V žebříčku nejchudších zemí světa můžete zahrnout několik desítek titulů. Příčiny tohoto katastrofálního stavu mohou být různé: omezené zdroje, nepříznivé klima, neustálé střety politických zájmů, revoluce a další nepříznivé faktory. Historie ukazuje, že situaci mohou změnit pouze radikální opatření.

Top 10 nejchudších zemí na Zemi

Často lidé neocení výhody, které mají a užívat. Hodnocení nejchudších zemí světa je navrženo tak, aby prokázalo, jak mnohem horší může být situace v zemi a v každé rodině.

Na internetu se často objevují zákeřné záběry, ve kterých jsou vyzařované, oblečené v potulkách, děti nenávistně pijí špinavou vodu z louže. Bohužel ne všechny tyto fotografie jsou inscenovány. Mnozí z hrdinů výběru fotografií považují suchou kůru chleba za nejlepší. Co říci o požitcích z moderního vaření a zdravých potravin, které ještě ani neslyšeli.

Madagaskar

V současné době je Madagaskar na 10. místě v žebříčku nejchudších zemí. Spolu s hlavním městem Antananarivo vykazuje země nízký ukazatel úrovně blahobytu svých občanů. Číslo se pohybuje kolem 1,462 dolarů. Pro srovnání, americký HDP je více než 77 bilionů 845 miliard dolarů.

V roce 1960, země získala nezávislost od Francie a přestal být jeho kolonie. V krátké době se ekonomická situace Madagaskaru prudce zhoršila. Hlavním zdrojem příjmů země je zemědělství a textilní průmysl. Je třeba poznamenat, že Madagaskar je jednou z turistických destinací, ale rozvoj v této oblasti je zanedbatelný.

V roce 2007 vláda viděla perspektivu těžby. Pokud vedení uspěje v efektivním rozvoji tohoto směru, pak možná Madagaskar zlepší svou ekonomickou situaci a opustí toto hodnocení.

Eritrea

Eritrea je na 9. místě. Diktatura jako politický systém má negativní dopad na ekonomickou situaci země. Základem existence státu je jeho armáda. Vojenská povinnost uložená téměř celé populaci, bez ohledu na pohlaví. Vzdělávání v ústavu je velmi drahé, ale to je jediný způsob, jak se vyhnout vojenské službě.

Cizinci nemají přístup do většiny země, takže tento směr není pro turisty příliš zajímavý. Místní lidé se zabývají zemědělstvím, ale dopad této činnosti je malý. Země zde není úrodná, ale seznam plodin schopných pěstování na těchto pozemcích je extrémně krátký.

Kromě toho se v Eritrei začala v poslední době vyvíjet hospodářská zvířata. Hlavní důraz je kladen na chov drůbeže a chov skotu. Rybolov se také rozvíjí komerčně. Za těchto podmínek se HDP země rovná 1297 USD.

Guineje

Na 8. místě je Guinea. Počet obyvatel země je 11 milionů lidí. Překvapivě se země vyznačuje obrovským přírodním bohatstvím, které lidem nepomáhá dostat se z chudoby. V hlubinách Guineje najdete nekonečné zásoby:

  • bauxit;
  • zlato;
  • uranu a dalších.

Země samozřejmě nemá kompetentního vůdce. Guinea je navíc neustále otřesena revolucí. Politická nestabilita neumožňuje rozvoji ekonomiky. Čtvrtina místního obyvatelstva se zabývá zemědělstvím. Aktivně pěstují kakaové boby, rýži, banány, maniok, kukuřici. Většina plodin je exportována, ale zisk je minimální.

V Guineji je průmysl. Pokus MMF přispět k rozvoji tohoto odvětví nepřinesl viditelné výsledky. HDP země je 1214 amerických dolarů.

Mozambik

7. místo v žebříčku šlo do Mosambiku. Jakmile byl stát portugalskou kolonií, ale po nezávislosti, úroveň blahobytu občanů začala prudce klesat. Plánovaná ekonomika a komunistický systém zemi neprospívaly. Regulace ekonomiky je na nízké úrovni, agrární reforma prováděná dříve byla také neúspěšná. Kromě toho válka, která trvala až do roku 1992, způsobila značné škody. To vše vedlo k tomu, že současná úroveň HDP je 1186 dolarů.

Malawi

Na 6. místě je Malawi, která má velké zásoby minerálů. Většina občanů však žije daleko za hranicí chudoby a nikdo nevyvíjí vklady. Asi 90% místního obyvatelstva se zabývá zemědělstvím. Průmysl v zemi představují malé podniky, které se zabývají zpracováním tabáku a čaje.

Kromě poklesu hospodářství v Malawi je minimální délka života minimální. Velikost HDP je zde 1124 USD.

Niger

5. místo zaujímá Niger s hlavním městem ve městě Niamey. I přes značné zásoby uranu je země v nouzi. Až do osmdesátých lét, důlní operace byly velmi aktivní, a země byla druhá na světě v dodávkách uranu.Poté, co uran výrazně poklesl, zahraniční investoři opustili zemi a začal pokles bohatství. Poté se na prvním místě umístilo zemědělství. Hlavní pěstovanou plodinou je proso. HDP státu je nyní 1 080 USD.

Libérie

Na 4. místě je Libérie, kde žije jen 4,2 milionu obyvatel. Většina místních obyvatel žije z příjmů z evidence zahraničních soudů. Přitom téměř tři čtvrtiny obyvatelstva nemají oficiální práci.

Interiér země je bohatý na minerály, ale nikdo je nevytěží. Výroba se specializuje na export dřeva a pryže. Navzdory vysokému turistickému potenciálu sem turisté zřídka přijíždějí - jsou vyděšeni špatně rozvinutou infrastrukturou. HDP země je pouze 873 dolarů.

Burundi

3. místo obsadilo Burundi. Země se dostala na seznam díky nesčetným převratům a politické nestabilitě. Stát je zablokován v korupci a bezpráví. Půda v Burundi je poměrně úrodná, ale pouze polovina z nich je využívána pro zamýšlený účel v zemědělství. Došlo také k mírnému rozvoji chovu skotu. V poslední době se průmysl začal rozvíjet. Zároveň je HDP stále na úrovni 818 USD.

Kongo

Druhé místo obsadilo Kongo. Tato země po mnoho let je na vrcholu žebříčku nejchudších zemí světa. Demokratická republika Kongo, stejně jako řada předchozích zemí, má ve svých hlubinách obrovské rezervy. Bohužel, zdlouhavá válka prostě nenechala občany a státní představitele čas vyvíjet vklady. Až v roce 2002 se začaly rozvíjet neocenitelné rezervy díky investicím zahraničních společností. Hlavním potenciálem společnosti Congo je těžba zlata, kobaltu a diamantů. To vše je v perspektivě a v současné době je HDP pouze 770 USD.

Nejchudší země v žebříčku

Několik zemí soutěží každý rok o právo být považován za nejchudší zemi světa. Středoafrická republika se v roce 2018 stala lídrem tohoto nepříjemného hodnocení.

Situace na tomto místě je provokována nekonečnými převraty a revolucemi. Velká většina konfliktů je vyvolána vnějšími faktory. Příjmy místního obyvatelstva pocházejí ze zemědělství, které z uvedených důvodů také není schopno prokázat aktivní rozvoj. Místní obyvatelé prodávají jen málo zdrojů, které mohou získat, stejně jako rybolov.

Existuje několik podniků lehkého průmyslu ve Středoafrické republice, kde je zaměstnána malá část populace. Velikost HDP v zemi lze vyjádřit v 630 USD.

Mnoho zemí na světě je ve špatném stavu. Světové společenství často provádí pouze jednorázové akce, které ukazují ostentativní laskavost. Zároveň mocný tohoto světa, který není průměrnému člověku zřejmý, sdílí jen málo zdrojů, které má chudá země.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde