Plastové panely v koupelně - skvělá alternativa k nudným barvám nebo matným keramickým obkladům. Povrchová úprava takovými panely je racionální volbou, která šetří majitelům stavební nečistoty, dodatečné náklady a výrazně zkracuje dobu oprav. I přes značné úspory nevypadají plastové panely vůbec levně, ale mají dobrý dojem a jsou ideální pro jakýkoliv styl - od klasiky až po minimalismus.

Dokončení koupelny plastovými panely: racionální volba nebo úspora?

Nejproblematičtějším místem v bytě je koupelna s neustále vysokou vlhkostí a měnící se teplotou. Proto je volba optimálního pokrytí pro tuto místnost stejně zodpovědná jako následná instalace a údržba. Samozřejmě, pro mnoho keramických dlaždic - nejpřijatelnější variantu pro všechna kritéria, nicméně kombinace síly a spolehlivosti s vysokými náklady a složitostí instalačních prací z hlediska racionality, zejména v omezeném rozpočtu, není tou nejlepší volbou.

Proto jsou PVC koupelnové panely považovány za vynikající volbu. Tento krásný materiál má řadu velmi důležitých výhod:

  • bezpečnost;
  • odolnost vůči teplotním extrémům a vlhkosti;
  • dostupnou cenu a snadnou instalaci;
  • široká škála textur a barev.

Ale ne všechny PVC panely jsou dobré kvality.Při nákupu materiálu do koupelny je třeba věnovat zvláštní pozornost počtu výztuh, protože zaručují životnost a bezpečnost panelů v případě mechanického namáhání.

Podívejte se také na povrch - měl by být dokonale rovný.

K poznámce: výběrem panelů sledujte rovnoměrné zbarvení povrchu. Doporučuje se nakupovat materiál z jedné šarže.

Kromě toho je nutné se ujistit, že na zadní straně panelu nejsou žádné nečistoty, stejně jako realita rozměrů uvedených na obalu.

Vzhledem k tomu, že tento typ výrobku patří do kategorie levného dokončování, neměli byste kupovat příliš levný a zřejmě nekvalitní materiál. Stejně tak i v pochybných obchodech bez odpovídajících certifikátů potvrzujících kvalitu. Záruka spolehlivosti a původ panelů musí být doložena průvodní dokumentací.

Vlastnosti instalace a péče o plastové panely

Důležitým krokem v designu koupelny s plastovými panely je instalační proces. Konec konců, kvalita jejich instalace určí nejen požadovaný vnější účinek, ale také životnost takového provedení.

Než budete pokračovat v instalaci, měli byste pochopit některé nuance procesu. Například teplota v místnosti pro pokládání by měla být nejméně 10 stupňů. Před montáží je nutné nechat plast dokončit a nechat několik dní při pokojové teplotě.

Instalace panelů probíhá podle určitého schématu:

1. Příprava. Úroveň přípravy stěn přímo závisí na další volbě spojovacích prvků panelů. Například instalace soustruhu bude vyžadovat pouze čištění povrchu od starého nátěru a všech nepravidelností a při lepení je nutné stěny opatrně vyrovnat.

Poznámka: ošetření stěn antifungálním prostředkem zabrání vzniku plísní v koupelně v budoucnu.

2. Montáž kluzných lišt a lišt. Vzhledem k vysoké vlhkosti v koupelně odborníci doporučují použití plastových profilů místo dřevěných lamel pro montáž lišty. Lamely umístěné ve směru panelů ve vzdálenosti ne více než 50 mm od sebe jsou upevněny v úrovni.

3. Specialisté doporučují instalovat plastové panely ve svislém směru. Tím se opticky zvětší prostor a zamezí se zadržování vlhkosti na povrchu stěn. Řezají materiál ostrým nožem se zářezy, což napomáhá dosažení maximální rovnoměrnosti hrany. Samotný proces montáže se vytváří postupně, od počátečního úhlu drážky do drážky.

Poznámka: širší panely se snadněji instalují. Jejich instalace ponechává na stěně mnohem méně odpadu a nebezpečných spojů.

4. Upevnění panelů k lepidlu se provádí následujícím způsobem: na připravenou rovnou stěnu, tenkou vrstvou lepicí hmoty, střídavě připevněte plastové panely. V tomto procesu je nutné pečlivě sledovat krvácející lepidlo a včas jej vyčistit.

Plastové panely v koupelně: stylové designové techniky

Navzdory nejednotnosti úsudku ne každý typ plastů snižuje cenu a znehodnocuje interiér. Správně vybrané plastové panely jsou schopny vytvořit malou koupelnu stylovou a útulnou, nemluvě o ekonomice a praktičnosti tohoto materiálu.

I když tyto panely a položit krásné vzory a kresby, jako je tomu u keramiky, ale náklady na takový povrch je mnohem méně. V každém případě je paleta barev PVC panelů pro koupelnu široká volba pro každý vkus. A nebojte se experimentovat, protože demontáž a jejich nahrazení novými není obtížné.

Plastová povrchová úprava, která není na první pohled atraktivní, se může měnit harmonickým střídáním kontrastních barev nebo provedením efektu ombre - plynulého přechodu z jedné barvy do druhé.Zajímavé řešení koupelnových panelů s imitací textur dřeva dává větší pohodlí a přirozenost designu.

Neméně originální panely jsou "mramorované", dodají prostor eleganci a lehkost.

Moderní výrobci navíc nabízejí nové modely: s ornamenty, kresbami, vertikálními a horizontálními vzory. S takovou volbou může být i rozpočet interiéru koupelny individuální a originální svým vlastním způsobem.

Plastové panely jsou považovány za jeden z nejpraktičtějších a nejracionálnějších způsobů dokončování. Toto řešení pro koupelnu je dobrou kombinací hospodárnosti a praktičnosti s efektem novosti, estetiky a interiérového stylu.

Řekněte nám, jaký typ dekorace ve vaší koupelně a co si myslíte, že je nejvíce racionální a estetické?

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde