Čas od času, vaše boty začnou žít na chodbě náhodně, přeplnění chodby a nutí vás neustále klopýtnout? Dnes vám řekneme, kde začít, jak skladovat, jaké police, zásuvky a skříňky na boty si vybrat.

Než začneme uvažovat o všech možných variantách regálů a jiných úložišť, doporučujeme provést důkladný audit obuvi a obnovit objednávku, a to:

1. Seřadit.

Mezi celou sbírkou, která byla nashromážděna po mnoho let, identifikujte nepříjemné, malé, opotřebované, opotřebované nebo staromódní boty.
Tip: pro lepší pochopení situace třídte boty každé domácnosti individuálně.
2. Likvidace.
Je-li s „kandidáty na odpadky“ jasné, pak to není tak snadné rozdělit se na víceméně celé, ale nepříjemné boty.
Tip: prodávejte online nebo nabízejte přátelům, rodině nebo známým.
3. Znečištěné a čisté skladování.
Pro uložení ležérní obuvi použijte otevřenou krabici od botky na chodbě. V ideálním případě by měl mít maximálně dva páry čisté dětské a dospělé obuvi.Ale co dělat s tím špinavým? Je zřejmé, že ne každý bude chtít okamžitě umýt boty, sotva překročí práh.
Tip: uspořádejte u vchodu jakýsi „ostrov se špinavou botou“. Pro tento účel je každá prázdná pánev s boky dokonalá (na přání velká kuchyňská pánev). A když je čas a touha - umýt a dát všechny páry na otevřenou polici-švec. Takže vyřešíte problém „davu“ špinavých bot u vchodu.
4. Plánování s perspektivou.
Je jasné, že pro každou sezónu má své boty. Ale často v chodbách na policích jsou zároveň teplé boty a na podzim spolu s gumovými botami a teniskami.
Tip: v tomto případě si naplánujte dostatek prostoru pro boty s očekáváním dvou chladných nebo teplých období. A pokud ve vašem domě často bývají hosté, vezměte při výpočtu tyto boty v úvahu.
5. Perfektní skladování mimo sezónu.
Po vyřešení problematiky ukládání každodenní obuvi, nejčastěji přední, sezónní nebo speciální, poslal na poměrně dlouhou skladovou zásobu, na konci není tolik vlevo. Je však také nezbytné, aby přidělil své optimální místo.
V ideálním případě, když každý má takové boty budou uloženy v osobním šatníku. Je důležité, aby bylo možné jej snadno dosáhnout a snadno rozpoznat.
Myšlenka je taková: sezónní boty by měly být skryty na dně nebo na horní polici skříně, přední šaty - pod příslušným oblečením.
Tip: skvělá možnost uložení - v odpovídajících průhledných krabicích se štítky, které označily jeden nebo druhý pár.
Pokud nejsou k dispozici průhledné krabice, vezměte si běžnou lepenku, která je při nákupu nejčastěji balena s botami. Udělejte si samolepky, například: „zimní - černé boty, letní - bílé sandály” atd.
Často se v chodbě používá jeden ze sezónních párů téměř každý den, zatímco jiné se používají v případě špatného počasí, ale není možné je ukládat odděleně ve skříni. Takové gumové holínky a přehozy jsou nejlépe organizovány na speciální výsuvné polici - vždy „po ruce“ a v perfektním pořadí.
Oni jsou také nejlépe drženy u dveří. Tady, množství řešení - od speciálních držáků a sekcí ve skříni k látkové závěsné šatní skříně, které mohou být skryty v šatníku prostoru.

Zásuvná police

Skvělým nápadem je nahradit náplň tradičního nočního stolku pro chodbu a nahradit standardní police zasouvacími sloty v požadovaných intervalech. Budete tak poskytovat přesné skladování obuvi a obuvi a díky uzavřené fasádě řešit problém prašnosti obuvi.

Zásuvka

Tato možnost je skvělou alternativou k poličce na boty, která šetří místo na chodbě. V šuplíku můžete držet spoustu párů bot, aniž by se zabíraly takové čtvereční metry, které jsou tak cenné v omezeném prostoru.
Vyhoďte bankety a klasické otevřené police ve prospěch neobvyklých, funkčnějších provedení. Zde musíme vzít v úvahu vzhled a množství obuvi. Takže originální stojan s kulatými otevřenými sekcemi, jako na fotografii, je výbornou volbou pro uložení nízkých bot a bot.
Pod vysokými botami musí být podobná konstrukce plánována poněkud jinak: např. Měla by být zvednuta v dostatečné vzdálenosti od podlahy, aby se do ní vešly další vysoké sekce a „ostrov se špinavou botou“.
Další neobvyklé nápady na boty jsou uvedeny na následujících fotografiích.

Úložný prostor v chodbě speciálních bot

V otázce skladování by měly být zohledněny také zvyky určité rodiny. Někdo má zájem o aktivní sporty - je zapojen do běhu, bruslení nebo kolečkových bruslích a někdo se zabývá baletem. Proto nezapomeňte naplánovat samostatné místo pro boty pointe, běžecké boty, brusle nebo válečky.
Tip: bylo by ideální uspořádat „osobní skříňku“ pro každého člena rodiny, pokud to oblast samozřejmě umožňuje. Věřte mi, je to skvělý způsob, jak udržet pořádek na dlouhou dobu.
Je důležité:
  • obuv skladujte kompetentně, aby nedošlo ke zhoršení jejího tvaru (zejména bot s vysokým hřídelem);

  • Pokud jsou v domě malé děti, pak někdy není snadné najít druhou botu z páru. Obuv však musí být udržována v plném rozsahu;

  • Neodstraňujte boty, které vyžadují opravu. Musí být udržován v perfektním pořádku, jinak může být sníh pro vás nepříjemným překvapením;

  • jakékoli boty vyžadují ventilaci, zejména při dlouhodobém skladování;

  • drahé boty by měly být skladovány s nosem, pevně plněné papírem nebo drženy na speciálních botách;

  • vertikální skladování je výhodnější pro kontrolu, ale bude vyžadovat více péče o boty. To se týká především otevřených sekcí šatny, když se na botách hromadí prach.
Příklady uložení obuvi na fotografii
Řekněte nám, jak obvykle ukládáte boty. Sdílejte nápady v komentářích.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde