Počátkem roku 2018 provedl MMF analýzu a oznámil země, které mají nejvyšší HDP na obyvatele. Vývoj ekonomik těchto zemí je příznivě ovlivněn zásobami plynu a ropy na jejich území, stejně jako silným bankovním systémem a investicemi. V dnešním článku budeme uvažovat o nejbohatších zemích planety.

Katar

Podle MMF je Katar považován za nejbohatší zemi na světě. Při posuzování HDP vede země značnou marži. Toto číslo je 124 940 dolarů.

Katar je vývozcem ropy a řadí se na 3. místo na světě, pokud jde o zásoby zemního plynu.

Lucembursku

Lucembursko je nejbohatší zemí v Evropě s velmi vysokou životní úrovní. V hlavním městě Lucemburku existuje mnoho organizací Evropské unie. HDP zde je 109 200 dolarů.

Vzhledem k pobřežní zóně a příznivým podmínkám v hlavním městě je nejméně 200 bank - rekord mezi ostatními městy na světě. Kromě toho zde bylo vytvořeno asi 1000 investičních fondů.

Singapur

Singapur je jednou z nejbohatších zemí s nízkým zdaněním.V rozvinutém tržním hospodářství hrají významnou roli nadnárodní korporace. Díky svým nízkým daňovým sazbám se Singapur stal pro investory velmi atraktivní. V zemi existuje pouze 5 daní, mezi něž patří daň ze mzdy a daň ze zisku. Celková výše daní činí 27,1%.

HDP na obyvatele v Singapuru je 90 600 dolarů. Země je někdy srovnána s východoasijským tygrem, protože stejně jako tento rychle se pohybující dravec, Singapur v krátkém časovém období učinil ekonomický skok a rozvinul se na úroveň nejbohatších zemí světa. Sektor finančních služeb, stavba lodí je v této asijské zemi velmi rozvinutý, výroba elektroniky a CD disků je na vysoké úrovni. Rozsáhlý výzkum v oblasti biotechnologií.

Brunei

Brunej je bohatý stát a jeden z nejbohatších na planetě. Země nese tiché jméno "islámského Disneylandu" - pro bohatství sultána a obyvatel země. Bruneiův HDP je 76.800 dolarů.

Vzhledem k impozantním zásobám plynu a ropy je tato země na prvních místech z hlediska životní úrovně mezi ostatními asijskými zeměmi. Produkce ropy a rafinace je více než 10 milionů tun ročně. Výroba plynu - více než 12 miliard metrů krychlových. metrů Vývoz těchto akcií přináší zemi 90% všech devizových příjmů, což je 60% HNP.

Irsko

Růst Irska byl umožněn exportem a obchodními investicemi. Důležitou roli ve vývoji země hraje výstavba a růst spotřebitelských výdajů. Ekonomika země je moderní, malá a přímo závislá na obchodu. HDP Irska činí 72 700 dolarů.

Norsko

Norsko je již dlouho největším producentem plynu a ropy v severní Evropě. Země má velké obchodní loďstvo a nerostné zásoby. Norsko má nízkou inflaci a nezaměstnanost. Tato čísla jsou ve srovnání s ostatními rozvinutými zeměmi v Evropě do 3%. HDP na obyvatele v Norsku je 70 600 dolarů.

Kuvajt

Kuvajt má obrovské zásoby ropy. Představují přibližně 100 miliard barelů, což je přibližně 9% celkových světových rezerv tohoto přírodního zdroje. Země je velmi významným vývozcem ropy. Tento produkt dává státu jihozápadní Asie 50% HDP, což je 95% příjmů z kuvajtského národního rozpočtu.

HDP Kuvajtu je 70 000 USD.

SAE

Základem celé ekonomiky Spojených arabských emirátů je těžba a vývoz plynu a ropy, obchod, reexport. Denní produkce ropy je asi 2,2 milionu barelů. Černé zlato a zahraniční obchod zajistily rychlý růst ekonomiky SAE. Za pouhých několik desetiletí se země stala nejbohatším na světě.

HDP na obyvatele ve Spojených arabských emirátech je 68 500 dolarů.

Švýcarsko

Švýcarsko je jednou z nejbohatších zemí světa. Stát přitahuje investory kvůli bankovnímu tajemství a včasné měnové bezpečnosti. Investoři v této zemi věří v absolutní bezpečnost svých peněz a úspor a švýcarská ekonomika se stává závislou na zahraničních investicích. Obchod a průmysl jsou dalšími klíčovými ekonomickými zdroji země. Kromě toho všeho, Švýcarsko - vůdce v čištění zlata po celém světě. Zpracovává asi 65% světové produkce zlata.

HDP Švýcarska činí 61 500 dolarů.

Hong kong

Hongkong je zařazen do seznamu nejbohatších zemí a nejbohatšího města ČLR. Jedná se o volný přístav, který není pobřežní zónou. Neexistují žádné daně a celní poplatky. Spotřební daně se vybírají pouze ze 4 druhů zboží a nezáleží na tom, v jaké produkci jsou - místní nebo dovážené. Územní trh je volný, stát nezasahuje do ekonomiky, nízké zdanění - všechny tyto faktory umožnily Hong Kongu stát se státem s velmi rozvinutou ekonomikou v krátkém časovém období.

HDP v Hongkongu je 61 100 dolarů.

San marino

V jižní Evropě je na planetě nejmenší stát - San Marino. Ze všech stran hraničí s Itálií.Cestovní ruch hraje obrovský podíl na rozvoji ekonomiky země. Ročně navštíví zemi více než 3 miliony turistů a přibližně 2 miliony lidí pracují v cestovním ruchu v zemi.

San Marino GDP je $ 60,500.

USA

Podle nominálního HDP Spojených států je první zemí na světě. Tato země vlastní téměř 40% světového bohatství. Výrobní sektor USA zůstává největší na celé planetě.

HDP USA je 59 800 dolarů.

Saúdská Arábie

Země je hlavním státem OPEC. 75% celkového příjmu země pochází z vývozu ropy, což je přibližně 95% celkového vývozu Saúdské Arábie.

HDP Saúdské Arábie činí 55 400 dolarů.

Nizozemsko

Nizozemsko je zemí s velmi rozvinutou ekonomikou. Stavba a průmysl, rybářství a zemědělství, mezinárodní cestovní ruch, komunikace, doprava, experimentální design a výzkumné práce hrají obrovskou roli ve vývoji ekonomiky země.

Nizozemsko HDP je 53.700 dolarů.

Island

Islandský stát Island se nachází na západě severní Evropy. V celé zemi se nachází rozsáhlá stavba hliníkových elektráren. Na Islandu se aktivně rozvíjejí informační technologie, bankovnictví, cestovní ruch a biotechnologie.

Hlavní růst HDP přímo souvisí s cestovním ruchem. Island je velmi rozvinutý průmysl. Do sektoru služeb je zapojeno 69,6% pracujících obyvatel; 22,6% - v průmyslu; 7,8% - v zemědělství.

Islandský HDP je 52 200 USD.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde