Velkolepá a ponurá gotická Praha je zároveň jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty z celého světa na oslavu Nového roku. Zde se tento svátek nazývá Silvestr. Praha v zimě vypadá ještě zajímavější ve světle barevných duhových světel. Toto město je cenově dostupné a rozmanité co se týče zábavy. Sem přicházejí mladí turisté, starší páry i rodiny s dětmi. Všichni jsou zaneprázdněni.

Vlastnosti nového roku v Praze

Během zimních prázdnin se teplota pohybuje od -5 ... + 5 stupňů. Někdy je to spí, ale je těžké vidět závěje. Nicméně, aby si mohli vychutnat výlety a procházky, je nutné pečlivě vybrat oblečení. Je také důležité rezervovat si zájezdy předem, protože to je nejvyšší doba a mnoho turistů má tendenci dostat se do Prahy na dovolenou. Ihned po zakoupení vstupenky si musíte rezervovat hotel.

Nejlepší je pronajmout si pokoj v hotelu, který bude v blízkosti centra města. Ve středu na Silvestra se stávají všechny nejdůležitější věci.Je-li centrum nemohlo být ubytován, pak je lepší najít hotel v blízkosti dopravní linky. Taxi bude stát mnohem více na dovolené, takže by to mělo být zohledněno při plánování vaší trasy. Samostatnou položkou výdajů by měly být exkurze, protože ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi jsou zde dražší. Je výhodnější vybrat si okružní jízdy.

Nejoblíbenější jsou:

  • Zámek Sychrov a továrna Granat Turnov - 60 eur;
  • Praha očima místního obyvatele - 23-30 eur;
  • Prohlídka "Nové město a Vyšehrad" - 60 eur;
  • Hrady Karlštejn a Konopiště - 30 Euro;
  • Židovská čtvrť - 19 eur.

Jak a kde oslavit Nový rok 2019 v Praze

Místní se konkrétně týkají oslav nového roku - snaží se opustit tento čas mimo město. Tak, kapitál zůstane u úplné likvidace turistů. Přesto však malá část obyvatelstva zůstává ve městě a na Silvestra se rozpouští na náměstí v davu cizinců.

Pro procházky si můžete vybrat Staroměstské náměstí, kde bude stát hlavní vánoční stromek, Václavské náměstí, druhé nejvýznamnější město, Pražský hrad, Malostranské náměstí, Nerudova ulice. Tam jsou také některé z nejlepších vánočních veletrhů na světě, které byste měli určitě navštívit.

V Praze je hlavní pozdrav zahájen 1. ledna večer při příležitosti státního svátku. Obvykle trvá asi 10 minut a vypadá magicky. Nejlepší ze všeho je ohňostroj z manesovského mostu, Čechovského mostu, z Air Gardens, z Petrishinu. Po této skvělé akci lidé chodí do klubů a restaurací, aby i nadále oslavovali Nový rok. Silvestr je také zasalutován, ale ne tak rozsáhlý.

Na hlavním náměstí vedle největšího vánočního stromu v zemi bude postaveno mnoho stánků s trdelnikem a svařené víno. Slavnostní osvětlení vánočního stromu se koná každý den od 2. prosince do 6. ledna. To vše jde pod hudbu a výkřiky davu. Slavnostní nálada a design bude pokračovat ve městě až do 7. ledna.

Pro dovolenou, doprava funguje jako obvykle, takže pro turisty, kteří neznají město, nebudou žádné problémy. Metro jezdí v intervalech 6 minut, vlaky - 20 minut. Tramvaje jezdí pouze v noci s intervalem 30 minut. Ti, kdo plánují jízdu lanovkou na Petřín, by měli vědět, že je otevřen od 09:00 do 18:00. V předvánočních dnech bude fungovat do 23.20 hodin a metro do 02:00.

Novoroční jídelní lístky Prahy

V Praze je obrovské množství hospůdek, restaurací, kaváren a restaurací. Volba je široká, ale je to velmi obtížné. Centrum města je populárnější, takže místní místa jsou často zcela plná. Ceny v tomto menu jsou o 15% vyšší. Kromě toho, na dovolené hostitelé stále házet přes. Rezervace na Nový rok a Vánoce se doporučuje předem, minimálně 2 týdny před plánovaným rautem. Chcete-li to provést, stačí zavolat a za 2-3 dny znovu potvrdit svou objednávku. V určité vzdálenosti od centra a na periferii, s místy jednodušší, ale rezervace je také žádoucí. Nejlepší restaurace na okraji města se nacházejí v lokalitách Smíchov, Vinohrady a Žižkov.

1. ledna, pár majitelů otevře jejich místa. Kromě toho, 1. ledna zde slaví významné datum - Den obnovení nezávislosti. Restaurace nebudou otevřeny do 17:00, takže jídlo a pití ráno 1. ledna je lepší zásobit se předem.

Pokud jde o atrakce, pak na dovolené většina z nich nefunguje.

Recenze turistů, kteří se sešli na Nový rok v Praze

Ti, kteří navštívili Prahu na Nový rok, se ponáhlejí sdílet své tipy a zpětnou vazbu. Mluví o tom, že v centru města je největší dav složený z turistů i místních obyvatel. Je lepší nestát se, pohybovat se, protože v každém rohu náměstí je spousta zajímavých věcí a je tu něco, co je vidět. Je užitečné požádat touroperátora o brožuru o nadcházejících událostech v ruštině.

Na Čechovském mostě je obvykle přeplněné. Ti, kdo chtějí vidět ohňostroj na větším místě, by měli zamířit do Manesovského mostu.Také turisté jsou vyzváni, aby se nebáli skutečnosti, že obchody a stravovací zařízení nefungují. Ty, které zůstanou otevřené na prázdniny, jsou dostačující.

Někteří nedoporučují slavit Nový rok v restauracích, protože to ztěžuje pocit místní oslavy. Je lepší nahradit jídlo v restauraci s hlučným posezením ve městě. Ale tohle je otázka chuti. Můžete tančit na místních místech, ale to Češi nepřijímají.

Praha je skvělým místem pro relaxaci a nové zážitky. To potěší turisty, bez ohledu na účel návštěvy. Novoroční duch dodá na cestu jen příjemné příjemné emoce. Po pečlivém prostudování specifik, můžete udělat vynikající plán a vést čas s maximálním přínosem. Když jste pracovali trochu na trasách a hledali hotely nebo zájezdy, můžete vidět téměř všechny hlavní památky a také si nesmíte nechat ujít jednu významnou předválečnou akci. A to vše za poměrně rozumné peníze a ve výborných podmínkách.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde