"Rozvod" při nákupu a prodeji ojetého vozu

0

S rozvojem moderních technologií a celosvětovou sítí internetu se stává mnohem snazší a pohodlnější prodávat věci, nicméně jednotlivci se objevují, kteří se ho snaží používat, profitují z důvěryhodnosti občanů. Sekundární trh je obrovský a jeho limity prostě neexistují, což znamená, že je snadno možné dostat se do podvodníka, jehož cílem bude obohatit sebe tím, že oklamete ostatní. Abyste se chránili a minimalizovali rizika, musíte se pravidelně dozvědět o tom, jaké „rozvody“ existují a jak se s nimi vypořádat nebo ne.

Typy "podvod" při prodeji automobilů

Prodej vozidla je obchod, který je třeba důkladně oslovit. Je těžké prodat auto z ruky do ruky, a často i po velmi dlouhou dobu, takže většina občanů místo reklamy na prodej svých automobilů na internetu na různých místech, jako je Avito a Avto.ru. Je však důležité si uvědomit, že podvodníci nespí a opakovaně se budou pokoušet uvést prodejce do omylu, aby získali výhody.Zjistit hlavní typy "rozvodu" prodávajícího při prodeji podporovaného auta, můžete okamžitě rozpoznat podvodníka a zbavit se ho.

Přiřazení karty prodejce vozidla

Občan, který chce prodat své vozidlo, umístí reklamu na některou ze speciálních stránek, například Avito, Avto.ru a další. Po určité době, člověk volá po koupi svého majetku, nicméně, tam jsou některé nuance: tvrdí, že žije v regionu prodejce, ale je v současné době na dlouhé cestě. Po tom, scammer objasňuje, co je třeba udělat, aby se zajistilo, že auto není prodáváno někomu jinému, a to, jinými slovy, stanoví zálohu (vklad). Prodávající se o něj přirozeně zajímá a ochotně souhlasí s podmínkami kupujícího, přičemž stanoví, že je nutná záloha ve výši 30-50% nebo více. Poté majitel vozidla uvede své číslo karty, aby mohl provést platbu na účet, zatímco je mu řečeno krásné příběhy o tom, jak je toto auto potřeba.

Poté, co se číslo karty stalo známým podvodníkovi, zavolá zpět a vypráví o situaci, ve které se údajně ocitl. Jde o to, že telefon, ke kterému je karta připojena, je vybitý a není zde možnost zadávat internetové bankovnictví pro převod prostředků. Způsob, jak se dostat ven, je schopnost vázat kartu prodejce vozidla na online bankovnictví pravděpodobného kupujícího, aby provedl platbu. Během vazby karty přichází SMS zpráva na číslo mobilního telefonu občana, obsahující kód, stejně jako varování, že by nikdy nemělo být nikomu sděleno, ale podvodník zajistí, že na tom není nic špatného a to je jen formalita.

Bylo by dobré, kdyby si vědomý občan uvědomil situaci a zbavil se podvodníka, ačkoliv tento „rozvod“ existuje, používá se, a proto jsou ti, kdo na něj padají. Obecně řečeno, podstatou je, že občan, který vyslovil tento tajný kód, dává podvodníkovi plný přístup ke své bankovní kartě, která je vázá na internetové bankovnictví podvodníka.

Poté, co má podvodník přístup ke kartě, převede z ní všechny dostupné peníze na jednoho ze svých vlastních, pokud nejsou peníze, může počkat, dokud se na účtu neobjeví podstatná částka, a poté ji převést na sebe. A co je ještě horší, pokud občan poskytl přístup k kreditní kartě, protože kromě výběru peněz si mohou také vzít podstatnou půjčku na nějakou užitečnou věc, kterou bude muset zaplatit oklamaný prodávající.

Celý problém spočívá v tom, že bude prakticky nemožné vyhrát soudní spor o skutečnost podvodu, protože občan ve skutečnosti dobrovolně oznámil tajný kód a umožnil přístup ke své bankovní kartě. V důsledku toho můžete učinit jednoduchý, ale důležitý závěr: pokud SMS zpráva říká, že nemůžete nikomu sdělit, že má posílat nebo přenášet tajný kód, pak byste měli poslouchat a udržovat je v tajnosti.

Podvádění kódu CVC2 / CVV2 pro online nákupy

Tento rozvod se počítá na prodejcích věcí na sekundárním trhu, včetně majitelů automobilů. Majitel vozidla je volán osobou, která tvrdí, že je se vším spokojena. Ve většině případů se téměř nepožádají o další otázky, ale okamžitě souhlasí s koupí auta, a pak požádat o číslo karty převést vklad na auto, které zcela zakáže mozek prodávajícímu.

Poté, co bylo číslo karty poskytnuto, podvodník uvedl, že převede na účet malé množství peněz (50-100 rublů), aby se ujistil, že číslo karty je správné. Peníze skutečně přichází na účet, protože prodávající informuje podvod, a důvěra stále roste, protože peníze byly vyhozeny jen kvůli ověření.

Pak je zde prohlášení, že vklad bude převeden, ale převod pochází z jiné banky a musíte zadat jméno příjemce, číslo karty, datum vypršení platnosti a kód CVV2 / CVC2.Občan to vše přirozeně hlásí, protože věří a již v očekávání obdržení značné částky peněz a podvodník ho používá a říká, že kód přijde k potvrzení transakce nebo že číslo karty bylo správné.

Poté může osoba, která kód získala, změnit heslo pro vstup do internetového bankovnictví prodejce vozidla nebo něco jiného. Pokud mu občan zavolal a kód CVV2 / CVC2, pak má podvodník možnost provést on-line nákup na kartě podvedeného občana nebo si vzít věc na úvěr pomocí stejného kódu. Proto je nejlepší nikdy nikomu tento kód neřeknout. Kromě toho by bylo optimální zapamatovat si nebo si pořídit obrázek kódu, je to jednoduché, protože se skládá ze 3 čísel, ve většině případů symetrických v typu 232 nebo 466. Poté můžete mapu otřít na mapu tak, aby ji nikdo jiný nemohl vidět, nákupy karet nemohly být fotografovány za účelem získání přístupu k online nákupům díky tomuto kódu CVV2 / CVC2.

Je důležité si uvědomit, že celé jméno a číslo karty stačí k převodu finančních prostředků, v některých případech je to platné, ale v žádném případě není tento kód vyžadován a je prostě zakázáno informovat o tom každého uživatele, protože to dává podvodníkům přístup k online transakcím. .
ATC "Moskva" a další jako on

Pokud se podíváte na recenze o automobilovém nákupním centru "Moskva", pak se vše vyjasní, protože se jedná o den podvodníků a podvodníků, přesto jim lidé stále věří a padají za působivé částky peněz.
"Rozvod" je známo mnoha lidem, ale ne všem, tak o něm více. Podstatou podvodu je, že se občan rozhodl prodat své auto a dát ho na internet. Po nějaké době zazvonil zvonek a dívka s příjemným hlasem, nebo muž nabídl prodat vozidlo s využitím služeb ATC "Moskva".

Prohlašují, že existuje osoba, která má zájem o koupi tohoto vozu a je připravena to udělat. Po tom, příběhy začnou, že tato osoba nemá peníze a on koupí auto na úvěr prostřednictvím svého prodejce automobilů. K tomu musíte přijít do salonu, podepsat nějaké nezbytné papíry, a pak dát auto v salonu na prodej na 1-2 dny. Údajně pošlou všechny papíry do banky, aby kupující dostal půjčku, vezme si auto a veškeré výnosy z prodeje půjdou majiteli podporovaného auta, který ho dal na prodej. V tomto případě je pro ně hlavní věc, že ​​osoba podepsala listiny a souhlasila s tím, že vozidlo uvede do obchodního zastoupení, po kterém se vlastník již stává dlužníkem.

V době podpisu dokumentů bude občan registrován s předprodejními pracemi a přípravou vozu tak, aby se prodával snadněji a rychleji. Smlouva již stanoví, že pouze v době podpisu majitele vozu musí, pro předprodej ATC Moskva, ve výši 40-50 tisíc rublů. Kromě toho, poté, co auto bylo v kabině pro 1-2 dny, další množství peněz začne kapat na to pro parkování auta, které bude také muset být zaplaceno. To znamená, že osoba podepisuje papíry s jistotou, že za den bude jeho auto prodáno, a ve skutečnosti okamžitě "dostane" ve výši 40-50 tisíc plus to, co propadne pro parkování auta, v průměru je to 500 rublů za den. Po několika dnech se prodávající začne obávat a zavolat do salonu, ale je přesvědčen, že vše bude v pořádku, bude to mít potíže, potíže, komplikace s půjčkami nebo jiné důvody, proč by se měl čas prodloužit. Tak si auto drží tak dlouho, jak jsou dostačující nervy majitele.

Když se přestane trpět trpělivostí, občan cestuje do ATC "Moskva", aby si vyzvedl své auto, a je vyúčtován, v němž jsou uvedeny všechny údajné práce a pokuta za "jednoduché" auto, přičemž je vysvětleno, že kupující nebyl schválen. nebo se něco změnilo v jeho plánech. Částka bude zahrnovat: chemické čištění, leštění, opravy tlumičů, gumy v barvě černé a tak dále, ale to jsou jen výmluvy pro odtržení více peněz, ale také pro parkování auta v autodům.

Samozřejmě je možné, že si někdo bude stále kupovat auto, ale to je pro majitele ještě horší. Pokud vozidlo nebylo prodáno, pak je třeba přijít, vyzvednout auto a platit za všechny služby, jejichž náklady zcela dosáhne 60 tisíc rublů. Pokud je auto koupil v salonu, pak smlouva uvedla, že peníze budou převedeny na prodávajícího do 20-40 dnů od data transakce. To je vlastně auto, které bude prodáno, ale nebude možné za něj dostávat peníze téměř měsíc a půl. Samozřejmě, že majitel bude chodit a srazit prahy autodům, ale to nedává výsledky a proces se nezrychlí, navíc existují případy, kdy peníze nejsou vůbec vráceny.
Zdá se, jak mohou lidé takové dohody podepsat, kde bylo zpočátku uvedeno, že dluží 40 až 50 tisíc rublů prodejci automobilů? Nicméně, ne všechno je tak jednoduché, to vše je ovlivněno manažerem prodeje, který říká, že kupující vozidla za to vše zaplatí a papír je jen formalitou. Objeví se další otázka: proč prodávající podepisuje papír, pokud za to musí kupující zaplatit? Faktem je, že manažeři profesionálně inspirují opak a lidé jim důvěřují, což je velká chyba.

Za účelem zvýšení důvěry prodávajícího společnost předepisuje ustanovení, na kterém je smlouva platná pouze několik dní, ale vše není v pořádku. Koneckonců, po vypršení smlouvy budete muset zaplatit alespoň 40-50 tisíc, ale stále existuje další podmínka, pro kterou bude smlouva automaticky obnovena, pokud ji občan, který ji podepsal, neodmítne. To znamená, že se ukazuje, že bez vydání prominutí dokončené smlouvy občan povolí jeho prodloužení a společnost začne účtovat sankce za parkování automobilu u svého prodejce aut, který bude muset být také zaplacen.

Abychom se takovým trikům a „rozvodům“ vyhnuli, je vždy nutné být vědomi a přemýšlet „chladnou“ hlavou, protože musíte pochopit, že všechno nemůže být tak dobré a sladké, a pokud vás přitahují bonbóny, nejspíš to není zápas. nebo jednoduchý podvod podvodníky.
Druhy "rozvodu" při koupi vozidla
Podvádění a krásná slova při kontrole auta

Často se stává, že lidé jsou spokojeni s tím, co vidí na internetové reklamě, a souhlasí s prodávajícím ohledně schůzky, aby mohli vozidlo zkontrolovat. A všechno se zdá být v pořádku, ale během tohoto setkání se uskutečnil krutý podvod s cílem prodat auta.

Během inspekce vozu pro jeho další prodej začíná majitel vozidla otevřeně „naplňovat“ lidi výhodami svého vozu a zároveň říkat krásné věci, naplňovat lidi komplimenty. Během toho se mozek kupujícího jednoduše vypne a začne slepě důvěřovat tomu, co se počítá. Veškerá pozornost kupujícího se zaměří na malé výhody vozu: pohodlná sedadla, měkká kůže a tak dále. To však skryje významné nedostatky, jako je například rozbitá klimatizace nebo radiátor. Externě, bude také možné zaznamenat nedostatky, pokud budete věnovat pozornost, ale prodávající nedovolí, aby to bylo provedeno, protože bude i nadále zaostřovat zaměření na výhody, které jsou stále přítomny. Majitel podpůrného vozu bude navíc upřímně lhát například o malování těla.Ve skutečnosti, auto by mohlo být v nehodě nebo po velké opravě s použitím tmelu a barvy, ale majitel zajistí, že barva je nativní, a auto bylo v garáži skladování odchodu pouze na víkend v obchodě. Aby se předešlo takovému problému, je nejlepší mít zařízení pro měření tloušťky barvy nebo řídit auto do čerpací stanice, kde budou provádět podrobnou analýzu. Vlastní kilometr může být zkroucený, což potvrdí lži prodávajícího, který údajně používal vozidlo velmi málo.

Například, majitel může zaměřit pozornost kupujícího na zvuk auta, ale on se prostě pokusí skrýt problémy s převodovkou nebo jinými nedostatky, navíc, auto nemusí pracovat vůbec a nebude se hýbat. To je důvod, proč se s nákupem pokusí oslavit dohodu tak, aby lidé pili a auto je přivedeno domů odtahovkou. Koneckonců, pokud si všimnete problému po transakci, nebudete schopni nic dokázat. Proto je nutné provést zkušební jízdu vozu, aby bylo zajištěno, že je v dobrém stavu a jak se udržuje na silnici, ať už existují nějaké znatelné vady ve formě nárazů nebo nárazů.

Obecně je třeba poznamenat, že nákup musí být proveden dostatečně vážně, aby bylo možné provést důkladnou prohlídku vozu osobně nebo s pomocí odborníků. Hlavní věc není, aby se prováděla na "sladké" projev prodávajícího, ale vyhodnotit vše s "studenou" hlavou.
Reklamy na stránkách Avito, Avto.ru a dalších podobných webech
Jít na místa, kde se ojetá auta prodávají podle typu Avto.ru, Avito a podobně, musí být připravena na to, že je zde mnoho podvodů. Jak to správně rozpoznat a jak si koupit podporované auto od soukromé osoby? To se dozvíte dále.

Všechny reklamy umístěné na stránkách lze rozdělit do 4 částí:

  1. pravidelné reklamy soukromí majitelé - opravdu prodává majitele auta, je k dispozici. Skutečnost může být ozdobena, například, bude řečeno, že auto není krásné, ale ve skutečnosti to bude velmi odlišné, ale je to skutečný vlastník, kterého můžete opravdu potkat, abyste viděli jeho auto;
  2. prodejci a všechny druhy salónů - poskytnuté informace jsou nespolehlivé, vozy za nimi budou ve většině případů "zabity". V takových případech se počítá na naivní osobě, jinými slovy „blázen“, který přijde a podle odsouzení bude stále kupovat auto;
  3. oznámení - "kidalovo." Jde o podvodné „rozpuštění“ osoby za platbu předem nebo za jiné akce. Je možné, že vůz bude kriminální nebo pravděpodobný kupující jednoduše ztratí značné množství peněz;
  4. falešné reklamy - zaměřené na vyrovnání trhu.

Jak vyhledávat pravidelné reklamy od soukromých obchodníků?

Chcete-li najít skutečného prodejce, musíte pečlivě přezkoumat zvláštní stránky, obrátit jejich pozornost na auta s reálnou cenou, která se nezdá příliš "sladká". V opravdové reklamě by mělo být spousta fotografií auta, důkladný popis, nechat ho být ozdobený nebo někde tam budou nepřesné údaje, ale je to poměrně velké a je v něm spousta detailů. Oznámení musí uvádět jednotlivce, jeho jméno, jakož i místo kontroly, v němž je uvedena oblast, kde to lze provést.

Jaké jsou parametry pro určení výdeje nebo salónu?

Cena těchto inzerátů bude standardním trhem nebo dokonce o něco nižší, takže auto se bude prodávat rychleji a nebude „ležet“. Pokud najdete reklamu na prodej automobilů, jejíž cena je podhodnocena nebo neodpovídá roku vydání a nízkému počtu kilometrů - jedná se o prodejce nebo salon. Kromě toho v takových případech bude místo podrobného popisu s největší pravděpodobností existovat pouze jedna fráze, a to: „všechny údaje lze určit telefonicky“ nebo podobně.

Kromě toho mohou být parametry samy o sobě podvod, například rok výroby vozu, který v zásadě nemůže odpovídat.Často se stává, že uvádějí výše uvedený rok, to znamená, že rok 2008 je uveden, a ve skutečnosti byl automobil vyroben v takovém provedení až do roku 2006, což opět dokazuje, že majitelem reklamy není nikdo jiný než ojetý prodejce. Můžete si také pečlivě prohlédnout dostupné fotografie vozu, pokud je sedadlo nebo volant velmi zničený a počet najetých kilometrů je malý, pak se okamžitě ukáže, že bylo zkroucené.

Salony také daly nižší cenu, která nemůže odpovídat realitě, stejně jako rok vozu. Mohou být rozpoznány drobnými vlastnostmi: jméno vlastníka je napsáno malým písmenem, je zřejmé, že skutečný prodejce nikdy nepíše své jméno malým písmenem. Neuvádějí místo kontroly, ale jednoduše napište název města, kde je to možné, ve většině případů je to Moskva. Jízdní salóny určují až jeden kilometr, který může také vydat. Komentář prodávajícího bude minimální bez jakýchkoliv podrobností. Pokud si pečlivě přečtete specifikované vybavení vozidla, ve většině případů můžete najít, že neexistuje žádná shoda.

Můžete také rozpoznat salon nebo prodejce na fotografii auta. Soukromí podnikatelé fotografují vaše auto na dvoře, na čerpací stanici nebo na jiném neutrálním místě. Kromě toho musí být všechny provedeny na jednom místě a najednou, aby bylo možné maximálně ukázat zájemcům, že se jedná o skutečnou soukromou osobu. Pokud byly fotografie pořízeny na různých místech nebo ve dne iv noci, pak to bude pravděpodobně prostředník nebo salon.

Jak rozpoznat "kidalovo" a neuchytit se na něm?

Na Avito a Avto.ru je mnoho takových oznámení, přestože o nich lidé vědí, jsou také relevantní a populární. Za pár minut stačí jich najít tucet. V první řadě jsou snadno rozpoznatelné tím, že cena prodávaného vozidla bude příliš nízká a výrazně odlišná od tržní ceny. Navíc, rok může být specifikován více nedávný, ale auto na fotografii bude více předchozích verzí, které v daném roce nebyly uvolněny. Auto v případě "rozvodu" bude buď bez čísel, nebo bude pečlivě skryto pomocí grafických editorů v bílých, černých obdélnících.

Fotografie vozidla v takových reklamách jsou nesrozumitelně umístěny tak, aby tam nebyly žádné identifikační značky: v lese, na poli, nebo jen někde na trati. Tyto reklamy vždy uvádějí ideální stav s minimálním počtem najetých kilometrů pro minimální částku, která by již měla být podezřelá. Po 1-2 dnech jsou tyto reklamy odstraněny, stačí jim „rozpustit“ několik důvěrných občanů.

Co je to falešná reklama a jaký je její účel?

Jedná se o reklamy, které tvoří obchodníky nebo jiné zainteresované osoby. Jejich smyslem je, že uměle snižují tržní hodnotu vozu. To znamená, že každý občan, který chce prodat své ojeté auto, zpočátku chce znát průměrnou cenu za něj. Chcete-li to provést, přejděte na některou z těchto stránek, vyberte model vozidla ve vyhledávání a sledujte ceny. Poté je učiněn závěr a cena je vložena do stejného rámce, aby byla konkurenceschopná s ostatními. To je to, pro co se tyto reklamy počítají.

Prodejce má zájem o koupi určitého vozidla za nízkou cenu, navštíví stránku a vytvoří určitý počet falešných reklam na konkrétním voze, nahraje fotografie stažené z internetu a označí cenu mnohem nižší, než by měla být. To se děje tak, že člověk, který chce prodat své auto, šel na místo, viděl, že ceny jeho auta klesly, a proto, aby jeho auto na prodej za cenu nižší, než je tržní cena. Prodejce pečlivě sleduje stránku a jakmile se objeví nová reklama od soukromého obchodníka, okamžitě na ni odpoví a koupí si auto, jehož cena je ve skutečnosti mnohem vyšší.
Obvykle je nemožné zavolat na takové falešné reklamy, protože počet údajných prodávajících bude zakázán nebo zakázán.Dalším rysem takových reklam bude počet jejich názorů, protože mnoho z nich se zajímá o dobré auto za nízkou cenu, ale nemůže si je koupit, budou se jen dívat a vystupovat. Bylo by logické pochopit, že kdyby auto a cena za něj byly skutečné, pak by byly zakoupeny během jedné hodiny po uvedení do prodeje.

Užitečné tipy na poznámku

Pokud má člověk touhu zjistit skutečnou cenu konkrétního auta, pak se nikdy nemusí zeptat na první reklamy, je nejlepší posouvat se o něco dále nebo dokonce přepnout na druhou stránku, po které můžete zvážit možnosti a jejich ceny. Pokud je auto vzácné a existuje jen málo reklam s ním, pak je lepší se podívat na všechny navrhované možnosti.
Pro objektivitu, musíte pečlivě přezkoumat 5-10 skutečné reklamy od soukromých obchodníků.

Je důležité si uvědomit, že cena automobilu nezávisí na jeho stavu a kvalitě, ale na „aroganci“ prodávajícího, protože stejné auto se stejným stavem může být prodáváno za různé ceny pouze z důvodu lidské slušnosti a chamtivosti. Již jen kvůli lidskému faktoru se cena za stejné auto může výrazně lišit a to by mělo být vzato v úvahu, protože prodávající nemůže své auto vždy objektivně vyhodnotit.

Vyjednávání není vždy důležité, pokud auto stojí za své peníze. Vzhledem k předchozímu bodu lze pochopit, že vyjednávání není vždy spravedlivé. Jeden z majitelů může prodat své auto bez vyjednávání, ale jeho cena bude stále nižší než cena naprosto identického automobilu jiného prodávajícího, který bude vyjednávat.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde