Loftový styl - doslova z angličtiny, poslední slovo znamená "podkroví, horní patro, podkroví". Tento trend byl vytvořen v době, kdy byly průmyslové budovy využívány pro obytné a komerční prostory. Dnes opravy podkroví úspěšně realizován v bytech, venkovských a soukromých domech. Je rozpoznatelný harmonickou kombinací továrního a moderního vybavení; má spoustu volného prostoru a originální dekorativní nápady.

Loft design - jak to organizovat

Tímto směrem můžete vytvořit jak čistý, tak brutálně neopatrný interiér. Loftový styl kombinuje materiály a nábytek různých typů, které harmonicky a stylově vypadají do celkové kompozice. Jaká pravidla se v něm používají:

  1. Rozdělení obytného prostoru do dvou podlaží, vytvoření půdorysu.
  2. Použití "průmyslových" obkladových materiálů: cihla, beton, kov, sklo.
  3. Použití umělého stárnutí nebo starožitného nábytku v interiéru (komody s patinou, vysoké barové židle, masivní kožená křesla atd.).
  4. Využití trendového osvětlení v osvětlení.
  5. Běžné odstíny podkrovní byty jsou studené tóny (černá, šedá, bílá, kovová).
  6. Jednoduchost vybavení - regály místo skříní, otevřené police a věšáky, masivní pohovky a postele. Pro výrobu lůžka lze použít palety.

Důležité věci

Loftový styl v interiéru různé otevřené a volné uspořádání. V ní nejsou žádné stěny - veškerý prostor je zónován pomocí nábytku nebo osvětlovacího zařízení. Pokud jiné návrhy úspěšně používají suvenýry, sochy, ozdobné ornamenty, není tomu tak v loftu. Umožňuje pouze neobvyklé a originální umělecké předměty.

Pro vytvoření „rozinky“ používají designéři: na stěnách - obrazy, plakáty nebo samolepky; na oknech - maximální žaluzie (bez záclon, záclon, záclon); na podlaze - koberce bez chlupů (častěji, bez nich). Pokud v moderních interiérech, majitelé skrýt inženýrské komunikace za obložení nebo pod podšívkou, pak v podkroví jsou ponechány speciálně otevřené. Průmysl, techno, minimalismus - hlavní koncept tohoto stylu.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde