takže propíchnutí Helixu lze snadno snášet a hojit.

Profesionální mistři tvrdí, že správný vpich Helixu je prakticky bezbolestný. Pokud se při propíchnutí stále vyskytuje silná bolest, je lepší obrátit se na jiného mistra. Když propíchnete Helix, tam je nuance: musíte vyzvednout ornament na propíchnutí v předstihu, protože díra v chrupavce není natáhnout jako na ušním lalůčku. Je důležité zvolit stejnou velikost defektu a průměr dekorace.

Ušní Piercing vpřed Helix

Jiný typ chrupavčité punkce, s dírou na protivozavitke. Na ušním boltce můžete provést několik vpichů najednou a nosit 2 nebo více ozdob. Punkce vpřed Helisk se provádí jehlou. Pro úplné hojení vpichu trvá vpřed Helix asi 4 měsíce.

Ušní Piercing Industrial

Piercing Industrial je propíchnutí horní chrupavky ucha, ve které jsou otvory spojeny činkou. V klasickém pohledu představuje průmyslová jednotka díru v přední části ušnice a na opačné straně. Průmyslové vypadá skvěle jak na muže, tak na dívky.

Punkci najednou se dvě chrupavky hojí mnohem déle než jedna. V prvních dnech po zákroku se nedoporučuje ani se dotýkat průbojníku, aby nedošlo ke zranění ucha. Je také zakázáno nosit klobouky a sluchátka.

Zkušení specialisté doporučují v prvních měsících po propíchnutí nosit šperky z bioplastu. Poté, co se konečně konečně hojí, můžete je změnit na jiný materiál: lékařskou ocel, titan nebo zlato.

Tragus ušní piercing

Puncture Tragus nebo podstavec je ženský typ piercingu na přední straně ušního boltce. Tragus je tkáň chrupavky, takže hojení a bolest bude ekvivalentní průbojníku Helix.

Spánek na uchu s Piergus piercing nemůže být několik měsíců, stejně jako nošení sluchátek a těsné klobouky. Jako šperky pro piercing se používají obyčejné prsteny a karafiáty s kameny.

Piercing do uší: kontraindikace postupu

Za prvé, pamatujte, že propíchnutí ucha a dalších částí těla je nutné pouze v licencovaném zdravotnickém zařízení. Vyhledejte zkušeného odborníka, jehož nástroj sterility je nepochybný. Profesionální mistr vám odmítne propíchnout, pokud:

 • trpíte poruchami krve
 • měl jste zranění hlavy
 • trpí cukrovkou
 • v době zákroku jsou nemocní ARVI
 • jste nezletilí
 • jste těhotná
 • tam jsou alergické reakce na léky

Postup piercingu do uší

Každý profesionální mistr musí dodržovat standardní protokol během propichování. Zahrnuje:

 • výběr vhodné dekorace, posouzení její hmotnosti a průměru
 • léčba budoucího místa vpichu antiseptickým nebo jiným dezinfekčním roztokem
 • pomocí sterilních nástrojů, které pocházejí ze speciálního sterilizátoru, mistr provede vpíchnutí jehlou na předem určené místo
 • těsně po propíchnutí se do otvoru vloží náušnice nebo expandér
 • v případě krvácení musí velitel přijmout veškerá opatření k jeho zastavení a odstranění zbytkové krve. Pro tento účel je propíchnutí znovu ošetřeno antiseptikem a v případě potřeby fixováno omítkou.

Jak se starat o piercing ucha

V prvních dnech po propíchnutí je piercing nejběžnější ranou na těle, kterou se tělo snaží léčit všemi prostředky. Aby se piercing mohl bezpečně léčit a vy si můžete vychutnat atraktivní vzhled šperku v uchu, musíte dodržovat důležitá pravidla:

 • při hojení propíchnutí se dotkněte průbojníku pouze důkladně umytými rukama
 • Snažte se nedotýkat se ornamentu vůbec, obzvláště proto, abyste ho přesunuli. Může poškodit ránu a hojení vydrží mnohem déle.
 • Nedoporučuje se navštívit vanu a saunu, protože vlhké prostředí podporuje růst bakterií
 • Snažte se sbírat vlasy do ocasu nebo je fixovat sponkami na vlasy. Náhodný kontakt s vlasy může způsobit zranění a krvácení.
 • Při zánětlivém procesu v raně ho denně ošetřujte antiseptickým regeneračním krémem. Pokud se hnisání neprojde několik dní, doporučuje se poradit se s lékařem.

Piercing do uší je nejoblíbenějším typem dekorace vašeho vlastního těla, který přetrvává po dlouhou dobu as úplným hojením nezpůsobuje jeho majiteli žádné zvláštní problémy. Pokud se rozhodnete pro piercing ucha, měli byste se poradit se svým lékařem a vybrat si osvědčeného mistra.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde