Každý rybář chce chytit největší ryby na světě. Ale ne každý si uvědomí, jak bohatá je povaha skutečně velkých představitelů vodního prvku. Ne každá ryba může vydržet rybářský prut nebo dokonce nejodolnější síť.

Nil okoun

V tropické Africe, v jejích vodách, obývaný Nil okouna. Nejčastěji se nachází v etiopské části. Ryby tohoto druhu jí menší ryby a korýši. Dravec roste až na 2 metry na din a může vážit více než 200 kilogramů.

Taimen

Druhé jméno této ryby je „ruský losos“, z něhož je logické předpokládat, že taimen patří k rodu lososů. Nachází se ve vodách Sibiře, Dálného východu a Altaj. Jedná se o dravce, který roste na délku více než 1 metr a dosahuje hmotnosti 60 kilogramů. Pověst tohoto obra je nezáviditelná: věří se, že jí i jeho mláďata a jeho charakter je agresivní a nemilosrdný. V potravinách konzumují ryby téměř vše, co jim přijde na cestu.

Paddlefish

Nejčastěji se paddlefish nachází ve sladkých vodách Mississippi a řek teče do Mexického zálivu. Tento velký dravec není nebezpečný pro lidi, zatímco je rád, že může jíst zástupce svého vlastního druhu a dalších obyvatel podvodní fauny. Také ryby mohou jíst řasy, které rostou v hloubce ve sladkých vodách. Největší dosažená paddlefish dosáhla délky 221 cm. Takoví velcí jedinci mohou vážit asi 90 kg.

Som

Som žije ve sladké vodě jezer a řek evropské části Ruska, v povodí Aralského moře a ve vodách Evropy. Ryby žijí velmi dlouho a ve svém dlouhém životě mohou růst až na 5 metrů. Takový obr může vážit až 400 kilogramů. Tělo zvířete je velmi flexibilní a pohyblivé. Díky tomu je mobilnější v procesu získávání potravin. Většina z potravy sumců jsou malé ryby, potěr a vodní hmyz. Také neznevažuje mršinu. Starší ryby jedí měkkýše, středně velké ryby a jiné živé tvory. V historii se vyskytují případy, kdy velký sumec napadl vodní ptactvo a drobná domácí zvířata.

Kapr

Kapr se vyznačuje velkou velikostí a schopností jíst cokoliv. Ryby žijí ve většině sladkovodních vodních útvarů. Pohodlnější než všechno, co cítí ve stagnující, mírně zalité vodě. Největší zástupci plemene se setkávají v Thajsku. Velké kapry mohou dosáhnout hmotnosti 100 kilogramů. Většina ze stravy zvířete je malá ryba. Také kapr jedí kaviár ostatních obyvatel podmořských hloubek, vodního hmyzu, červů, korýšů. Často loví a zabíjí mnoho ryb, protože sami patří k různým revmatoidům.

Beluga

Beluga je členem rodiny jeseterů. Nachází se v Azovském, Černém a Kaspickém moři. Obrovští zástupci druhů mohou získat až 1000 kg hmotnosti a dosahovat délky 4 metry. Tito predátoři žijí extrémně dlouho, a proto rostou na takové velikosti. Beluga se živí hlavně velikostí ryb. Pro ni se mláďata z tuleňů stávají pochoutkou.

Aligátor Gar

Tento sladkovodní gigant je považován za skutečné monstrum. Žije v jihovýchodní Americe. Rybí tlama je protáhlá a ostré špičáky rostou v ústech ve dvou řadách. Toto monstrum může strávit na pozemku asi 2 hodiny v řadě. Průměrná délka zvířete je 3 metry. Hmotnost je asi 165 kilogramů. Aligátor Gar je divoký a agresivní do té míry, že došlo k případům jeho útoku na lidi.

Scat

Krásná a neobvyklá forma svahu žije v arktických vodách a v Antarktidě i v tropických mořích. Tam jsou některé druhy, které se cítí dobře ve sladké vodě. Většina z těchto jedinců žije v Asii.

Svahy mohou obývat jak mělké vody, tak hluboké vody. Největší zástupci dosahují délky 8 metrů a váží až 600 kilogramů. Živí se korýši, měkkýši, malými rybami a ostnokožci.

Žralok velrybí

Palma v žebříčku největších ryb dostala opravdu obrovskou rybu - žralok velrybí. V celé historii zástupců tohoto druhu, kteří mohli najít archeology, zůstali největší.

Průměrný žralok velrybí má délku asi 10-12 metrů. Ti z nich, kteří jsou rozpoznáni jako velký dosah 20 metrů. Průměrná hmotnost v tomto případě dosahuje 14 tun. V 90. letech 20. století byl nalezen obří o hmotnosti 34 tun. Zvíře vypadá úžasně, což nezanechává žádné pochybnosti o schopnosti ryby zničit všechny živé bytosti poblíž. Ve skutečnosti jsou žraloci tohoto druhu velmi klidní. Navíc nepředstavují nebezpečí pro člověka. I když jsou potápěči v těsné blízkosti, žralok jim prostě nebude věnovat žádnou pozornost. V případě potřeby se ho můžete dotknout. Mělo by se však připomenout, že bít ocas tohoto obra může zanechat osobu postiženou na celý život.

Šedé nebo hnědé pozadí se žlutými nebo bílými skvrnami je charakteristické pro žralok velrybí. Ryby se pohybují poměrně pomalu - asi 5 kilometrů za hodinu, většinou po povrchu vody.Jako výsledek, obři někdy se srazí s loděmi a umřít na zranění.

Místo výskytu žraloků velryb je vodami tropických moří. Zde se můžete setkat jak s jednotlivci, tak is jednotlivými hejny až do 100 jednotek. Tyto ryby žijí až 60 let, jejich zralost připadá na 25 let.

Žralok se živí malými rybami, korýši, planktonem a měkkýši. Obrovské ústa ryb jsou naplněny malými zuby, které prostě nejsou schopny broušení větších potravin. Obří odchází z vhodné vody do úst vhodného živého tvora a spolkne ho. Přebytečná voda vychází přes žábry. Žralok má proto tendenci dostat se do skupiny malých ryb.

Arapaima Piraruku

Obry sladkovodních nádrží nelze srovnávat se žralokem velrybým. Nicméně, oni jsou zarážející ve své velikosti. Jeden z nejvýznamnějších představitelů je považován za arapayma piraruk. Ryby žijí v řekách a jezerech Jižní Ameriky.

Ve dne můžete vidět, že obrovské tělo arapayma piraruku se třpytí se všemi odstíny červené a je nejzřetelněji vidět v ocase zvířete. Proto Arapaima gigas obdržela druhé jméno Piraruka, což znamená „červená ryba“ při překladu z místního dialektu. Červené přepady se obvykle objevují na pozadí hlavního stínu rybího těla od stříbrně zelené až po modrozelenou.

Ryby rostou v délce až 3 metry a váží až 200 kg. Má speciální anatomickou strukturu. "Červená ryba" může dýchat atmosférický vzduch díky speciální látce v hltanu zvířete. Kromě toho má piraruco plavecký močový měchýř. Taková struktura byla vytvořena v průběhu evoluce v důsledku vody ochuzené o kyslík v Amazonii.

Arapaima gigas se živí malými rybami, sladkovodními krevetami, malými říčními zvířaty a ptáky. Rybaření loví blízko povrchu vody, používat jeho silný ocas, který dovolí tomu dělat ostré házení pro kořist.

Maso Arapaim je velmi chutné a je aktivně loveno rybáři. Brazilské úřady dokonce musely zakázat rybolov, ale to nezastaví pytláky.

V podmořském světě je ještě spousta zázraků a jedinečných zvířat, které chcete a potřebujete prozkoumat. Důležitým lidským úkolem je zachovat co nejvíce populací těchto zvířat a prodloužit jejich existenci, aby se zachoval zdravý ekosystém.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde