Navzdory uvaleným sankcím a krizovým jevům v zemi počet milionářů v Rusku stále roste. Podle statistik je asi 30% světového kapitálu v rukou bohatých lidí po celém světě ... A to je asi 193 bilionů dolarů. Rusko je v první pětce všech zemí světa v počtu nejbohatších lidí. V zemi je registrováno 83 miliardářů. Kdo jsou nejbohatší lidé v Ruské federaci?

Leonid Michelson

Předseda představenstva společnosti NOVATEK a spoluzakladatel Leonid. Společnost NOVATEK se zabývá těžbou zemního plynu a jeho průzkumem. Státní miliardář se odhaduje na 18,4 miliardy dolarů. Jen v loňském roce se jeho bohatství zvýšilo o 4,0 miliardy amerických dolarů.

Leonid Michelson se narodil v Kaspiysku v roce 1955. Okamžitě po promoci, ve kterém on přijal specialitu “inženýr-stavitel”, Michelson začal jeho pracovní život v Tyumen oblasti jako mistr. V současné době je předsedou petrochemického holdingu Sibur, akcionářem a úspěšným podnikatelem.

Alexey Mordashev

Podle Forbese se majetek Alexeyho Mordasheva odhaduje na 17,6 miliardy dolarů. Alexey začal svou cestu k úspěchu s vysokoškolskou institucí, kde se setkal s Anatolijem Borisovičem Chubaisem, který na této univerzitě vyučoval. Po promoci, Mordashev začal jeho kariéru v Cherepovets u hutního komplexu. Mladý odborník se rychle posunul na žebříčku kariéry.

Postupem času společnost, v níž budoucí miliardář pracoval, změnila své strategie, došlo k rebrandingu. Nyní se stala známou jako Severstal. Úspěšný podnikatel si poté vydělal poměrně velké bohatství.

Vladimir Lisin

Kariéra Lisina začala u Yuzhkuzbassugolu jako elektrikář. Na počátku 90. let spolupracoval s Trans Commodities v oblasti podnikání. Po určité době získal cenné papíry v Novolipetském hutním závodě. Tato společnost byla impulsem pro vydělávání kapitálu, po kterém se Vladimir stal klíčovou postavou ve světě ruského obchodu. Vladimir Lisin se v současné době vyhýbá rozhovorům, neobjevuje se v tisku a vede tichý skrytý život.

Gennady Timchenko

Billionaire je partnerem Leonida Michelsona. Je jedním z členů představenstva NOVATEK a Sibur. Narodil se v Arménii v roce 1952. Svoji podnikatelskou činnost začal s obchodním sdružením Kinex. Koupil ho na privatizovaných obchodech. Po nějaké době byla tato fúze reorganizována a tato společnost se stala jedním z největších obchodníků s ropou Gunvor. Podle Forbese, stát Gennadij Timchenko dnes se odhaduje na 16,0 miliard dolarů.

Alisher Usmanov

Miliardář se narodil v Uzbekistánu. Jeho rodiče byli právníci. Po maturitě absolvoval studium na MGIMO, ale v roce 1980 byl odsouzen do kolonie. Po šesti letech výkonu trestu byl poplatek vyřazen. Po nějaké době v Kazachstánu otevřel Alisher svůj vlastní podnik.

Po migraci do Ruska se angažoval v oblasti komunikací. Jeho společnost pracovala na IT programech. Do dnešního dne se stát Usmanova odhaduje na 15,2 miliardy amerických dolarů. Alisher ovládá internetový zdroj "mail.ru", je držitelem cenných papírů Megafon a soukromého podniku "Kommersant" zabývajícího se žurnalistickou činností.

Vagit Alekperov

Narodil se v rodině producenta ropy. Stát Forbes Alekperov odhaduje na 14,6 miliardy amerických dolarů. Po absolvování Ústavu ropy a chemie zahájil svou pracovní činnost ve společnosti Casporneft. Alekperov vždy označil za nejslibnější a prioritní oblast své činnosti - těžbu a zpracování ropy. Během své kariéry zastával mnoho různých vedoucích pozic a také nějakou dobu pracoval s ministerstvem průmyslu ropy a plynu.

V současné době Vagit Alekperov vede společnost "Lukoil". I přes neustálé skandály kolem společnosti a mezinárodních konfliktů zůstává Alekperov úspěšným podnikatelem.

Michail Fridman

Forbes odhaduje štěstí Michaile Friedmana na 14,5 miliardy dolarů. Michael se narodil na Ukrajině. Vstoupil na univerzitu v Moskvě. První kvality podnikatele se objevily v jeho studentských letech. Pak prodal lístky do divadla a získal si první peníze.

V roce 1988 založil Courier Association, která se zabývala dodávkami výrobků po celém městě. Další finanční prostředky byly nutné na rozvoj fúze, takže Michail navíc vydělával peníze navíc - mytí oken.

Dnes má Michail Fridman majetek konsorcia skupiny Alfa Group, jakož i společnost zabývající se ropou a plynem v Německu.

Vladimir Potanin

Milionář se narodil v Rusku. Po maturitě na MGIMO pracoval dlouhodobě ve vládě.Nějaký čas (90s) on spolupracoval s Prokhorov, prezidentský kandidát a slavný podnikatel. Potanin v té době investoval do komunikací.

V současné době vlastní podniky zabývající se vývozem různých surovin a řadou populárních nakladatelství.

Andrey Melnichenko

Celé jeho dětství bylo stráveno v Bělorusku. Po maturitě vstoupil na Moskevskou státní univerzitu. Jako student založil ve své koleji směnárnu. O několik let později se tato směnárna rozrostla na MDM Bank. Poté Andrey prodal akcie MDM Bank a své aktivity zaměřil na rozvoj průmyslových aktiv. V současné době se jeho stav odhaduje na 13,3 miliardy rublů.

Viktor Vekselberg

Miliardář Viktor Vekselberg se narodil na Ukrajině. V roce 1988, Victor založil organizaci v kanceláři designu, který se zabýval vývojem softwaru. To byl jeho první obchod. Po 1 roce vytvořil Vekselberg společnost KomVek. Tato společnost se zabývala prodejem hliníku a mědi. Vekselbergovo bohatství se v současné době odhaduje na 12,5 miliardy amerických dolarů.

V. Vekselberg je majitelem největší sbírky Fabergy. O 40 milionů dolarů bylo vynaloženo na obnovu drahých výrobků.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde